WSZYSTKIE AKTUALNOŚCI

Grała Akademia: Wielkie emocje na murawie, hali i pod balonem

poniedziałek, 01/02/2021

U-8: Dobry sprawdzian z AP Wiki Sanok


Trener Marcin Skiba: W sobotę udaliśmy się na sparing do Sanoka, gdzie rozegraliśmy blisko dwugodzinny mecz z drużyną AP Wiki Sanok. Dużo ładnych akcji, udanych dryblingów i jeszcze ładniejszych bramek. Dziękujemy za super mecz i do zobaczenia w Rzeszowie. 

U-9: W sobotę zwycięstwo w Orlik Winter Cup, a w niedzielę dwugodzinny sparing z Dębiczanami

Trener Radosław Gromala: W sobotę udaliśmy się do naszego klubu partnerskiego Orlika Przemyśl na turniej Orlik Winter Cup. Dziękujemy za zaproszenie i świetną organizację.

Widać bardzo dobre przygotowanie naszych zawodników. Dominowaliśmy w każdym meczu stwarzając sobie dużo sytuacji. Czasami brakowało spokoju w wykończeniu sytuacji, jednak i tak możemy być zadowoleni z ilości strzelonych bramek. Przed nami jednak dużo pracy, ponieważ często zostawialiśmy zbyt dużo miejsca przeciwnikowi, czy wychodziły jakieś drobne błędy techniczne, dlatego będziemy chcieli jeszcze mocniej nad tymi aspektami popracować, mając jednocześnie świadomość, że to dopiero początek drogi, jaką muszą przejść chłopcy, by móc spełniać swoje marzenia i grać na najwyższym poziomie.

Tak jak przed tygodniem Michał Baran otrzymuje statuetkę za najlepszego strzelca turnieju. Gratulacje dla niego i całej drużyny!

Trener Radosław Gromala: Pozostali chłopcy, którzy wczoraj nie brali udziału w turnieju dzisiaj rywalizowali z DAP Dębica. Dwie godziny ciągłej gry i sporo momentów dobrej gry. Na pewno kilka rzeczy będziemy musieli poprawić, jednak z miesiąca na miesiąc nasza gra wygląda coraz lepiej. Dziękujemy za zaproszenie oraz czekamy na rewanż już na zewnątrz.

U-9 II: Festiwalowe szlify na hali

Trener Sławomir Grzegorzek: W sobotę mieliśmy możliwość wzięcia udziału w turnieju „Halowe granie na czekanie”. Drużyna miała możliwość rywalizacji z kilkunastoma zespołami w formule festiwalu, bez podawania wyników. Kilka z nich to solidne ekipy, które uwydatniły nasze słabe punkty. Reszta meczów to poprawna lub dobra postawa, sporo poprawnie zrealizowanych elementów nad którymi pracowaliśmy w ubiegłym tygodniu. Dzięki temu sprawdzianowi zdobyliśmy cenne doświadczenie na przyszłość.

U-10: Sparing pod balonem

Trener Marcin Skiba: W tę niedzielę rozegraliśmy sparing z drużyną Beniaminka Krosno. Mieliśmy możliwość rywalizacji w dobrych warunkach pod balonem, na dwóch boiskach równocześnie. Graliśmy 2×50 minut, a chłopcy zaprezentowali się z dobrej strony. Po pierwszej wyrównanej części gry, w przerwie powiedzieliśmy sobie co jest dobrze realizowane, a co wymaga poprawy. Jestem bardzo zadowolony z realizacji zadań jakie postawiliśmy sobie na drugą połowę meczu. Dziękujemy drużynie Beniaminka za mecz i do zobaczenia w krótce. 

U-10 II: Zagraliśmy dla WOŚP i rozegraliśmy dobre zawody w Kielnarowej

Trener Artur Sienkiewicz: Swoją obecnością wsparliśmy działania lokalnych działaczy w Głogowie Małopolskim na rzecz WOŚP. Była to dla nas kolejna cenna lekcja oraz możliwość rywalizowania z rówieśnikami z rocznika 2011. Spostrzeżenia oraz analiza turnieju pozwoli na ukierunkowanie naszych treningów w najbliższym czasie.

Trener Artur Sienkiewicz: Podczas, gdy jedna drużyna grała w Głogowie, druga ekipa z tego samego rocznika rywalizowała w Kielnarowej na turnieju „Halowe granie na czekanie”. Był to udany turniej dla ekipy, która nie odniosła żadenej porażki, zaledwie dwa spotkania remisując. Dla drużyny, trenerów oraz rodziców jest to kolejny bodziec i motywator do ciągłej, ciężkiej pracy i poświeceń.

Na wyróżnienie zasługuje Michał Ciuba. Jego forma podczas całego turnieju jest efektem regularnych treningów ostatnich miesięcy oraz dużego zaangażowania w codziennej pracy. Brawo i oby tak dalej!

U-11: Wygrywamy eliminacje do Turnieju o Puchar Prezesa PZPN!

Trener Bartosz Złamaniec: Bardzo dobry występ naszych zawodników na turnieju w Brzozowie. Cieszymy się z awansu na turniej wojewódzki, a jeszcze bardziej z wyróżnień indywidualnych dla naszych chłopców. W turnieju eliminacyjnym nie tracimy bramki, realizując wszystkie założenia, a gra całego zespołu naprawdę mogła się podobać.

Najlepszy zawodnik turnieju: Wiktor Mierzejewski
Najlepszy bramkarz turnieju: Stanisław Nowak

U-12: Mocne granie w tygodniu i na weekendzie

Stal Rzeszów – Polonia Warszawa

Trener Paweł Tomkiewicz: Za nami mecz z Polonią Warszawa, w którym mogliśmy sprawdzić, czy to co założyliśmy sobie w ostatnich dwóch tygodniach funkcjonuje i faktycznie to się sprawdzało, ale uważam, że stać nas na jeszcze lepszą współpracę na boisku. Każdy zawodnik musi wierzyć, że to co robimy jest po coś, a jeśli jeden odpuści, to praca pozostałych nie ma sensu. Kilka błędów popełniliśmy, przez co przeciwnik zdołał zdobyć bramki, ale to bardziej błędy poszczególnych naszych zawodników niż gry całego zespołu.

Stal Rzeszów – Siarka Tarnobrzeg

Trener Paweł Tomkiewicz: Za nami spotkanie, w którym zwłaszcza w drugiej i czwartej kwarcie była widoczna duża rozbieżność w poziomie drużyn. Uważam natomiast, że nadal mamy nad czym pracować, jeśli chodzi o obronę wysoką, ponieważ daleko jej jeszcze do ideału. Chcieliśmy odbierać piłkę wysoko przeciwnikowi, a niewiele było właśnie takiej gry w strefie wysokiej po naszej stronie. Na szczęście do ligi dużo czasu i mamy sporo możliwości, aby poprawiać swoje umiejętności, zwłaszcza indywidualnie, co przełoży się na grę całego zespołu.

U13: Minimalna porażka w wartościowym sparingu ze starszymi kolegami z Krosna

Trener Maciej Seroka: Przede wszystkim dziękuje ludziom odpowiedzialnym za przygotowywanie boiska bo mimo opadów, już o 8 rano moglismy zagrać mecz. Nasz rywal to wojewódzka czołówka w tym roczniku i jestem bardzo zadowolony, że moglismy rywalizować. Takie mecze jak na dłoni pokazują nad czym musimy mocniej pracować i daje to nam dobry materiał do tego, by zawodnikom pokazać co poprawić na przyszłość.

Stal Rzeszów (U-13) 0:1 Karpaty Krosno (U-14); grano 3 x 30 minut

Najnowsze aktualności