Komunikaty

Michał Opalski zgłoszony do rozgrywek eWinner II ligi

piątek, 10/09/2021

Zawodnik Akademii Piłkarskiej Stali Rzeszów – Michał Opalski został zgłoszony do rozgrywek eWinner II ligi. To już kolejny młody zawodnik Akademii zgłoszony przez klub do tych rozgrywek. – Wydaje mi się, że tak – odpowiedział Michał na pytanie o to, czy myśli, że jest brany pod uwagę w kontekście pierwszej drużyny Stali Rzeszów w wywiadzie z mediami Akademii Piłkarskiej Stali Rzeszów w październiku ubiegłego roku.

fot. Robert Skalski

Michał Opalski to 17-letni zawodnik z rocznika 2004, który na co dzień występuje w drużynie Stali Rzeszów U-18. Nominalnie jest środkowym pomocnikiem, a do Rzeszowa trafił w sezonie 2019/20 po ośmiu latach spędzonych w juniorskich zespołach Wisły Kraków. W Stali Rzeszów przeszedł długą drogę – od juniorskich zespołów po rezerwy, aż do treningów z pierwszą drużyną.

Sukces drużyny początkiem rozwoju

Wszystko zaczęło się jednak od udanego sezonu drużyny U-17, gdzie Michał rozwijał się pod okiem trenera Łukasza Cabaja i jego sztabu. Drużyna bardzo udanie zakończyła sezon w najwyższej lidze wojewódzkiej, nie ponosząc żadnej porażki i tym samym awansowała do Centralnej Ligi Juniorów U-17. Już wtedy kilku zawodników tej drużyny było w orbicie zainteresowań ówczesnego trenera pierwszej drużyny – Marcina Wołowca i jego sztabu. Grając w Stali Rzeszów U-17 został przez drużynę wybrany na kapitana zespołu i tak zostało aż do występów w CLJ-ce. Kolejnym etapem w rozwoju Michała były już występy w Centralnej Lidze Juniorów oraz drużynie rezerw Stali. – W drużynie rezerw już można trochę poczuć ten smak dorosłej piłki. Stopniowo można się do tego przyzwyczajać. Jeśli grasz już kilka takich spotkań, to widzisz, jak bardzo się różnisz i co możesz poprawić w swojej grze. To naprawdę cenne – mówił Michał. W sztabie Stali Rzeszów U-17 znajdował się wówczas trener Maciej Tokarczyk, który prowadził drużynę U-19 w Lidze Makroregionalnej i jednocześnie mógł stale monitorować rozwój Michała, który później trafił do jego zespołu.

fot. Robert Skalski

Pierwsze przetarcie

Szanse debiutu w pierwszej drużynie Michał otrzymał 5 lutego 2021 roku w meczu kontrolnym z Garbarnią Kraków, zmieniając wówczas w 75. minucie Jakuba Lorka. Biało-niebiescy ostatecznie zremisowali w tym spotkaniu 2-2, a dwie bramki zdobył wtedy Krystian Pieczara. Już wtedy trener Daniel Myśliwiec mógł zobaczyć Michała w grze z drugoligowym przeciwnikiem. W spotkaniu poza Michałem zadebiutował także Kacper Paśko, który zmienił w 70. minucie Jarosława Fojuta. Do tego od pierwszych minut wystąpił Ramil Mustafaev, Michał Musik oraz Przemysław Pęksa, który aktualnie przebywa na wypożyczeniu w trzecioligowej Avii Świdnik.

Walka o debiut sprawą otwartą

Obecnie Michał występuje w Centralnej Lidze Juniorów U-18, w której Stal Rzeszów jest beniaminkiem. Dotychczas w czterech spotkaniach zgromadził już 325 minut i zdobył jedną bramkę. Już wcześniej był wielokrotnie zapraszany na treningi pierwszej drużyny, a w ubiegłym tygodniu był z nią w pełnym cyklu treningowym. – Michał Opalski był cały tydzień w treningu z pierwszą drużyną, a Miłosz Kaczor, Krystian Kuchnia oraz Kacper Ważny uczestniczyli w dwóch jednostkach w pierwszym zespole – mówił przed meczem z Rakowem Częstochowa trener Maciej Tokarczyk. Michał znalazł się po raz pierwszy na ławce rezerwowych w pierwszej drużynie w spotkaniu z Olimpią Elbląg (0-0) w ramach 7. kolejki eWinner II ligi, ale nie otrzymał jeszcze szansy na debiut. Młody zawodnik z pewnością będzie mógł podczas treningów korzystać z doświadczenia Bartosz Wolskiego, Krzysztofa Danielewicza czy Bartłomieja Poczobuta i swoją postawą na treningach walczyć o miejsce w składzie, by zadebiutować w eWinner II lidze.

– Michał jest zawodnikiem, który ma predyspozycje, aby być kreatywną dziesiątką. Posiada szeroki wachlarz umiejętności ofensywnych oraz dużą swobodę w kreowaniu ataku – powiedział Maciej Tokarczyk, trener Stali Rzeszów U-18.

U18 - Stal Rzeszów - Jagielonia Białystok, 2021-08-15, fot. K.Krupa
fot. Krzysztof Krupa

Najnowsze aktualności