C2 A Stal Rzeszów - Wiki Sanok, 12-06-2021, fot. K.Krupa

WSZYSTKIE AKTUALNOŚCI

Krzysztof Hus po pierwszym spotkaniu barażowym o CLJ U-15

sobota, 26/06/2021

Drużyna Stali Rzeszów U-14 w Krakowie pewnie zwyciężyła z zespołem Garbarni Kraków 11-0 w pierwszym spotkaniu barażowym o Centralną Ligę Juniorów U-15, tym samym stawiając duży krok w stronę awansu. Po meczu zapytaliśmy trenera Krzysztofa Husa o jego przebieg, wymuszoną przerwę w meczu czy bramki dużej części składu.

O spotkaniu z Garbarnią Kraków

– W skrócie o naszym zwycięstwie dzisiaj przesądziła jakość. Byliśmy zespołem, który przeważał w każdej fazie gry i w każdym miejscu na boisku, a wynik tylko odzwierciedla ten fakt. Niesamowite jest obserwować, jak ci chłopcy rosną piłkarsko, zdobywają nowe umiejętności i niejednokrotnie nimi zaskakują nas – trenerów stojących przy ławce rezerwowych. Każdy, kto obserwuje rocznik 2007, na pewno się ze mną zgodzi. Dziś, właściwie po raz kolejny w tym roku, należą im się duże brawa.

O przerwie w meczu

Na pewno czynnikiem zewnętrznym w dzisiejszym spotkaniu było przerwanie meczu ze względu na warunki pogodowe. W piłce młodzieżowej trudno przewidywać jak taka przerwa wpłynie na oba zespoły.

O kluczowym elemencie, który przesądził o kolejnych bramkach

Uważam, że nasza konsekwencja w grze, gdyż uporczywie i regularnie naciskaliśmy na zespół Garbarni, który po prostu z czasem opadł z sił, zarówno fizycznie, jak i mentalnie, a kolejne bramki były już tylko następstwem tych zdarzeń.

C1 B - Stal Rzeszów - Wisłoka Dębica, 12-06-2021, fot. K.Krupa

O bramkach dużej części składu w tym spotkaniu

Na pewno wpływ na to miał fakt, że w meczu wystąpiła cała 18 zawodników. Praktycznie każdy zawodnik miał szansę zagrać dziś co najmniej kilkadziesiąt minut. W dzisiejszym spotkaniu było również dużo rotacji na pozycjach.

O zespole Garbarni

Nasza gra spowodowała, że zepchnęliśmy Garbarnie do głębokiej defensywy i tak naprawdę przez zdecydowaną większość meczu reagowali oni jedynie na sposób, w jaki my chcieliśmy grać.

O tym, jak może wyglądać spotkanie rewanżowe

– Nasz zespół to grupa naprawdę świadomych, młodych zawodników. Mają rozegranych mnóstwo spotkań, adaptowali się do przeróżnych sytuacji. Nie przewiduję, aby mogli mieć problemy z koncentracją czy motywacją.

Najnowsze aktualności