Stal Rzeszów U14A - DAP Dębica 01-05-2021, fot. K.Krupa

WSZYSTKIE AKTUALNOŚCI

Obóz przygotowawczy okiem Macieja Seroki

wtorek, 27/07/2021

W sobotę 24 lipca zakończył się obóz przygotowawczy Stali Rzeszów U-14 w Rytrze. Maciej Seroka, trener drużyny U-14, wyjaśnia, jak jego zespół przygotowywał się tam do nadchodzącego sezonu czy dlaczego wybrali właśnie to miejsce.

D1 A - Stal Rzeszów - AP Stalowa Wola, 19-06-2021, fot. K.Krupa
fot. Krzysztof Krupa

Maciej Seroka o tym dlaczego drużyna wyjechała na obóz do Rytra

Słyszeliśmy, że są tam do dyspozycji dobre warunki. Pierwsze trzy dni poświęciliśmy na integrację i czekaliśmy aż reszta chłopców dojedzie na obóz. Byliśmy w parku linowym, gdzie mieliśmy wspólną integrację w formie zabaw. Mieliśmy tam dobre warunki do treningów, integracji i poznania się, gdyż mamy w zespole dużo nowych twarzy. W pobliżu także jest dużo fajnych boisk, więc mogliśmy spokojnie trenować. To wszystko zadecydowało o tym, że wybraliśmy właśnie to miejsce.

„Na obozie głównym założeniem było, żeby chłopaki uczyli się gry po jedenastu i co się z tym wiązało – było bardzo dużo teorii.”

… o treningach na obozie

W poprzednim sezonie chłopcy na boisku grali po dziewięciu i tylko w sparingach graliśmy po jedenastu. Na obozie głównym założeniem było, żeby chłopaki uczyli się gry po jedenastu i co się z tym wiązało – było bardzo dużo teorii. Nie odbyliśmy wielu jednostek treningowych, gdyż był to dopiero tydzień wprowadzający. Cały obóz przeznaczyliśmy na treningi i budowanie świadomości zadań boiskowych. Dużo czasu poświęciliśmy na teorię i analizę tego, co będziemy wykonywać na boisku oraz przede wszystkim na budowaniu relacji między chłopcami, bo tak jak wspomniałem – jest dużo nowych twarzy w zespole.

… o najbliższych dniach przygotowań

Ten tydzień będzie intensywniejszy, bo wczoraj zagraliśmy z BKS-em Lublin, jutro czeka nas mecz z Rakowem Częstochowa a w piątek z kadrą województwa świętokrzyskiego w ramach sparingów. Chłopcy dostaną po tych meczach cztery dni wolnego, po czym już normalnie będziemy trenować przed nadchodzącym sezonem. Czekamy jeszcze, aż wróci do nas reszta zawodników, którzy są jeszcze na wakacjach.

„Chłopcy powoli wdrażają sobie to, co trenujemy i co chcemy grać.”

… o pracy zawodników w sezonie przygotowawczym

Nie mam zastrzeżeń do pracy moich zawodników. Dużo czasu poświęciliśmy szczególnie teorii, natomiast każdy dzień, który był teoretyczny, podpieraliśmy później elementami, na które chcieliśmy zwracać uwagę na boisku. Chłopcy powoli wdrażają sobie to, co trenujemy i co chcemy grać.

Najnowsze aktualności