KLUBY PARTNERSKIE

Kluby partnerskie: bramka Piotra Budy na wagę zwycięstwa Izolatora, Tyczyn i Kolbuszowa miastami liderów

poniedziałek, 09/11/2020

Miniony weekend był w sporej części udany dla klubów partnerskich Stali Rzeszów. Na wyróżnienie zasługuje przede wszystkim wygrana Izolatora Boguchwała z Czarnymi Jasło – gola na wagę trzech punktów zdobył Piotr Buda, który trafił dp „Izolacji” w ramach współpracy ze Stalą Rzeszów. Z kolei Strug SZiK Tyczyn i Kolbuszowianka Kolbuszowa dzięki zwycięstwom utrzymały pozycje liderów w swoich ligach.

Były piłkarz Wólczanki pozbawił ją punktów

ryc. Wólczanka Wólka Pełkińska

Wólczanka Wólka Pełkińska przegrała 0-1 z Wisłą Sandomierz w wyjazdowym meczu 18. kolejki III ligi grupy IV. Było to starcie bezpośrednich sąsiadów w tabeli – przed tym spotkaniem drużyna z Wólki Pełkińskiej była 3, a Wisła 4 w ligowej tabeli. W pierwszych minutach przeważali przyjezdni, ale z biegiem czasu to miejscowi zaczęli przejmować inicjatywę. W 20. i 24. minucie sandomierzanie mieli szansę na otworzenie rezultatu, ale najpierw świetnie interweniował Kubik, a później strzał głową jednego z zawodników Wisły minimalnie minął słupek bramki gości. Zwycięska bramka dla gospodarzy padła w 84. minucie, a zdobył ją Kajpust, były piłkarz Wólczanki. Co ciekawe, sandomierzanie mogli prowadzić już wcześniej – w 66. minucie arbiter podyktował karnego dla gospodarzy, ale jedenastki nie wykorzystał Kmiotek. Nie zmienia to jednak faktu, że ostatecznie to gospodarze sięgnęli po komplet punktów

Po tym spotkaniu Wólczanka Wólka Pełkińska zajmuje 6. miejsce w tabeli III ligi grupy IV z 29. punktami na koncie. W barwach drużyny z Wólki Pełkińskiej zagrali zawodnicy, którzy przyszli do niej w ramach współpracy ze Stalą Rzeszów: Daniel Pawłowski, Mateusz Olejarka, Kacper Durda i Kacper Masny.

Bramka Piotra Budy dała zwycięstwo Izolatorowi

Izolator Boguchwała pokonał 1-0 Czarnych Jasło w wyjazdowym meczu 20. kolejki IV ligi podkarpackiej. Gospodarze wystąpili w mocno osłabionym składzie, co skrzętnie wykorzystała „Izolacja” i zgarnęła komplet punktów. Miejscowi nastawieni byli defensywnie i czekali na kontry, a goście utrzymywali się przy piłce i szukali w atakach pozycyjnych okazji na zdobycie bramki. Gola na wagę zwycięstwa zdobył w 51. minucie z dystansu Piotr Buda, który trafił do Boguchwały w ramach współpracy Stali Rzeszów z Izolatorem. Młodzieżowiec został wyróżniony za sobotni występ przez Nowiny – znalazł się w jedenastce kolejki IV ligi podkarpackiej.

Izolator Boguchwała po 20. kolejce zajmuje 2. miejsce w tabeli IV ligi podkarpackiej z 40. punktami na koncie, mając tyle samo „oczek” co liderująca Korona Rzeszów. W barwach „Izolacji” wystąpili zawodnicy, którzy przeszli do drużyny z Boguchwały w ramach współpracy ze Stalą Rzeszów – Piotr Buda i Konrad Kowal.

Strug SZiK Tyczyn wygrał i nadal jest liderem

Strug SZiK Tyczyn pokonał na własnym boisku KS Stobierna 1-0 w meczu 18. kolejki rzeszowskiej Klasy Okręgowej. Gola na wagę zwycięstwa zdobył dla gospodarzy Paweł Mendoń w 71. minucie spotkania, wykorzystując strzałem głową dośrodkowanie z rzutu rożnego. Po tym spotkaniu tyczynianie utrzymali pozycję lidera tabeli rzeszowskiej okręgówki i powiększyli swoją zdobycz punktową do 36. ounktów.

Kolbuszowianka zagrała na piątkę

Kolbuszowianka Kolbuszowa pokonała na własnym boisku Wisłokę Borowa aż 5-0 w meczu 18. kolejki Klasy A grupy Rzeszów III – Mielec. Gole dla miejscowych zdobywali Jakub Kuna (2), Dawid Jamróz (2) i Grzegorz Wróblewski. Dzięki zwycięstwu, gospodarze utrzymali pierwsze miejsce w tabeli i mają na koncie 38. punktów.

Niedosyt Kotwicy Korczyna

Kotwica Korczyna zremisowała na wyjeździe 1-1 z Beskidem Posada Górna w meczu 16. kolejki Klasy Okręgowej Krosno.. Gola dla przyjezdnych zdobył w 32. minucie Tomasz Janusz. Po tym spotkaniu, Kotwica Korczyna zajmuje 8. miejsce w tabeli z 24. punktami.

Łada 1945 Biłgoraj z pewną wygraną

Łada 1945 Biłgoraj pokonała Spartę Rejowiec Fabryczny 4-0 w wyjazdowym meczu 16. kolejki IV ligi grupy II, lubelskiej. Przyjezdni zwyciężyli po bramkach Dorosza, Graszy (2) i Podo. Łada po tym spotkaniu zajmuje 11. miejsce w tabeli z 6. punktami na koncie.

Rudnianka wygrała z Koroną

Rudnianka Rudna Wielka pokonała na wyjeździe Koronę II Rzeszów 2-4 w meczu 16. kolejki rzeszowskiej Klasy A, grupa I. Bramki dla gości zdobyli Dorian Kuźmiak (2), Hubert Czyż i Korneliusz Lach. Po tym spotkaniu, Rudnianka zajmuje w tabeli 10. miejsce z 18. punktami na koncie.