U18 - Stal Rzeszów - Lech Poznań, 2021-11-14, fot. K.Krupa

WSZYSTKIE AKTUALNOŚCI

Maciej Tokarczyk dla Weszło Junior: „Staramy się patrzeć indywidualnie na zawodnika”

piątek, 24/12/2021

Trener Stali Rzeszów U-18 – Maciej Tokarczyk udzielił w ostatnim czasie wywiadu portalowi Junior Weszło. Trener Tokarczyk mówił m.in. wprowadzaniu zawodników do piłki seniorskiej, Michale Musiku – zawodniku Stali i czołowym strzelcu rozgrywek CLJ, wahań formy czy rozwoju zawodników. Publikujemy kilka ciekawych fragmentów, a całą rozmowę znajdziecie na stronie Weszło Junior.

U18 - Stal Rzeszów - Lech Poznań, 2021-11-14, fot. K.Krupa

– My jako cały zespół mieliśmy wzloty i upadki, co widać po naszych wynikach. Potrafiliśmy grać i funkcjonować bardzo dobrze, jak i bardzo słabo, co tyczy się każdego naszego zawodnika.

– (…) nasz priorytetowy cel to wprowadzanie zawodników do pierwszego zespołu. Owszem, wynik również jest dla nas ważny, natomiast my jako akademia chcemy dostarczyć jak najwięcej młodych piłkarzy do seniorskiej Stali. Było wiele takich spotkań w CLJ, gdzie nasi najlepsi zawodnicy nie grali, bo jechali na mecz II ligi. Taki Franciszek Polowiec ma już na swoim koncie debiut w Stali Rzeszów, zagrał ponad 80 minut z drugą drużyną Lecha Poznań (na boisku 0:0 – przyp. red.). To nas cieszy i jest ważniejsze niż wyniki w CLJ-ce.

–  Dla nas jest to doświadczenie, które chcemy wykorzystać do rozwoju tych ludzi, nie tylko pod kątem piłkarskim, ale i życiowym. Trudnych sytuacji w życiu będą mieli dużo.

– Drużyna rezerw występuje w klasie okręgowej i jej celem na ten sezon jest awans do IV ligi. Nie mogę powiedzieć jednoznacznie, że moja drużyna jest ważniejsza od rezerw, ponieważ z tamtego zespołu też wchodzą zawodnicy do pierwszej Stali.

– Staramy się patrzeć indywidualnie na zawodnika. Nie ma jednej idealnie drogi. Każdy może ją przejść inaczej. Mamy w drużynie rezerw dwóch zawodników, którzy często wchodzą do “jedynki”, ale grają głównie w okręgówce. Jednak jest też spora grupa osób, która funkcjonuje w CLJ U-18, a do tego jest zapraszana do pierwszego zespołu i włączana nieraz do kadry meczowej na spotkania II ligi. Nie starałbym się hierarchizować tych dwóch drużyn, która jest ważniejsza. Bo drogi do pierwszego zespołu mogą być różne.

Całą rozmowę z trenerem przeczytasz TUTAJ.

Najnowsze aktualności