KLUBY PARTNERSKIE

Kluby partnerskie: Wólczanka „zbiła” Hetmana, Izolator pokonał Resovię, Łada z pierwszą wygraną

wtorek, 06/10/2020

Wólczanka „zbiła” Hetmana z szachownicy

Drużyna z Wólki Pełkińskiej nie zwalnia tempa. W ubiegłą sobotę podopieczni Daniela Myśliwca pokonali na własnym boisku Hetmana Zamość aż 6-1. Mecz zaczął się dość niespodziewanie – w 19. minucie do siatki miejscowych trafił Pokrywka, który dobił odbitą przez Bieńka piłkę. Później jednak Wólczanka nie pozostawiła rywalowi żadnych złudzeń. Bramki dla gospodarzy strzelili Krzysztof Pietluch (37′, rzut karny), Mateusz Olejarka (40′, po podaniu Pietlucha, 65′, sytuacja sam na sam po podaniu Podstolaka), Kacper Durda (55′, po podaniu Pietlucha, 71′, podanie Galary po jego indywidualnej akcji) i Kacper Masny (89′, dobitka strzału w poprzeczkę Matofija).

Dzięki temu zwycięstwu Wólczanka powiększyła swój dorobek do 23 punktów i zajmuje 4. miejsce w tabeli III ligi grupy IV. W barwach gospodarzy zagrali zawodnicy, którzy przeszli do Wólki Pełkińskień w ramach współpracy między klubami – Kacper Durda, Kacper Masny, Daniel Pawłowski i Mateusz Olejarka.

Izolator Boguchwała pokonał rezerwy Resovii

„Izolacja”, mimo że strzeliła rezerwom biało-czerwonych trzy bramki, nie miała z rezerwami I-ligowca łatwej przeprawy. Podopieczni Bartosza Zołotara wszystkie gole strzelili w drugiej połowie. Do siatki przeciwnika trafili Marcin Dudek (66′, głową po dośrodkowaniu Cacha), Konrad Kowal (78′, strzał zza pola karnego) i Michał Worosz (po akcji Simona Mazura i Radosława Łenia).

Dzięki sobotniemu zwycięstwu, Izolator Boguchwała powiększył swój dorobek do 28 punktów i zajmuje 4. pozycję w tabeli IV ligi podkarpackiej. W barwach „Izolacji” zagrało dwóch piłkarzy, którzy przeszli do drużyny z Boguchwały w ramach współpracy ze Stalą Rzeszów – Konrad Kowal i Simon Mazur.

Kotwica Korczyna przegrała z niepokononanym liderem rozgrywek

Kotwica Korczyna przegrała 2-4 z MKS Arłamów Ustrzyki Dolne w meczu 11. kolejki krośnieńskiej okręgówki. Niepokonany jak dotąd zespół z Ustrzyk Dolnych okazał się za mocny dla naszego klubu partnerskiego. Gole dla gospodarzy zdobyli Tomasz Janusz w 39. minucie i Grzegorz Puk w 79. minucie.

Po tym meczu Kotwica Korczyna z 15 punktami zajmuje 10. miejsce w Klasie Okręgowej, grupie Krosno. W następnej kolejce korczynianie zagrają na własnym boisku z Cosmosem Nowotaniec.

Łada 1945 Biłgoraj z pierwszą wygraną w sezonie

Łada 1945 Biłgoraj pokonała 1-0 Gryfa Gmina Zamość w meczu 11. kolejki IV ligi lubelskiej, grupa II. Gospodarze wygrali dzięki bramce Mariusza Szarlipa. Były to pierwsze punkty Łady w tym sezonie.