Grała (nie tylko) Akademia: sukcesy tenisistów i Stalowej młodzieży

poniedziałek, 07/09/2020

Wygrana w lidze młodzika młodszego D2 grupa E

Trener Paweł Tomkiewicz: Mecz z tych, z których nie wiele się pamięta. Dobra gra, mnóstwo sytuacji, ale tylko dwie zakończone bramkami. Przeciwnik nie miał za wiele z gry, ale jak już wypracował dobrą akcję, to zakończył ją strzałem. Szkoda, bo zasłużyliśmy na więcej. Niestety chłopcom od początku brakowało koncentracji. Mimo wygranej, wiele błędów technicznych wychodziło także z naszego nieprzygotowania, a to rzutowało na całość spotkania. Kolejny tydzień przed nami i liczę, że w kolejnym spotkaniu pokażemy się z nieco lepszej strony.

Stal Rzeszów vs Ziomki Rzeszów 2:1

Bramki dla Stali: Jaworski, Jastrząb

Juniorzy Stali Rzeszów lepsi od rówieśników z Mielca

Stal Rzeszów vs SMS Mielec 2:1

Bramki dla Stali: Musik, Cieśla

Ważna wygrana z Karpatami

Trener Maciej Tokarczyk: To był nasz bardzo dobry mecz – szczególnie w pierwszej połowie, gdzie większość czasu byliśmy w ataku pozycyjnym tworząc sporą ilość sytuacji strzeleckich. Gratuluję moim zawodnikom występu oraz realizacji zadań na wysokim poziomie.

Stal Rzeszów vs Karpaty Krosno 2:1

Bramki dla Stali: Pieniążek, Mustafaev

Zespół U-13 lepszy od Beniaminka Krosno i imienniczki ze Stalowej Woli

Do przerwy bez bramek, fajna rekcja w drugiej połowie gdzie padały bramka za bramką. Cieszy solidna postawa zawodników rocznika 2008 którzy pukają do pierwszego składu. Podoba się to ze liderują w zespole i pomagają młodszym kolegom bo w tej drużynie grają chłopcy z rocznika 2009 i 2010 i są mecze jak ten kiedy ta współpraca się fajnie zazębia.

U-13, Grupa D1 E
Stal II Rzeszów vs Stal II Stalowa Wola 7:1

Po pierwsze bardzo się cieszę ze zagraliśmy z tak wymagającym rywalem. Beniaminek w pierwszej połowie przeważał, oni prowadzili grę, a my momentami dochodziliśmy do sytuacji i ciężko było Nam utrzymać się przy piłce. mieliśmy do czynienia z drużyna która chciała grać w piłkę, a przez to my mogliśmy poprawiać nasza grę obronna. Do przerwy 2:0 dla rywala i super reakcja naszego zespołu po przerwie w której to my dominowaliśmy. Chłopcy fajnie odpowiadają na boisku na nasze wskazówki w przerwie i druga polowe w naszym wykonaniu oglądało się na prawdę bardzo dobrze. Gratuluję chłopcom, bo na trudnym terenie przeciwko wymagającemu rywalowi odwróciliśmy losy meczu z 0:2 i to ze sporą nawiązką.

U-13, D1 grupa A
Beniaminek Krosno vs Stal Rzeszów 2:5

13 medali w Mistrzostwach Województwa Kadetów

W rozgrywanych w minionym tygodniu Mistrzostwach Województwa kadetów sezon 2019/2020, FIBRAIN KU AZS Politechniki Rzeszów, gdzie występują wychowankowie Zespołu Szkół Mistrzostwa Sportowego “Stal” w Rzeszowie oraz naszej Akademii, zdobyli łącznie aż 13 medali:

1. miejsce: drużyna kadetek (Zuzanna Wielgos, Martyna Gołąb, Julia Tkocz)
1. miejsce: drużyna kadetów (Bartosz Frączek, Karol Hubka, Mikołaj Gerke i Jakub Kopeć)

Rocznik 2007 wygrywa w swoich ligach

Trener Tomasz Patryn: Cieszy nas postawa naszych zawodników w kolejnych meczach, w których mamy dużą przewagę i wygrywamy wysoko, a chłopcy od początku do końca spotkania trzymają dobre tempo. W ostatnim okresie pracowaliśmy nad działaniami w obronie, tym większym pozytywem jest nie pozwolenie przeciwnikom w obu meczach do tworzenia groźnych sytuacji bramkowych.