Obfite zwycięstwo Stali Rzeszów U17 w walce o baraże do CLJ

środa, 11/11/2020

Drużyna Stali Rzeszów U17 wygrała w Rzeszowie z Orlętami Kielce U17 6-0 w pierwszym meczu barażowym o Centralną Ligę Juniorów. Biało-niebiescy nie dali rywalom żadnych szans, zdobywając przy tym bramki „stadiony świata”. W piątek lub sobotę oba zespoły zmierzą się w Kielcach w drugim spotkaniu, które ostatecznie wyłoni beniaminka CLJ U17.

Pierwsza połowa dla młodych zawodników Stali Rzeszów układała się dobrze. Od razu zaczęli wyskakiwać na swoich rywali z Kielc, a ci stali nisko ustawieni w defensywie i próbowali zaatakować z kontr. Orlęta dobrze się broniły. Już w 2. minucie kapitan Żurawi Michał Opalski oddał strzał w poprzeczkę. Mecz z każdą minutą nabierał tempa. Kolejny raz adepci Akademii Stali postraszyli w 10. minucie, a dokładniej Michał Musik, który dostał dobre dośrodkowanie i minimalnie chybił strzałem głową. Zawodnikiem bardzo aktywnym w środku pola był Adrian Cieśla. Dało się także zauważyć w drużynie gospodarzy sporą wymienność pozycji na boisku. Biało-niebiescy często szukali w polu karnym Musika i próbowali dogrywać mu piłki na głowę. W 16. minucie dobry strzał oddał także Adrian Cieśla, który zmusił do interwencji Kubickiego.

W 26. mnucie gospodarze otworzyli wynik spotkania – Adrian Cieśla dośrodkował na głowę Kacpra Paśko, a ten umieścił futbolówkę w siatce. Później Stal potrafiła zatrzymywać Orlęta w środku pola. Kolejna bramka dla miejscowych padła już dziesięć minut później. Seweryn Strzelec z bocznego sektora zagrał bardzo dobrze po ziemi do Musika, a ten uderzył koło słupka i pokonał bramkarza gości. Orlęta głównie pracowały w defensywie – doskakiwały do swoich rywali, szczególnie gdy ci zbliżali się w pole karne i próbowali wyprowadzać kontry. Jeden szybki atak miał miejsce w 38. minucie, kiedy piłkę stracił Mateusz Popiela, ale szybko zaasekurował go Wesley Omuru i zapobiegł sytuacji sam na sam. Pod koniec pierwszej połowy żółtą kartką został ukarany Wojtyło za kopnięcie rywala nogą w walce o piłkę.

Druga połowa rozpoczęła się dla zawodników Akademii Stali fantastycznie. Bramkę zdobyli już w 46. minucie za sprawą fenomenalnego uderzenia Seweryna Strzelca w okienko. Goście próbowali uderzać zza pola, ale dużo rzadziej gościli na połowie gospodarzy i tych strzałów nie oddali za wiele. W 47. minucie żółtą kartką został ukarany Sebastian Czechowski za faul na połowie Stali. Pierwsze zmiany przypadły na 56. minutę – boisko opuścił Popiela i Drążek, a weszli Pitaś i Majda. Stalowcy doskakiwali też w drugiej połowie przy wyprowadzaniu piłki przez Orlęta. Wydarzenia boiskowe w drugiej części meczu kontrolowali wciąż zawodnicy gospodarzy.

Czwarta bramka dla biało-niebieskich padła w 70.minucie, kiedy to Musik podał do Opalskiego, który uderzył nad bramkarzem. Kolejne zmiany w obu zespołach przypadły na kwadrans przed końcem meczu. W Stali boisko opuścili Seweryn Strzelec i Karol Wojtyło, a w ich miejsce weszli Maksymilian Kozłecki i Szymon Stachowicz. W Orlętach Kielce zeszli Jakub Binek i Michał Ramiączek, a weszli Karol Gruiklewicz i Łukasz Kościelecki. W 80. minucie bramkę dołożył Musik. Żurawie były cały czas w natarciu, a ostateczny cios na trzy minuty przed końcem zadał Michał Opalski.

Spotkanie zakończyło się wynikiem 6-0. Mecz rewanżowy odbędzie się w Kielcach i to tam ostatecznie rozstrzygnie się, która drużyna zagra w Centralnej Lidze Juniorów. Drużyna Stali Rzeszów U17 zadedykowała zwycięstwo w tym spotkaniu wracającemu do zdrowia Marcinowi Świgutowi z zespołu U15.

Stal Rzeszów U17 – Orlęta Kielce U17 2-0 (6-0)

1-0 Kacper Paśko – 26’
2-0 Michał Musik – 36’
3-0 Seweryn Strzelec – 46’
4-0 Michał Opalski – 70’
5-0 Michał Musik – 80’
6-0 Michał Opalski – 89’

Stal Rzeszów U17: Radosław Dąbrowski – Wesley Omuru, Kacper Paśko, Mateusz Popiela (56’ Maksymilian Majda), Seweryn Strzelec (68’ Szymon Stachowicz), Adrian Cieśla (74’ Wiktor Potera), Karol Wojtyło (72’ Maksymilian Kozłecki), Michał Opalski, Kacper Sumara, Norbert Drążek (56’ Adrian Pitaś), Michał Musik

Orlęta Kielce U17: Kacper Kubicki – Jakub Moralski, Kamil Kolubek, Jakub Niedziałek, Michał Ramiączek (74’ Łukasz Kościelecki), Mikołaj Susło, Mateusz Misztal (65’ Karol Wostachnio), Franciszek Słoń (65’ Piotr Sarnot), Kamil Gocał, Sebastian Czechowski, Jakub Binek (72’ Karol Gruiklewicz)

Zapis transmisji z tego spotkania obejrzą Państwo na naszym kanale YouTube.

Bramki z tego spotkania także są dostępne na naszym kanale YouTube.