Jedna bramka zdecydowała. Rezerwy Stali po dobrym spotkaniu żegnają się z Pucharem Polski

środa, 20/10/2021

Stal II Rzeszów w 1/8 finału Okręgowego Pucharu Polski mierzyła się z Izolatorem Boguchwała. Biało-niebiescy ostatecznie przegrali to spotkanie 2-3, ale dobrze zaprezentowali się na tle czwartoligowca. Dwie bramki dla Stali zdobył Taras Vakovych.

Spotkanie rezerw Stali, które na co dzień występują w klasie okręgowej z Izolatorem Boguchwała, występującym w czwartej lidze podkarpackiej dostarczyło w środowe popołudnie sporo emocji. Stalowcy nie byli faworytem w tym spotkaniu, ale zaprezentowali się bardzo dobrze na tle „Izolacji”. Biało-niebiescy objęli prowadzenie w tym meczu już w 20. minucie, a wynik spotkania otworzył Taras Vakovych. Drużyna trenera Bartosza Zołotara zdołała jednak szybko wyrównać wynik meczu i w 25. minucie rzut karny wykorzystał Michał Worosz. I to były jedyne bramki w pierwszej części spotkania, a na przerwę oba zespoły schodziły przy wyniku 1-1.

Po zmianie stron znów jako pierwsi zdołali strzelić Stalowcy, bowiem w 59. minucie dokonał tego po raz drugi Taras Vakovych. Gra toczyła się dalej i w 77. minucie błąd jednego z zawodników Stali wykorzystał Tomasz Nalepka. Decydujący cios zadał jednak zawodnik Izolatora – Georgelas Lukanzu, który w doliczonym czasie gry ustalił ostateczny wynik spotkania i pięknym strzałem z dystansu pokonał bramkarza Stali.

20 października 2021 – 15:30, Boguchwała

Stal II Rzeszów – Izolator Boguchwała 2-3 (1-1)

Bramki: Taras Vakhovych 20., 59. – Michał Worosz 25., Tomasz Nalepka 77., Georgelas Lukanzu 90+2.

Stal II Rzeszów: Mateusz Bulman – Mikołaj Kłótkowski, Kacper Cesarz (46′ Kacper Kołodziej), Dawid Ostrowski (46′ Maciej Gielar), Szymon Jarema (46′ Emilie Jonathan Engamba) – Mateusz Popiela, Szymon Mazur (75′ Kacper Pirożyński), Maciej Makarski – Kacper Cząba (46′ Mateusz Michasiewicz), Kamil Kabaciński (61′ Patryk Stulin), Taras Vakhovych

Izolator Boguchwała: Dawid Ziobro – Georgelas Lukanzu, Michał Bogacz (46′ Mateusz Kasprzyk), Michał Cach (46′ Aleksander Gajdek) – Michał Worosz (46′ Jakub Wilk), Rafał Walas, Przemysław Nalepka (46′ Martin Geci), Eryk Ciemierkiewicz, Jonasz Piękoś (56′ Eliasz Płocica) – Filip Leśniak, Michał Daniel (56′ Tomasz Nalepka)

Żółta kartka: Mateusz Popiela 67.