C2 A - Baraż - Stal Rzeszów -Garbarnia Kraków, 30-06-2021, fot. K.Krupa

WSZYSTKIE AKTUALNOŚCI

Krzysztof Hus dla podkarpacieLIVE: „Celem procesu szkolenia jest przede wszystkim podniesienie indywidualnych umiejętności zawodników”

wtorek, 07/12/2021

Trener Stali Rzeszów U-15 oraz koordynator w Akademii Piłkarskiej Stali Rzeszów – Krzysztof Hus udzielił w ostatnim czasie wywiadu lokalnemu portalowi – podkarpacieLIVE. Młody szkoleniowiec mówił m.in. o poziomie rozgrywek Centralnej Ligi Juniorów U-15, planach trenerskich, zadaniach poza prowadzeniem zespołu U-15 czy różnicach pomiędzy piłką seniorską a młodzieżową. Publikujemy najciekawsze fragmenty, a całą rozmowę znajdziecie na stronie podkarpacieLIVE.

C2 A - Baraż - Stal Rzeszów -Garbarnia Kraków, 30-06-2021, fot. K.Krupa

– Osobiście dużo trudnej grało nam się z zespołami z dolnej części tabeli, ze względu na zmasowaną obronę niską. Bardzo ciężko w wieku 14-15 lat jest utrzymać wysoki poziom ataku pozycyjnego.

– Celem procesu szkolenia, który prowadzimy w U-15 i w innych drużynach jest przede wszystkim podniesienie indywidualnych umiejętności zawodników. Dopiero wypadkowa tego, czy to co robimy, jest efektywne, prowadzi do wyników całego zespołu.

– Sama selekcja bazuje na trzech czynnikach. Są to dni otwarte w Akademii, scouting zawodników z regionu oraz projekcie talent – bezpłatnym zajęciom piłkarskim dla zawodników z innych klubów, którzy mają ochotę podnosić swoje umiejętności.

– Trener Michał Globisz, kiedy jeszcze byłem zawodnikiem w młodzieżowych reprezentacjach Polski, powtarzał nam, że jeśli któryś z nas zadebiutuje w Ekstraklasie lub na zachodzie to prosi o wysłanie pocztówki z tego miejsca. Przejąłem to od niego i powtarzam to moim zawodnikom. Jeśli taką kartkę kiedyś dostanę, to ją oprawię i powieszę na ścianie. To będzie moje największe osiągnięcie zawodowe.

Całą rozmowę z trenerem przeczytasz TUTAJ.

Najnowsze aktualności