C2 A - Baraż - Stal Rzeszów -Garbarnia Kraków, 30-06-2021, fot. K.Krupa

WSZYSTKIE AKTUALNOŚCI

Krzysztof Hus po rewanżowym spotkaniu barażowym o Centralną Ligę Juniorów U-15

środa, 30/06/2021

Stal Rzeszów U-14 wygrała z Garbarnią Kraków 16-0 w drugim spotkaniu barażowym i dzięki temu zwycięstwu przypieczętowała swój awans do Centralnej Ligi Juniorów U-15. Po meczu pytamy trenera drużyny, Krzysztofa Husa o odczucia po awansie, przygotowaniach do przyszłego sezonu czy powołaniach dużej liczby zawodników Stali do kadry województwa podkarpackiego.

O tym, jak czuje się po awansie

Na pewno jesteśmy zadowoleni, głównie ze względu na to, że w kontekście dalszego rozwoju tych chłopców będą oni mieli możliwość rywalizowania na najwyższym możliwym poziomie.

O liczbach zespołu w grze defensywnej i ofensywnej

Naprawdę zdumiewające są liczby, jakie kręcą nasi zawodnicy w tym sezonie. Nudną prawdą jest natomiast fakt, że nie zrobiło się to samo. To ich zaangażowanie w codzienny trening. Często powtarzamy chłopcom, że różnica pomiędzy pasją a hobby jest taka, że jak chcesz być najlepszy, to musisz mieć determinację w dążeniu do celu, akceptując codzienne wyrzeczenia.

O tym, co daje drużynie awans do Centralnej Ligi Juniorów U-15

Przede wszystkim możliwość weryfikacji umiejętności z czołowymi zespołami w makroregionie.

C2 A - Baraż - Stal Rzeszów -Garbarnia Kraków, 30-06-2021, fot. K.Krupa

O powołaniach dużej liczby zawodników Stali do kadry województwa podkarpackiego

Należy zwrócić uwagę, że bardzo często są to zawodnicy, którzy na pewnym etapie wybrali rozwój w naszej Akademii i Szkole Mistrzostwa Sportowego, a wcześniej z powodzeniem szkolili się w akademiach z Leżajska, Ropczyc, Sanoka lub innych miejscowości. Natomiast na pewno cieszę się, że ich potencjał i aktualne umiejętności umożliwiają im rywalizację na poziomie ogólnopolskim.

O przygotowaniach do przyszłego sezonu

Przygotowania rozpoczynamy 21 lipca. Trzy dni później zagramy mecz kontrolny z GKS-em Katowice, który również występuje w Centralnej Lidze Juniorów U-15, a następnie czeka nas tygodniowy obóz w Rytrze.

O zmianach w grze w przyszłym sezonie

Zmiany będą na pewno, cały czas jesteśmy w procesie nauczania i im zawodnicy są starsi, tym bardziej wprowadzamy ich w złożony świat piłki.

Najnowsze aktualności