U18 - Stal Rzeszów - Cracovia Kraków 2021-10-17, fot. K. Krupa

Odległa misja w Gdyni i ambitna walka w Rzeszowie. Raport biało-niebieskich z boisk CLJ-ki

poniedziałek, 25/10/2021

To było trudne zakończenie tygodnia dla drużyn Akademii Piłkarskiej Stali Rzeszów, które na co dzień występują w Centralnej Lidze Juniorów. Stal Rzeszów U-18 czekał daleki wyjazd do Gdyni i pojedynek z miejscową Arką, a Stalowców z drużyny U-17 walka z wyżej notowaną Wisłą Kraków. Oba zespoły nie zdołały ugrać żadnych punktów, mimo ambitnej walki do ostatnich minut. Z kolei drużyna U-15 pauzowała z powodu wyjazdu do Niemiec w ramach szkolnego projektu.

CLJ U-17: Mecz od samego początku zapowiadał się na trudną przeprawę dla Stali, bowiem naprzeciw miała stanąć dobrze spisująca się w rozgrywkach CLJ-ki Wisła Kraków. Mimo tego biało-niebiescy lepiej weszli w to spotkanie i jako pierwsi objęli prowadzenie. W 4. minucie autorem bramki został Kamil Mazur. Odpowiedź Wiślaków była jednak bardzo szybka i w 7. minucie na 1-1 wyrównał Kacper Rojkowicz, a kilka minut później na 2-1 podwyższył Filip Kowalski. Jeszcze przed przerwą Wisła prowadziła 3-1, co skomplikowało sytuacje Stali. – Spotkanie rozpoczęliśmy z wysokiego C, strzelając bramkę w 4. minucie. Później złapaliśmy moment dekoncentracji i przeciwnik wyrównał. Niestety nasze zachowania w obronie nie należały do rozsądnych i sami sprokurowaliśmy trzy rzuty karne, z których przeciwnik wykorzystał dwa – mówił Łukasz Cabaj, trener Stali. Po przerwie biało-niebiescy z minuty na minutę wyglądali coraz lepiej i udokumentowali to bramką w 51. minucie. W Rzeszowie nie padło jednak więcej bramek i mimo ambitnej walki Stalowców do ostatnich minut, to Biała Gwiazda wyjechała z trzema punktami. – Po przerwie mocno ruszyliśmy na przeciwnika, za co zostaliśmy nagrodzeni w postaci bramki i kilku kolejnych dogodnych sytuacji do wyrównania. Mecz w końcówce przypominał wymianę ciosów, bo zarówno Wisła, jak i my dążyliśmy do strzelenia gola. Niestety nie udało się nam wyrównać. Myślę, że gdybyśmy zagrali pierwszą połowę z takim samym zacięciem jak drugą, to wynik mógłby być zupełnie inny – dodawał Cabaj. – Mimo wszystko myślę, że nie zaprezentowaliśmy się źle. Ogółem najważniejsze dla mnie pod kątem zespołowym było zrealizowanie kilku założeń z mikrocyklu, dobranych pod względem rozwoju indywidualnego zawodników – zakończył.

U17 - Stal Rzeszów - AP TOP 54 Biała Podlaska 25-09-2021, fot. K.Krupa

24 października 2021 – 14:30, Rzeszów

CLJ U-17: Stal Rzeszów – Wisła Kraków 2-3 (1-3)

Bramki: Kamil Mazur 4., Marcel Kowalewski 51. – Kacper Rojkowicz 7., Filip Kowalski 23., Michał Głogowski 40.

Stal Rzeszów: Tomasz Zieliński – Mateusz Puliński (60′ Dominik Oreńczuk), Kamil Mazur, Kamil Wyrwas, Patryk Kmieciak (64′ Marcin Bacza) – Benedykt Piotrowski, Szymon Kądziołka, Oliwier Galara (76′ Marcin Depciuch), Norbert Pempuś (72′ Filip Nilipiński) – Marcel Kowalewski, Szymon Salamon

Wisła Kraków: Patryk Letkiewicz – Jakub Krzyżanowski (60′ Jakub Madej), Marcin Górkiewicz, Maksymilian Rachfał, Maciej Pachel (55′ Michał Prochwicz) – Radosław Skała, Franciszek Stachoń (46′ Bartłomiej Sowa), Bartosz Zimnicki – Kacper Rojkowicz (20′ Mateusz Satuła), Filip Kowalski (85′ Tomasz Stanaszek), Michał Głogowski (70′ Adam Pieniądz)

Żółta kartka: Marcin Depciuch 90+6.

CLJ U-18: To była jedna ze skromniejszych kolejek CLJ U-18 patrząc pod kątem strzelanych bramek w kolejce. Jedynie w Szczecinie padło ich aż sześć. Stal Rzeszów U-18 udała się do Gdyni, by zmierzyć się w 11. kolejce z miejscową Arką. Pierwsza połowa zakończyła się jednak bezbramkowym remisem. Po gwizdku rozpoczynającym drugą połowę gospodarze od razu ruszyli odważniej i w 46. minucie zdołali wyjść na prowadzenie. Niespełna 20 minut później miejscowi za sprawą trafienia Marcela Predenkiewicza prowadzili już 2-0. Biało-niebiescy odpowiedzieli wręcz momentalnie i dwie minuty po bramce Arki Gdynia trafienie dla Stali zaliczył Michał Musik. Stalowcy próbowali jeszcze powalczyć, chociażby punkt, ale gospodarze na to nie przystali i spotkanie zakończyło się zwycięstwem Arki 2-1. – To nie był nasz dzień. Realizowaliśmy atak pozycyjny na słabym poziomie, dlatego przy dobrze zorganizowanej drużynie przeciwnej mieliśmy problem z tworzeniem sytuacji. Pracujemy dalej i patrzymy w przyszłość – powiedział po meczu Maciej Tokarczyk, trener Stali.

23 października 2021 – 11:15, Gdynia

CLJ U-18: Arka Gdynia – Stal Rzeszów 2-1 (0-0)

Bramki: Kacper Skóra 46., Marcel Predenkiewicz 64. – Michał Musik 65.

Stal Rzeszów: Kacper Ważny – Miłosz Kaczor, Kacper Paśko (70′ Norbert Drążek), Mikołaj Mazur, Marcin Kaczor – Franciszek Polowiec, Mikołaj Liszka (46′ Krystian Kuchnia), Karol Wojtyło – Ihor Ivaniuk, Mikołaj Krawczyk-Demczuk (46′ Aleksander Okoń), Michał Musik

Arka Gdynia: Filip Gołoś – Marcel Predenkiewicz (81′ Krzysztof Babś), Mateusz Krause, Wojciech Zieliński, Jakub Staniszewski, Michał Galiński, Adam Tandecki, Kacper Skóra, Jerzy Tomal, Kacper Kroczyński (63′ Marcel Szymański), Kasjan Lipkowski

Żółte kartki: Mateusz Krause 57., Marcel Predenkiewicz 64., Kasjan Lipkowski 73, Krzysztof Babś 90+3. – Kacper Paśko 67., Karol Wojtyło 82., Mikołaj Mazur 85., Miłosz Kaczor 89.

Czerwona kartka: Mateusz Krause 67.

Sędzia: Jakub Popławski (Rosnowo)

WYNIKI PO 10. KOLEJCE CENTRALNEJ LIGI JUNIORÓW U-15:

KKP Korona Kielce – Wisła Kraków 2-0 (1-0)

BKS Lublin – Sandecja Nowy Sącz 0-0 (0-0)

Cracovia – Górnik Łęczna 1-0 (1-0)

Stal Rzeszów – AP TOP 54 Biała Podlaska – SPOTKANIE ZOSTANIE ROZEGRANE 3 PAŹDZIERNIKA 2021 ROKU

WYNIKI PO 10. KOLEJCE CENTRALNEJ LIGI JUNIORÓW U-17:

Motor Lublin – Korona Kielce 1-0 (0-0)

Stal Rzeszów – Wisła Kraków 2-3 (1-3)

Wisła Puławy – Resovia Rzeszów 0-0 (0-0)

TOP 54 Biała Podlaska – Cracovia 5-3

WYNIKI PO 11. KOLEJCE CENTRALNEJ LIGI JUNIORÓW U-18:

Arka Gdynia – Stal Rzeszów 2-1 (0-0)

Zagłębie Lubin – Górnik Zabrze 1-1 (0-0)

Warta Poznań – MKS Polonia Warszawa 1-2 (1-0)

Pogoń Szczecin – Gwarek Zabrze 6-0 (1-0)

Cracovia – Raków Częstochowa 0-3 (0-1)

Śląsk Wrocław – Jagiellonia Białystok 0-2 (0-1)

Lech Poznań – Legia Warszawa 1-2 (1-1)

UKS SMS Łódź – Wisła Kraków 1-0 (1-0)

NAJBLIŻSZE SPOTKANIA:

CLJ U-15 – 8. kolejka – 27 października 2021, 14:00, Rzeszów – Stal Rzeszów – Cracovia

CLJ U-17 – 11. kolejka – 30 października 2021, 12:00, Rzeszów – Resovia Rzeszów – Stal Rzeszów

CLJ U-18 – 12. kolejka – 29 października 2021, 13:00, Stalowa Wola – Stal Rzeszów UKS SMS Łódź