WSZYSTKIE AKTUALNOŚCI

Grała Akademia: „złota” jesień trwa

wtorek, 24/11/2020

U-9 i U-10 | Rozegraliśmy sparing wewnętrzny

Trener Radosław Gromala: W sobotni poranek rywalizowaliśmy z naszymi starszymi kolegami z rocznika 2011. Rywalizowaliśmy na dwóch boiskach: mniejszym w systemie 4+1 oraz na większym, grając „po siedmiu”. Dużo sytuacji i bramek, a przede wszystkim odważna gra z jednej i drugiej strony, spowodowała, że momentami przyjemnie się patrzyło, jak nasze obydwie drużyny grają. Na pewno dużo pracy przed jednymi i drugimi, jednak cieszy fakt, że widać systematyczną poprawę umiejętności zawodników.

U-13: Zwyciężamy w turnieju Copalnia Talentów Cup w Krakowie!

Chłopcy z zespołu U-13 w miniony weekend stanęli na najwyższym stopniu podium w turnieju Copalnia Talentów Cup w Krakowie. Na początek, zimny prysznic, bowiem rozpoczęliśmy od porażki. Jednak w kolejnych meczach było już zgoła inaczej. Mówi o tym również sam bilans spotkań, kolejno w rundzie eliminacyjnej: 5-0-1 oraz finałowej: 6-0-0. W całym turnieju zdobyliśmy 30 bramek przy zaledwie 2 straconych. Ogromne brawa dla drużyny za dobrą postawę i walkę do końca!

Trener Maciej Seroka: Gratuluję oczywiście chłopcom i sztabowi wygranej. Tym większe gratulacje, że zaczęliśmy od porażki w pierwszym spotkaniu, ale potrafiliśmy dobrze na nią zareagować i nasz zespół w bardzo ładnym stylu zwyciężył w kolejnych 12 spotkaniach, a trzeba zauważyć, że graliśmy tutaj z naprawdę bardzo dobrymi drużynami.

Nagrody indywidualne:

Hubert Kędziora – MVP turnieju

Fabian Blejwas – najlepszy zawodnik drużyny

U-14: Kolejna miła wizyta na Api Cup

Kolejna drużyna z naszej Akademii wizytowała na turnieju Api Cup. Dobre granie i zasłużona 5. lokata.

Relacja organizatora: Akademia RKS Radomiak Radom to absolutny debiutant, jeżeli chodzi o turnieje Api Cup. Prowadzeni przez trenera Jacka Kacprzaka ( były zawodnik m.in. Legii Warszawa, 1991-1998) piłkarze z Radomia swój sukces wykuwali mozolnie krocząc od zwycięstwa do zwycięstwa. Z 9 rozegranych spotkań, aż 8 zakończyli zwycięstwem tylko raz dzieląc się punktami z wicemistrzem turnieju drużyną Arkonii Szczecin. Zarówno Radomiak jak i Arkonia oraz trzecia drużyna turnieju, czyli Akademia Sandecji, to bezapelacyjnie najlepiej grające ekipy tego turnieju. Zespoły te świetnie prezentowały się głównie w defensywie tracąc w przeciągu całych zawodów tylko po jednym golu. Kroku wspomnianej trójce próbował dotrzymać UKS SMS Stal Mielec, ale dobre występy przeplatał słabszymi. Niemniej jednak miejsce tuż za podium należy docenić. W dalszej kolejności Akademia Piłkarska Stal Rzeszów II, która pomimo faktu, że do Zakopanego przyjechała w mocno okrojonym składzie może turniej zaliczyć do udanych. Tuż za ich placami uplasowała się krakowska szkółka Borek Kraków – Rekiny 2007. Drużyna, która pod Tatrami czuje się jak u siebie w domu. Od 2017 roku krakowianie są obecni na każdym zakopiańskim turnieju. Jak widać umiejętności i serca do gry im nie brakuje. Po raz pierwszy gościliśmy również KKS Kolbuszowiankę Kolbuszowa. Bardzo sympatyczna drużyna z Podkarpacia zdołała uzbierać 6 punktów i zapewne wiele doświadczeń. Dla dzieciaków z Kolbuszowej czy Radziszowianki Radziszów zagrać ze Stalą, Sandecją czy Śląskiem to niewątpliwie wielka frajda. Wielkie słowa uznania należą się trenerom oraz rodzicom szczególnie z Kolbuszowej i Radziszowa, za organizację przyjazdu swoich podopiecznych do Zakopanego.

Najnowsze aktualności