Grała Akademia: Zbieranie doświadczenia w turniejach i kolejne ligowe spotkania

Trener Radosław Gromala: W sobotę byliśmy organizatorami kolejnej kolejki Podkarpackiej Ligi Żaka Starszego. Fajnie wyglądało, jak prowadziliśmy grę, jednak nieskuteczność kolejny raz była widoczna. Musimy jeszcze mocniej zwracać uwagę na szczegóły.

U-10: Wyjazdowy turniej w Mielcu

16/05/ 2021 – 10:00

TURNIEJ w Mielcu

turniej U09 2021-05-15, fot. K.Krupa

Trener Marcin Skiba: Chłopcy z rocznika 2011 wzięli udział w drugim turnieju ligowym, który tym razem odbył się w Mielcu, a organizatorem był miejscowy APPN. Chłopcy zaprezentowali się z dobrej strony, za każdym razem otwierając grę od bramki i tworząc sobie dużo okazji strzeleckich. Zdecydowanie najlepiej wyszedł nam mecz z SMSem Przemyśl, gdzie w pełni kontrolowaliśmy przebieg wydarzeń na boisku. Już za tydzień kolejna kolejka ligowa, w której to my będziemy gospodarzem.

U-10 II: Turniejowa kolejka ligowa w Boguchwale

15/05/2021 – 15:00

TURNIEJ w Boguchwale

Trener Artur Sienkiewicz: W sobotę rozegraliśmy drugą kolejkę ligową. Założenia na cztery rozegrane mecze to poprawa geometrii ataku oraz gry w obronie, szczególnie w pojedynkach 1 × 1. Wynikało to z obserwacji poprzednich spotkań oraz bieżących treningów. Można stwierdzić, że plan został zrealizowany. Straciliśmy tylko jedną bramkę, samobójczą, która była efektem interwencji naszego obrońcy. Gra w ataku również wyglądało lepiej niż tydzień tego, czego efektem było 13 strzelonych bramek przez nas zespół. Przy lepszej skuteczności mogło być ich dużo więcej. Idealne warunki pogodowe pozwoliły na rozegranie dodatkowych dwóch sparingów. Była to szansa na wyciągnięcie chłopców ze strefy komfortu, zmieniając ustawienie oraz pozycje na boisku. Na duży plus zasługuje cały zespół za swoje zaangażowanie i bardzo ambitne podejście we wszystkich 6 rozegranych meczach.

U-11: Mecze ligowe na turnieju w Nowej Wsi

15/05/2021 – 10:00

TURNIEJ w Nowej Wsi

Trener Łukasz Tomczyk: Rozegraliśmy kolejne mecze ligowe, na których realizowaliśmy zadania zespołowe ćwiczone na treningach. Nadal mamy nad czym pracować i ciągle doskonalić swoje umiejętności.

U-11: Poniedziałkowy turniej w Woli Chorzelowskiej

17/05/2021 – 17:00

TURNIEJ w Woli Chorzelowskiej

Stal Rzeszów U14A - DAP Dębica 01-05-2021, fot. K.Krupa

Trener Bartosz Złamaniec: Kolejny turniej ligowy za nami i kolejna cenna lekcja dla moich zawodników. Stwarzamy dużo sytuacji pod bramką przeciwnika i niektóre akcje mogły się naprawdę podobać. Cieszy fakt, że poprawiamy naszą grę w obronie i widać, że chłopcy wyciągają wnioski z każdego rozegranego meczu.

U-12: Walkower z Pro-Football Skowierzyn

16/05/2021 – 10:00

Stal Rzeszów x UKS Pro-Football Skowierzyn 3-0

Stal Rzeszów U12 – UKS SMS Rzeszów U12

MECZ ZWERYFIKOWANY JAKO WALKOWER

Trener Paweł Tomkiewicz: Staram się zrozumieć działania PZPN w sprawie dowodów tożsamości, ale jeśli mowa o 12-latkach to raczej sytuacja powinna być prosta. Jeśli drużyna przeciwna chce grać, to grajmy. Na szczęście zagraliśmy spotkanie towarzyskie. Myślę, że chłopcy podeszli do tego spotkania, jak do meczu ligowego. Ciężko zweryfikować się na tle rywala, który głównie gra zawodnikami o rok młodszymi. Za tydzień możemy to określić po spotkaniu z Beniaminkiem.

U-13 II: Derbowa rywalizacja

SMS Resovia Rzeszów x Stal Rzeszów 1-0

Stal Rzeszów U13 – Igloopol Dębica U13

Trener Hubert Lipka: Jedyna bramka w meczu padła w pierwszej części spotkania. Dobra dyspozycja Dawida Filaka w naszej bramce spowodowała, że gospodarze nie zdobyli ich więcej. W przerwie wspólnie z zespołem zdiagnozowaliśmy błędy popełniane w pierwszej odsłonie, daliśmy sobie konkretne zadania na drugą część i ta wyglądała już dużo lepiej. Niestety nie udało się tego przełożyć na choćby jedną bramkę, która byłaby nagrodą dla chłopców za dobrą diagnozę i realizację zadań w drugiej odsłonie meczu.

U-13: Wysokie zwycięstwo w Rzeszowie

15/05/2021 – 12:30

Stal Rzeszów x AP WIKI Sanok 7-2

Stal Rzeszów U13 A – WIKI Sanok U13

Bramki dla Stali: Gabriel Śmigiel, 2x Igor Polak, 2x Antoni Skubisz, 2x Sebastian Kula

Trener Maciej Seroka: Mecz od początku układał się pod nasze dyktando. Korzystamy z faktu, że wielu naszych zawodników gra już w starszym roczniku i tym samym dajemy szanse na to samo chłopcom z rocznika 2009 w naszym zespole.

U-14: Zwycięstwo po gradzie bramek w Stalowej Woli

16/05/ 2021 – 13:00

Stal Stalowa Wola x Stal Rzeszów 0-8

Bramki dla Stali: 2x Kacper Plichta, 3x Kacper Gołda, Patryk Mazur, Kacper Kasza, Ewan Dworak

Trener Krzysztof Hus: Po trudnym początku meczu udaje nam się uspokoić grę i z każdą minutą dominować coraz bardziej nad przeciwnikiem, doprowadzając do kolejnych sytuacji bramkowych. Cieszymy się z kolejnej wysokiej wygranej i piątego już spotkania z rzędu bez straconej bramki. Najbliższy mecz rozegramy już w środę w Dębicy z Igloopolem.

U-14 II: Zwycięstwo na Hetmańskiej

Stal Rzeszów x UKS SMS Stal Mielec 3-1

Bramki dla Stali: Zacharyasz, Wolański, Kaczówka

Asysty: Cynk, Zając

Trener Tomasz Patryn: Bardzo dobra postawa naszych zawodników na tle lidera z Mielca. Kolejny raz drużyna rozgrywa dobre zawody przeciwko mocnemu przeciwnikowi. Chłopcy stworzyli sobie mnóstwo sytuacji i rozgrywali piłkę w miły dla oka sposób. Dzięki temu zwycięstwu przesuwamy się na 2. miejsce w tabeli premiowane awansem.

U-15: Wysokie zwycięstwo z Karpatami Krosno

Stal Rzeszów x Karpaty Krosno 11-0

Stal Rzeszów U15 (2006) – Stal Stalowa Wola U15

Bramki dla Stali: Kądziołka, 2x Kulczycki, 2x Łyczko, Rak, 2x Walat, 2x Wrona, Chmielowski

Asysty: 3x Kądziołka, 2x Kulczycki, Łyczko, 2x Wrona

Trener Michał Kordas: Dzisiaj wiele elementów zadziałało tak, jakbyśmy tego chcieli. Począwszy od pełnego zaangażowania, które utrzymywaliśmy przez całe spotkanie. Wykazaliśmy się skuteczną komunikacją w trakcie gry, a także zaprezentowaliśmy wiele akcji o wysokiej jakości. Dowodem na spójność w działaniach zespołowych jest fakt, ilu zawodników ma udział przy bramkach. Gratuluję wszystkim zawodnikom, a także sztabowi.

U-16: Skromne zwycięstwo w Dębicy

16/05/2021 – 11:00

MKS DAP Dębica x Stal Rzeszów 0-1

sparing Stal Rzeszów U16 - Czarni Czudec, 2021-02-27, fot. K.Krupa

Bramka dla Stali: Nilipiński

Trener Paweł Głodowski: Przyszło nam rozegrać bardzo trudne zawody, z tego powodu, że liga jest bardzo intensywna i nadrabiamy zaległości, a kolejny mecz rozgrywamy w odstępie 2-3 dni. Postawa zawodników była bardzo dobra, pomimo dużego zmęczenia chcieli realizować założony plan na mecz. Konsekwencją tego było zwycięstwo. W tym spotkaniu, jak i w poprzednim ważną rolę odegrali zmiennicy, którzy po raz kolejny pokazali jaką wartość dają temu zespołowi.

U-17: Derbowe zwycięstwo z Koroną

12 / 05 / 2021

Korona Rzeszów x Stal Rzeszów 0-13

Rudnianka Rudna Wielka - Stal Rzeszów U17B 01-05-2021, fot. K.Krupa

Trener Dariusz Jarecki: Chłopcy w meczu z Koroną zagrali bardzo dobrze pod względem motorycznym i od początku narzucili swój styl gry. Długo utrzymywaliśmy się przy piłce, grając cierpliwie i tworząc co rusz kolejne okazje bramkowe. Cieszy to, że po wskazówce, którą przekazałem w przerwie odnośnie strzałów z dystansu, przyniosło to wymierne korzyści, ponieważ obejrzeliśmy kilka jak to nazwę „Golazo”.

CLJ U-17: Remis z Górnikiem w CLJ-ce

16/05/2021 – 12:00

Górnik Łęczna x Stal Rzeszów 3-3

CLJ Stal Rzeszów U17 - Hutnik Kraków U17, 20-03-2021, fot. K.Krupa

Trener Łukasz Cabaj: Spodziewaliśmy się ciężkiej przeprawy. Łęczna pokazała, że nie składa broni w walce o utrzymanie i po przyzwoitym meczu uważam podział punktów za sprawiedliwy. Myślę, że z naszej strony był to przyzwoity mecz i tym bardziej szkoda sytuacji z końcówki meczu, która mogła przechylić szale na naszą korzyść. Łęczna wysłała do boju z nami drużynę wzmocnioną zawodnikami trenującymi z seniorami i w 4. lidze, dlatego tym bardziej trzeba uszanować ten punkt. Z punktu widzenia szkoleniowego cieszę się, że w miarę dobrze zrealizowaliśmy plan na mecz. Teraz przed nami ciężki mecz z niewygodnym rywalem, ważny w kontekście ligowych zmagań.

U-19: Ofensywny mecz z Orlętami Kielce

16/05/2021 – 12:30

Stal Rzeszów x Orlęta Kielce 6-1

Bramki dla Stali: 2x Musik, Wojtyło, Kaczor, Kędzior, Piękoś

Trener Maciej Tokarczyk: Mecz był pod całkowitą kontrolą z naszej strony. W środę rewanż, będzie to całkiem inne spotkanie niż to weekendowe. Musimy być czujni, aby nie wpaść w pułapkę po zdecydowanym zwycięstwie.

Stal II Rzeszów: Wyjazdowe zwycięstwo rezerw

16/05/2021 – 16:00

Czarni Czudec x Stal Rzeszów 0-4

Bramki dla Stali: Jarecki, 2x Michasiewicz, Skoczylas

Trener Karol Wójcik: Mecz od pierwszych minut był pod naszą kontrolą, jednak mimo prowadzenia gry i stwarzania sytuacji nie potrafiliśmy szybko otworzyć wyniku tego spotkania. Udało nam się to dopiero w 37. minucie, kiedy to Jarecki mądrze uderzył z rzutu wolnego, wykorzystując błąd w ustawieniu muru przez przeciwnika. Druga połowa bardzo podobna do pierwszej, ale 65. i 68. minuta przyniosła właściwie rozstrzygnięcie, kiedy to po dwóch kombinacyjnych akcjach Michasiewicz zdobył dwa trafienia. Cieszy kolejny dobry mecz w wykonaniu drużyny i to, że wreszcie zagraliśmy na zero z tyłu.