FILMY

Lekcja pod patronatem AXELO Prawo i Podatki dla biznesu w SMS Stal Rzeszów

środa, 23/06/2021

Szkoła SMS Stal Rzeszów chce stworzyć najlepsze warunki do nauki i rozwijać wszystkie zainteresowania swoich podopiecznych. W tym celu zrodził się pomysł utworzenia tzw. klas patronackich. Każda z klas posiadać będzie swojego własnego patrona ze świata pracy i biznesu. Dzięki temu, uczniowie naszej szkoły będą mieli możliwość spełnić się nie tylko na płaszczyźnie sportowej. Stworzymy im szansę odbycia praktyk zawodowych w konkretnych zakładach pracy, zapoznania się z ich funkcjonowaniem, a także możliwość współpracy w przyszłości. Bez wątpienia klasy patronackie są odpowiedzią na potrzeby rynku pracy. Celem prowadzenia klas patronackich jest wykształcenie dobrze przygotowanych i wszechstronnych specjalistów, którzy będą posiadać konkretne umiejętności. Jesteśmy przekonani, że takie przygotowanie i praktyka umożliwi naszym absolwentom doskonałe odnalezienie własnego miejsca na wymagającym rynku pracy. W ramach klas patronackich odbywają się także liczne spotkania oraz lekcje prowadzone przez naszych partnerów. Tym razem gościliśmy reprezentanta AXELO Prawo i Podatki dla biznesu.

– Dzisiaj w ramach współpracy z AXELO Prawo i Podatki dla biznesu odbyła się lekcja dla klasy 2C. Jest to młodzież najstarsza w naszej szkole, która w przyszłym roku będzie zdawać maturę i będzie myśleć o tym, jak zarządzać swoją karierą w przyszłości. Pojawiły się pytania odnoszące się do zawodu prawnika, ale nie tylko – powiedziała Ewelina Grzeszczuk-Sokół, Dyrektor SMS Stal Rzeszów.

– Bardzo czekaliśmy na ten czas, kiedy możemy się spotkać stacjonarnie. Czekaliśmy na to, żeby po prostu gościć u nas w szkole naszych patronów. Już od września myślimy o kolejnych, cyklicznych spotkaniach w ramach umów patronackich ze Stalą Rzeszów – dodała.

– Dzisiaj w związku ze współpracą naszej kancelarii ze Szkołą Mistrzostwa Sportowego „Stal” zrealizowaliśmy zajęcia z zakresu prawa. W ramach dzisiejszych zajęć uczniowie dowiedzieli się więcej na temat zawodów prawniczych czy odpowiedzialności karnej za popełnione przestępstwa. Dowiedzieli się również więcej o kwestiach cywilnych, towarzyszących im w codziennym życiu, a także odpowiedziałem na ich pytania – powiedział Maciej Piotrowski, Aplikant Radcowski w Kalcenarii AXELO Prawo i Podatki dla biznesu.

Najnowsze aktualności