WSZYSTKIE AKTUALNOŚCI

Michał Musik wróci do treningów z zespołem U-18

wtorek, 27/07/2021

Wychowanek Akademii Piłkarskiej Stali Rzeszów – Michał Musik po okresie spędzonym na treningach z pierwszą drużyną wróci do treningów z drużyną Stali Rzeszów U-18 i będzie przygotowywał się z nią do nadchodzącego sezonu Centralnej Ligi Juniorów.

Michał Musik to wyróżniający się 17-letni napastnik, który został włączony do treningów z pierwszą drużyną po awansie do Centralnej Ligi Juniorów U-17. Dzięki ciężkiej pracy i zaangażowaniu na treningach został 20 listopada 2020 roku zgłoszony do rozgrywek eWinner II ligi. Jego dobra postawa na treningach została zauważona przez trenera Daniela Myśliwca, który najpierw dał mu szansę w meczu kontrolnym z Sokołem Sieniawa i Garbarnią Kraków, a później dał mu zadebiutować w eWinner II lidze. Michał wystąpił w spotkaniu z Pogonią Siedlce, zmieniając w 87. minucie Bartosza Wolskiego.

– Bardzo się cieszę, że miałem możliwość wejścia na boisko i to jest dla mnie najważniejsze. Okoliczności mogły być lepsze, ale niestety tak nie było. Trener dał mi jasne zadanie, żebym zaprezentował się na boisku, jak najlepiej potrafię

mówił o swoim debiucie Musik.
U18 - pierwszy trening 2021-07-19, fot. K.Krupa
fot. Krzysztof Krupa

Michał rozpoczął już przygotowania do nadchodzącego sezonu Centralnej Ligi Juniorów z zespołem Stali Rzeszów U-18. Drużyna już w połowie sierpnia rozpocznie zmagania w CLJ-ce, a pierwszym przeciwnikiem będzie Jagiellonia Białystok. – Michał to zawodnik, który ma możliwości, aby być mocnym punktem naszej druzyny. To typ zawodnika, który raczej woli dostać piłkę do nogi niż w przestrzeń, potrafi grać tyłem do bramki i posiada wyjątkowo czyste uderzenie na bramkę. Liczę na jego mocną pracę, która wpłynie na solidną postawę w sezonie – powiedział Maciej Tokarczyk, trener Stali Rzeszów U-18.

Najnowsze aktualności