Stal Rzeszów U19 - Garbarnia Kraków U19, 2021-03-14, fot. K.Krupa

WSZYSTKIE AKTUALNOŚCI

Grała Akademia: Znakomite wyniki na turniejach i dobre otwarcie ligi przez zespół rezerw

wtorek, 16/03/2021

U-8: Zagraliśmy w turnieju Copalnia Talentów

Trener Sławomir Grzegorzek: W sobotę i niedzielę braliśmy udział w turnieju Copalnia Talentów w Krakowie. W dwa dni rozegraliśmy 280 minut w świetnych warunkach.

Turniej stał na wysokim poziomie. Był to bardzo pożyteczny czas dla naszej drużyny. Ogólnie zespół na tle uznanych w Polsce marek wypadł dobrze. Chłopcy wykazywali się ambicją i wysokim zaangażowaniem. Przytrafiały się nam braki koncentracji i proste błędy. Ogólnie jesteśmy bardzo zadowoleni, sporo akcji, momentów w których byliśmy dużo lepsi od przeciwników. Pojedynki z najlepszymi pokazały nad czym możemy pracować.

Dziękuję rodzicom za pomoc i organizatorowi za świetną organizacje.

U-9: Bramostrzelna Stal zdobywa cenne doświadczenie

Trener Artur Sienkiewicz: Turniej w Głogowie Małopolskim to kolejne cenne doświadczenie, dużo emocji oraz wniosków na przyszłość. Założeniem było doskonalenie otwarcia gry od własnej bramki oraz poprawa skuteczności w grze w ataku. Rywale postawili bardzo wysoko poprzeczkę. Na plus można zaliczyć fakt, iż w każdym z 4 rozegranych meczów udało nam się strzelić przynajmniej jedną bramkę, nawet z najsilniejsza ekipą CKM +Sport Mielec.

U-10: Zwycięstwo rocznika 2011 w Turnieju Copalnia Talentów w Krakowie

fot. Krzysztof Porebski / www.fotoporebski.pl

Na turnieju Copalnia Talentów zagrali także starsi koledzy zespołu U-8. To były dwa dni zmagań na wysokim poziomie dla pierwszej drużyny U-10. Chłopcy pierwszego dnia mieli okazję zmierzyć się m.in z Wisłą Kraków, Varsovią czy Jaguarem Gdańsk. Awansowali do grupy diamentowej, w której ponownie mierzyliśmy się Varsovią, Jaguarem Gdańsk oraz Śląskiem Wrocław, Koroną Kielce i Parasolem Wrocław.

Trener Marcin Skiba: Bardzo dobra gra w naszym wykonaniu. Drugiego dnia poprawiliśmy otwarcie od bramki, dzięki lepszemu wychodzeniu na pozycję ułatwiliśmy grę naszemu bramkarzowi oraz obrońcom. W fazie finałowej notujemy komplet zwycięstw i zasłużenie meldujemy się na najwyższym stopniu podium.

W turnieju wzięło udział czterech zawodników, którzy trenują z nami w ramach projektu 'Talent’.

Wyróżnienia indywidualne:

Najlepszy zawodnik – Jakub Dudzik

Najlepszy bramkarz – Gabriel Hoszko

Oliwier Klepacki – najlepszy zawodnik drużyny

U-10 II: Dwa miejsca na podium w Fulsport Futsal Cup!

Trener Artur Sienkiewicz: Drugi raz w tym miesiącu gościliśmy w Tyczynie na Fulsport Futsal Cup. Zawody zostały podzielone na dwie grupy. Ekipa grająca rano (szare koszulki) wygrała wszystkie mecze w swoje grupie tracą jedynie jedną bramkę. Dobra postawa oraz realizacja założeń przedmeczowych w efekcie dała drużynie I miejsce. Ekipa grająca po południu (białe stroje) zajęła III miejsce. Założenia dla obydwu drużyn były identyczne. Doskonalenie otwarcia gry od własnej bramki, cierpliwe budowanie akcji oraz unikanie gry na siłę w kierunku bramki przeciwnika. Były to elementy, które nie wychodziły na ostatnich treningach/turniejach.

W drużynie grającej, jako pierwsza, Jan Sobczak został wybrany zawodnikiem turnieju, a Michał Ciuba królem strzelców. Na słowa uznania zasługuje również bramkarz Patryk Smuga. Dobrą grał na przedpolu kilkakrotnie uchronił drużynę przed stratą bramki.

W drużynie grającej po południu, nasz drugi bramkarza Szymon Tendelski za swoją dobrą dyspozycje został wyróżniony bramkarzem turnieju.

U-11: Dobre granie w Szalowej na Turnieju Cutline Cup

Trener Łukasz Tomczyk: Turniej zorganizowany na dobrym poziomie. W ciągu dwóch dni zagraliśmy 14 meczów plus sparingi, więc bardzo dużo fajnego grania za nami. Mogliśmy sprawdzić się na tle drużyn, z którymi na codzień nie gramy. Dużo pracy jeszcze przed nami, cały czas będziemy trenować, żeby podnosić swoje umiejętności i osiągać sukcesy na kolejnych turniejach.

U-12: Sparingi z krakowskimi drużynami

Stak Rzeszów vs Wisła Kraków U-12

Trener Paweł Tomkiewicz: Bardzo pożyteczny sparing przed ligą. Na początek wymagający przeciwnik, jakim jest Wisła Kraków – jej zawodnicy postawili wysoko poprzeczkę i uważam, że to oni byli drużyną, która bardziej chciała wygrać ten mecz. My popełniliśmy za dużo błędów indywidualnych, które w rezultacie wpłynęły na wynik spotkania. Nie mniej jednak widać, że robimy postęp w tym czego oczekujemy od zawodników.

Stal Rzeszów – Garbarnia Kraków U-12

Trener Paweł Tomkiewicz: Wyrównane spotkanie z drużyną z Krakowa. Były momenty, gdzie przeciwnik przeważał, ale i my mieliśmy dobre chwile, w których mogło paść nieco więcej bramek. Najważniejsze, żeby chłopcy wiedzieli, gdzie mamy deficyty i nad czym jeszcze musimy pracować. Liczę na to, że analizy które wykonują sami przyniosą jeszcze większy postęp w ich grze.

U-17: Mimo porażki drużyna pokazała prawdziwy charakter

Trener Łukasz Cabaj: Wynik rozczarowuje, jednak jestem zadowolony z charakteru, jaki pokazali zawodnicy. Po słabym starcie przegrywaliśmy 3-0, bramka do szatni dała nadzieję. Po przerwie mocno ruszyliśmy na Wisłę czego efektem były kolejne bramki. Szkoda karnego, ale taki jest sport. Zawodnicy pokazali prawdziwy Stalowski charakter. Myślę, że wygrała drużyna która popełniła mniej błędów. My wciąż pracujemy, żeby je wyeliminować i musimy poprawić swoją skuteczność.

CLJ U-17: Wisła Kraków vs Stal Rzeszów 5:3

Bramki dla Stali:

Okoń (x3)

U-17 II: Wartościowy sparing z seniorami z Uścia Gorlickiego

Trener Paweł Głodowski: Kolejny mecz kontrolny z seniorami, którzy zawiesili nam wysoko poprzeczkę. Szczególnie w pierwszej części meczu mieliśmy duże problemy z kontrami zespołu gości. Nasz zespół starał się kontrolować środek pola i z tego miejsca wyprowadzać ataki. W drugiej połowie, w znacznej części meczu kontrolowalismy sytuację.

Stal II Rzeszów U-17 vs Uście Gorlickie (Liga Okręgowa) 5-4 (2-4)

Bramki dla Stali:

Małek, Langer, Lipski, Leńczuk oraz Trzyna

U-19: Pewna wygrana z Garbarnią

Stal Rzeszów U19 - Garbarnia Kraków U19, 2021-03-14, fot. K.Krupa

Trener Maciej Tokarczyk: Gratuluję mojemu zespołowi pewnego zwycięstwa i dobrej postawy. Myślę, że przez większość spotkania byliśmy stroną bardziej jakościową. Stworzylismy sobie kilka okazji, które mogły sprawić, że wygrana bylaby bardziej okazała. Dziś się cieszymy z dobrego rezultatu i meczu, a od jutra w naszych głowach kolejny rywal – Resovia.

Stal Rzeszów vs Garbarnia Kraków 4:1 (2:0)


Bramki dla Stali:

Mustafaev, Wojtyło, Leśniak oraz Kędzior

Rezerwy Stali: Wygrywamy na inaugurację ligi

Stal II Rzeszów - Aramix Niebylec, 13-03-2021, fot K.Krupa

Trener Karol Wójcik: Cieszy fakt, że w meczu wychodziło spokojne budowanie akcji od bramkarza, przy wysokim pressingu przeciwnika, na co zwracaliśmy ostatnio uwagę na treningach. Dwie z takich akcji przyniosły nam gole. Po przerwie skupiliśmy się na utrzymaniu wyniku przez co wybieraliśmy prostsze rozwiązania w obronie. Okazało się to na tyle skuteczne, że przeciwnik nie był w stanie stworzyć sobie dogodnych sytuacji, a mecz skończył się wynikiem takim, jak do przerwy.

Liga Okręgowa: Stal II Rzeszów vs Aramix Niebylec 3-1

Bramki dla Stali:

Jarecki (x2), Szczoczarz

Skład:

Kowalczyk, Omuru Williams, Gielar, Ostrowski, Engamba, Suknarowski, Jarecki, Michasiewicz, Kabaciński, Makarski, Szczoczarz


Zagrali również: Cużytek, Stulin, Mazur, Kołodziej, Matycz.

Najnowsze aktualności