sparing Stal Rzeszów U16 - Puszcza Niepołomice 06-02-2021, fot. K. Krupa

WSZYSTKIE AKTUALNOŚCI

Grała Akademia: Zbieramy doświadczenie na tle uznanych marek. Dobre wyniki piłki jedenastoosobowej

niedziela, 07/02/2021

U-8: Potrójne granie z Ziomkami Rzeszów i Grunwaldem Budziwój

Trener Sławomir Grzegorek: W sobotni poranek rywalizowaliśmy z rówieśnikami na hali w Kielnarowej równocześnie na dwóch boiskach. W tym dniu drużyna przeplatała słabsze momenty z lepszymi. Sporo pięknych goli, udanych pojedynków, ale również prostych błędów. Dziękujemy rywalom za wspólne granie.

U-9 II: Sparingowe granie z Grunwaldem Budziwój

Trener Sławomir Grzegorek: W sobotę rozegraliśmy sparing z drużyną Grunwalda Budziwój na hali w Kielnarowej. Dziewięćdziesiąt minut gry równocześnie na dwóch boiskach dostarczyło nam sporo nowych doświadczeń. Zwracaliśmy uwagę na aspekty, które chcemy cały czas doskonalić. Dziękujemy za zaproszenie i super atmosferę.

U-10: Poważne sprawdziany z Cracovią, Legią, Lechem i Wisłą Płock

fot. Mateusz Ludwiczak / Wisła Płock S.A.

Trener Marcin Skiba: W ten weekend drużyna z rocznika 2011 (U-10) udała się na Mazowsze, gdzie miała okazję zmierzyć się z czołowymi drużynami w kraju. W sobotę dobry mecz w naszym wykonaniu z Wisłą Płock. Stwarzaliśmy sobie dużo okazji strzeleckich i dobrze wyglądaliśmy w aktywnym ataku na przeciwnika z piłką.

W niedzielę udaliśmy się do nowego ośrodka Legia Training Center, gdzie zmierzyliśmy się z drużyną gospodarzy oraz Lechem Poznań i Cracovią. Gra z mocnymi przeciwnikami pokazuje w jakich elementach musimy robić postęp, wśród których są na pewno: szybkość działania oraz umiejętność zmiany decyzji w ostatniej chwili. Mamy nad czym pracować. Chłopcy zobaczyli, jak prezentują się zespoły z czołówki kraju, tak że zabieramy się do pracy.

U-10 II: Dwa zespoły Stali zgarniają najwyższe miejsca podium na GAF CUP

Trener Artur Sienkiewicz: Dzięki uprzejmości gospodarzy wystawiliśmy dwa zespoły, Biały i Niebieski. Turniej GAF CUP można zaliczyć do udanych. Zajęliśmy pierwsze oraz drugie miejsce. Jest to następne doświadczenie dla tych młodych chłopców, a dla trenerów potężna dawka materiału, nad którym musimy ciągle pracować. Najwięcej emocji wśród zawodników wzbudził mecz miedzy Biała a Niebiską drużyną, który zakończył się wynikiem 3:4. Dziękujemy Panu Michałowi, który poświecił swój czas i nagrał wszystkie nasze mecze. Nagrania wykorzystamy do analizy zachowań  naszych podopiecznych na boisku.  

U-11: Przegrane Finały Wojewódzkie o Puchar Prezesa PZPN

W weekend nasi zawodnicy mierzyli się w wojewódzkich finałach turnieju o Puchar Prezesa PZPN, których niestety nie zapamiętają dobrze. Drużyna Stali nie wyszła z grupy i odpadała z rywalizacji.

U-12: Niepowodzenie w fazie grupowej

Podobnie do rok młodszych kolegów, także zawodnicy drużyny U-12 rywalizowali w turnieju eliminacyjnym rozgrywek o Puchar Prezesa PZPN. Niestety z podobnym rezultatem. Jeden wygrany i dwa przegrane spotkania to za mało, by móc dalej rywalizować w tym czempionacie.

U-13: Udany weekend biało-niebieskich na Mazowszu!

Trener Maciej Seroka: W Płocku rozegraliśmy sto minut i każdy z 17 zawodników miał dużo czasu na boisku. Cieszy fakt, że przez większość spotkania kontrolowaliśmy jego przebieg.

Z kolei mecz z Legią, to bardzo wyrównane spotkanie, w pierwszych czterdziestu minutach z szansami do zdobycia bramek po obu stronach. W drugiej połowie doskonaliliśmy współpracę w innym ustawieniu i tu mamy dużo więcej pracy do zrobienia. Jesteśmy zadowoleni z takiego materiału do analizy dla zawodników, bo już jutro kończąc weekend na Mazowszu jedziemy do Sanoka na pięciodniowe zgrupowanie.

Legia Warszawa 2:3 Stal Rzeszów

Bramki dla Stali: Kucharski, Leniart Mateusz, Rozak

Wisła Płock 1:7 Stal Rzeszów

Bramki dla Stali: Koszulinski, Delikat, Kucharski (x2), Leniart Hubert, Kaczówka, Mazgaj

U-14: Dwa sparingi na Mazowszu. Wygrana z Legią Warszawa i lekcja dla rezerwowych w Płocku

Świetnie poradziła sobie nasza drużyna U-14 w pierwszym z dwóch zaplanowanych sparingów na Mazowszu wygrywając z warszawską Legią 6:3.

Trener Krzysztof Hus: To już kolejny sparing w ostatnim czasie, w którym możemy sprawdzić się z zespołem z krajowej czołówki w tej kategorii wiekowej. Analiza sparingów z Polonią, Cracovią, Legią i kolejnego – z Wisłą Płock da nam odpowiedź na pytanie, nad jakimi elementami musimy jeszcze popracować przed rozpoczęciem rundy, w której będziemy walczyć o awans do CLJ. Cieszy nas seria zwycięstw i dobra postawa zawodników w spotkaniach z tak wymagającymi przeciwnikami.

Legia Warszawa vs Stal Rzeszów 3-6

Bramki dla Stali: Plichta (x2), Kasza, Kasza, Mazur, Pukała

Stalowcy grali również w Płocku z tamtejszą Wisłą, która pokazała nad czym jeszcze musimy popracować, także indywidualnie.

Trener Krzysztof Hus: W drugim dniu zmagań na Mazowszu szansę wyrównania minut dostali zawodnicy którzy nie grali z Legią lub zagrali w małym wymiarze czasowym. Zebrany materiał pomoże nam zaplanować ich indywidualny rozwój w najbliższym czasie.

Wisła Płock vs Stal Rzeszów 4-1

Bramki dla Stali: Dymek

U-15: Determinacja w realizacji celów dała efekty

Trener Michał Kordas: Przeciwnik dzięki determinacji w grze obronnej i warunkom fizycznym postawił nam poprzeczkę bardzo wysoko, natomiast gratulacje należą się naszym zawodnikom za determinację w realizacji celów do samego końca, która przyniosła efekt w postaci pozytywnego rezultatu. Najważniejsze jest to, że zawodnicy przełożyli na boisko rzeczy nad którymi pracowaliśmy w tygodniu podczas treningów oraz warsztatów mentalnych.

Stal Rzeszów vs BKS Lublin 4:3

Bramki dla Stali: Salamon, bramka samobójcza, Dubiel (x2)

U-16: Wygrana z Puszczą Niepołomice i PSV Łódź

sparing Stal Rzeszów U16 - Puszcza Niepołomice 06-02-2021, fot. K. Krupa

Trener Paweł Głodowski: Za nami weekend, podczas którego rozegraliśmy dwa mecze kontrolne i oba zakończyły się naszym zwycięstwem. Podczas tych spotkań potrafiliśmy utrzymać wysoką intensywność i dużą jakość gry, co przełożyło się na sytuację do zdobycia kolejnych bramek. Zdajemy sobie sprawę, że były również momenty słabsze, którymi pozwoliliśmy rywalowi na zbyt wiele na boisku, ale wiemy jak temu zapobiec w przyszłości, dlatego w kolejnych dniach skupimy się na pracy właśnie nad nimi.

Stal Rzeszów vs Puszcza Niepołomice 2:0

Bramki dla Stali: Zawodnik testowany (x2)

Stal Rzeszów vs PSV Łódź 5:2

Bramki dla Stali: Siara, Nilipiński, Małek, Bacza oraz Langer

U-17: Stal Rzeszów lepsza od Puszczy Niepołomice

sparing Stal Rzeszów U17 - Puszcza Niepołomice 06-02-2021, fot. K. Krupa

W sobotnie popołudnie, przygotowująca się do grania w Centralnej Lidze Juniorów drużyna Stali Rzeszów U-17 mierzyła się z rówieśnikami z Niepołomic. Stal pewnie pokonała rywali 5:0, ale trener Łukasz Cabaj nie krył niezadowolenia z postawy drużyny.

Trener Łukasz Cabaj: Uważam, że rozegraliśmy przeciętne spotkanie. Pomimo dobrego wyniku nie jestem do końca zadowolony z postawy naszej drużyny. Ten mecz pokazał tylko jak wiele jeszcze musimy popracować nad pewnymi elementami, tak aby być gotowym na pierwsze mecze w CLJ.

Cieszy natomiast weekendowy debiut chłopców z drużyny U-17 w drużynie seniorskiej. Mam nadzieję, że to będzie procentować na przyszłość.

Stal Rzeszów vs Puszcza Niepołomice 5:0

Bramki dla Stali: Okoń, Mazur (x2), Cieśla oraz Sumara

U-19: Wygrana w sparingu z Resovią

Trener Maciej Tokarczyk: Był to dla nas wartościowy mecz z bezpośrednim rywalem o awans do CLJ. Oceniając na gorąco – jestem zadowolony z występu moich zawodnikow, którzy pokazali sporo jakości oraz potrafili reagować na różne momenty w meczu. Każdego dnia stajemy się lepsi jako zespół i taką droga chcemy podążać dalej. Gratuluję strzelcom dwóch bramek (Miłosz Kaczor oraz Karol Wojtyło – przyp. red.), którzy w piątek zadeciutowali w pierwszym zespole.

Stal Rzeszów vs Resovia 2:1

Bramki dla Stali: Kaczor oraz Wojtyło

Najnowsze aktualności