WSZYSTKIE AKTUALNOŚCI

#GrałaAkademia – 6.04 – 7.04

czwartek, 11/04/2024

Stal II Rzeszów

IV liga podkarpacka
Ekoball Stal Sanok – Stal II Rzeszów 2-1
Bramka dla Stali: Sadłocha.

Skład: Raciniewski – Paśko, Dubiel, Koczera, Bartkowiak (79′ Mazur) – Plichta (79′ Kurowski), Piątek, Sadłocha, Postupalskyi (75′ Koptyński), Soja – Augustyn.

Stal Rzeszów U-19

LM U-19
Puszcza Niepołomice – Stal Rzeszów 1-2
Bramki dla Stali: Nilipiński, Siara.

Skład: Barzyk – Płonka, Kliś, Wyrwas – Rak (65′ Sobierajski), Kucharski, Jaślar, Piwnicki – Serwiński (89′ Yakubowskyi), Nilipiński (85′ Tarkowski), Oskierko (45′ Siara).

Stal Rzeszów U-17

CLJ U-17
Stal Rzeszów – Hutnik Kraków 3-0
Bramki dla Stali: Kobosz (dwie), Cynk.

Skład: Nowak – Cynk (Błędowski), Blejwas, Cecuła, Sonntag – Leniart. M, Kobosz, Węgrzyn (Górniak) – Leniart. H (Polak), Kaczówka (Tokar), Kucharski.

Stal Rzeszów U-15

CLJ U-15
Sandecja Nowy Sącz – Stal Rzeszów 0-5
Bramki dla Stali: Kubal, Lizak, Groń, Jagiełowicz, Opyd.

Skład: Czerniewicz, Perduta, Siekaniec, Dudczak, Gron, Dobruk, Tomczuk, Kubal, Dolata, Lizak, Opyd oraz Łoboda, Jagiełowicz, Gołacki, Jakubek.

Stal Rzeszów U-12

Stal Rzeszów – Team Przecław

Skład: Stolarski, Górniak, Magdoń, Baran, Bukała, Fąfrowicz, Szczygieł, Waltoś, Krutysz, Latuszek, Proksa, Gromek, Pas, Początek.

Stal Rzeszów U-10

Drużyna Stali Rzeszów U-10 weekend spędziła w Wielkiej Brytanii, rywalizując z Akademiami uznanych piłkarskich marek. Relację z ich pobytu na wyspach podzielimy na trzy części – piątkową, sobotnią i niedzielną.

Piątek

Trener Radosław Gromala: – „W piątek rocznik 2014 udał się do angielskiego miasta Derby, aby rozpocząć swoją zagraniczną przygodę. Pierwszym punktem wyjazdu było zwiedzanie miasta, stadionu Derby County oraz wizyta na obiektach Akademii. Następnie rozegraliśmy pierwsze mecze kontrolne – na dwóch boiskach równocześnie rywalizowaliśmy z gospodarzami. Pierwsze zderzenie z angielską piłką było dla chłopców ekscytującym wydarzeniem, którzy już po kilku chwilach wymieniali się spostrzeżeniami, że ten wyjazd z pewnością będzie dla nich ekscytującym wydarzeniem.

Mimo dużej ilości emocji związanych z wyjazdem bardzo skoncentrowani podchodziliśmy do każdego spotkania, a mecze toczone były na bardzo wysokiej intensywności. Po rozegranych sparingach udaliśmy się do Cardiff, gdzie przez kolejne dwa dni mieliśmy rywalizować z najlepszymi zespołami w Anglii.”

Sobota

Trener Radosław Gromala: -„W sobotni poranek, podzieleni na dwa zespoły, udaliśmy się na dwa turnieje. Pierwszy zespół rywalizował na obiektach Ocean Park CVSFA, gdzie brał udział w turnieju bez klasyfikacji OPA Cup. Wystąpiły w nim drużyny Swansea City AFC, Gentofte (Dania), Cardiff City, Reprezentacja Polish Soccer Skills U11, Jaguar Gdańsk oraz Stal Rzeszów. Niestety, w dniu turnieju z rywalizacji wycofała się drużyna Manchesteru City. Chłopcy rozegrali mecze każdy z każdym – z meczu na mecz utwierdzaliśmy się w przekonaniu, że każda minuta w rywalizacji z tego rodzaju przeciwnikiem jest czymś bardzo pożytecznym.

Drugi zespół udał się na obiekty Cardiff City Academy, gdzie brał udział w turnieju Corney Prince Cup. Tutaj nasi chłopcy rywalizowali z West Ham United, Aston Villa, Leicester City, Wolverhampton Wanderers oraz Cardiff City. Mecze były bardzo wyrównane – o końcowych wynikach decydowały szczegóły. W całym turnieju najlepszym bramkarzem został nasz zawodnik Mieszko Kobyłecki. Wieczorem udaliśmy się na zwiedzanie miasta, gdzie zobaczyliśmy m.in walijską architekturę, piękną zatokę czy stadion narodowy Principality Stadium.”

Niedziela

Trener Radosław Gromala: – „Niedziela to również czas spędzony na boisku. Od rana rywalizujemy w drugim dniu zmagań OPA Cup. W oczekiwaniu na powrót udało nam się jeszcze zagrać krótki sparing z Jaguarem na obiektach Cardiff City, któremu bardzo dziękujemy za udostępnienie boiska.

Droga powrotna to już widoczne bardzo duże zmęczenie na twarzach dzieciaków, ale również uśmiechy, że udało się zagrać z tak silnymi zespołami i że rywalizowaliśmy jak równy z równym z takimi przeciwnikami. Przepełniać również może chłopców wysokie poczucie własnej wartości, bo kolejny raz pokazali, że potrafią sobie radzić w trudnych, nieznanych dla nich sytuacjach. Zawsze zdarzać się będą błędy, jednak sztuką jest odpowiednio na nie zareagować, a chłopcy – ta na boisku, jak i na co dzień – starali się to robić jak najlepiej.”

Stal Rzeszów U-9

Stal Rzeszów U-9 miniony weekend spędziła w Szalowej, rywalizując w turnieju Cutline Cup.

Trener Bartosz Złamaniec: -„W miniony weekend wzięliśmy udział w turnieju w Szalowej, który przyciągnął zespoły z różnych regionów. Nasza drużyna miała okazję zaprezentować swoje umiejętności w dwóch składach, które zaprezentowały bardzo wysoki poziom sportowy. Był to świetny sprawdzian dla naszej drużyny, a minuty, które zawodnicy spędzili na boisku, wpłyną pozytywnie na dalszy rozwój. Dziękujemy wszystkim uczestnikom za wartościowe granie i sportową rywalizację.”

Kadra: Wlezień, Kot, Pytko, Janik, Pas, Zygmunt, Hrunyk, Poczobut, Hus, Kustra, Kulpa, Patycki, Rozmus, Rzepa, Krupa, Urban, Dziedzic, Ziemba.

Stal Rzeszów U-7

Zespół z rocznika 2017 w trakcie minionego weekendu rywalizował z rówieśnikami z GAP Boguchwała.

Trener Hubert Lipka: – „GAP Boguchwała to drużyna, z którą w bardzo przyjemnej i przyjaznej atmosferze spędziliśmy przedpołudnie grając w piłkę na trzech boiskach. Dwa spotkania rozegraliśmy w klasycznym układzie na dwie bramki, a na trzecim boisku zagraliśmy na 4 małe bramki, gdzie atakuje się na dwie i tyle samo się broni. Chłopcy spędzili dużo czasu w różnych środowiskach, otrzymując wielorakie bodźce przy jednoczesnej dobrej zabawie. Dziękujemy rodzicom za wsparcie i doping!”.

Dziewczyny U-11

Wczoraj nasza drużyna dziewczyn U-11 rozpoczęła ligową rywalizację.

Trener Artur Sienkiewicz: – „W niedzielny poranek rozpoczęliśmy rozrywki ligowe. Dziewczyny zagrały pięć spotkań po 16 minut, rywalizując z koleżankami ze Stali Mielec, Resovii, Stalowej Woli, Grodziska oraz Stali Łańcut. Z tygodnia na tydzień widać, jak nasze podopieczne się rozwijają, a każdy mecz daje wskazówki jak i nad czym będziemy pracować w nadchodzącym tygodniu. Cieszy ciągły wzrost świadomości naszych zawodniczek, które same wskazują elementy do poprawy.”

Skład: Dudzic, Pietrusa, Bogonos, Deręgowska, Szela, Nazimek, Sycz, Cygan, Daniel, Łańska, Chrobak.

Najnowsze aktualności