Grała Akademia: Weekendowe zmagania Akademii Piłkarskiej Stali Rzeszów

U-11: Czwarte miejsce na turnieju w Krakowie

05 – 06 / 06 / 2021

TURNIEJ w Krakowie

MVP Drużyny: Michał Mazur

Trener Bartosz Złamaniec: W weekend wzięliśmy udział w znakomicie zorganizowanym turnieju Copalnia Talentów w Krakowie. Nasi zawodnicy spędzili na boisku bardzo dużo minut i przeprowadzili kilka bardzo efektownych akcji. Jestem bardzo zadowolony z występu naszych młodych piłkarzy. Chłopaki utrzymywali się sporo czasu przy piłce i szybko reagowali po starcie piłki. Przywozimy z Krakowa cenną lekcję i sporo materiału do analizy.

U-12: Triumf na turnieju Ostróda Cup 2021

04 – 06 / 06 / 2021

TURNIEJ w Ostródzie

MVP DRUŻYNY oraz NAJLEPSZY STRZELEC TURNIEJU: Kamil Sieczkowski

Trener Paweł Tomkiewicz: Bardzo mnie cieszy fakt, że na świetnie zorganizowanym turnieju od pierwszego meczu, mimo że go przegraliśmy, weszliśmy z dobrym zaangażowaniem. Chłopcy sami powiedzieli po meczu, że myśleli, że poziom drużyn będzie niebotyczny, a jak się okazało, jesteśmy z tej samej gliny co pozostali i ten poziom nie odbiegał tak znacząco, jak niektórzy myśleli. Jak się okazało, to bardzo niewiele nam brakło do rywalizacji w Lidze Mistrzów. Myślę, że brak gry w tej wyższej lidze to dla nas duży minus, bo poziom był tam znacząco wyższy, niemniej jednak gratuluje całemu zespołowi dużego zaangażowania i postawy sportowej w turnieju.

Więcej o turnieju tutaj.

U-13: Zwycięstwo z Czarnymi Jasło

06 / 06 / 2021 – 10:00

Stal Rzeszów x AP Czarni Jasło 2-1

Stal Rzeszów U13 A – WIKI Sanok U13

Bramki dla Stali: 2x Igor Polak

Trener Maciej Seroka: Po meczu z Beniaminkiem podjęliśmy decyzje, że w meczu z Czarnymi Jasło więcej czasu na boisku dostaną chłopcy, którzy w ostatnich meczach grali mniej minut. Niestety odbiło się to na jakości gry zespołu i poza krótkimi momentami mecz był rwany, pomysły na rozwiązywanie akcji ofensywnych często były bardzo nietrafione, a mało skomplikowane akcje rywala sprawiały nam problemy w obronie. Gramy w tej rundzie nierówno, a to był nasz słabszy mecz.

U-14: Pewne zwycięstwo z Karpatami Krosno i kolejny mecz na zero z tyłu

05 / 06 / 2021 – 10:00

Stal Rzeszów x Karpaty Krosno 4-0

Bramki dla Stali: 2x Kacper Gołda, Evan Dworak, Michał Synoś

Trener Krzysztof Hus: Udało nam się rozegrać już dziesiąty mecz ligowy z rzędu bez straty bramki, tworząc jednocześnie mnóstwo sytuacji bramkowych, z czego w czterech znajdujemy drogę do bramki Karpat. Zawodnicy rozegrali przyzwoite spotkanie w dobrym tempie. Od niedzieli część zawodników przebywać będzie na zgrupowaniu kadry wojewódzkiej, gdzie we wtorek zmierzą się z reprezentacją Małopolski.

U-14 II: Remis z Igloopolem Dębica

05 / 06 / 2021 – 12:00

Stal Rzeszów x Igloopol Dębica 2-2

Bramki dla Stali: Hatalski, Majkut

Trener Tomasz Patryn: Rozegraliśmy przyzwoite spotkanie, tworząc sobie kilka klarownych sytuacji. Niestety, dzisiejsza nieskuteczność nie pozwoliła nam wygrać tego meczu. Podobnie, jak w pierwszym meczu, ostatecznie remisujemy z drużyną z Dębicy. Brawo dla chłopców za pozostawienie zdrowia na boisku i walkę do ostatniej akcji o zwycięstwo.

U-15: Zwycięstwo w Przemyślu

05 / 06 / 2021 – 11:00

UKS Orlik Przemyśl x Stal Rzeszów 1-3

Stal Rzeszów U14 A – SMS Resovia Rzeszów U14

Bramki dla Stali: Xavier Walat, Szymon Łyczko, Maciej Kulczycki

Trener Hubert Lipka: Za nami mecz z mocno defensywnie ustawionym przeciwnikiem, który bronił całym zespołem na własnej połowie. Przed przerwą tylko raz udało się sforsować szyki obronne przeciwnika, wykańczając akcję przeprowadzoną bocznym sektorem. Po przerwie gospodarze wykorzystali nasz błąd podczas budowania ataku, doprowadzając tym samym do remisu. Pod tym golu wyszli odważniej do przodu, co ułatwiło nam konstruowanie kolejnych sytuacji i strzelenie dwóch bramek. Gratuluje zawodnikom dobrej postawy.

U-16: Walka do końca dała trzy punkty

05 / 06 / 2021 – 13:30

Stal Stalowa Wola x Stal Rzeszów 1-2

Bramki dla Stali: Lipski, Małek

Trener Paweł Głodowski: Mecz od początku nie układał się po naszej myśli, gdyż szybko straciliśmy bramkę po rzucie karnym. Pomimo stwarzania sobie sytuacji do zdobycia bramki długo nie potrafiliśmy wyrównać. Bardzo cieszy postawa zawodników, którzy nie tracili nadziei na odmienienie losów meczu. Konsekwentna gra i walka o każdy metr boiska sprawiła, że zasłużenie mogliśmy się cieszyć ze zwycięstwa.

U-17 II: Okazałe zwieńczenie ligi

Stal Rzeszów x Bratek Bratkowice 10-1

Rudnianka Rudna Wielka - Stal Rzeszów U17B 01-05-2021, fot. K.Krupa

Bramki dla Stali: 3x Pawłowski, 2x Walczyszewski, Sajdak, Drozd, Grzesik, Krupa, Trzyna

Trener Dariusz Jarecki: W ostatnim spotkaniu chłopcy zagrali bardzo dobry mecz, czego dowodem jest wynik. Każdy dostał swoje minuty w tym sezonie i przyczynił się do wygrania całej ligi.

U-19: Bolesna porażka w Nowym Sączu

Sandecja Nowy Sącz x Stal Rzeszów 2-5

Bramki dla Stali: Leśniak, Gawlak

Trener Maciej Tokarczyk: Zdajemy sobie sprawę, że był to po prostu nasz słaby mecz. I tu należy postawić kropkę. Wyciągniemy wnioski, przeanalizujemy spotkanie i przygotujemy się najlepiej, jak potrafimy na kolejny mecz. Pomimo tej porażki nadal wszystko zależy od nas, a to jest najważniejsze. Ta grupa jest na tyle silna mentalnie, że jestem przekonany, że ta porażka wleje w zawodników sportową złość, którą przełożymy wspólnie na boisko.

Stal II Rzeszów: O krok od zwycięstwa

05 / 06 / 2021 – 17:00

KS Zaczernie x Stal Rzeszów 2-1

Stal II Rzeszów - Sokół Sokołów Małopolski 2021-05-29, fot. K.Krupa

Trener Karol Wójcik: Po sześciu naprawdę dobrych wygranych meczach z rzędu w wykonaniu naszego zespołu przyszedł gorszy mecz, w którym i tak stwarzaliśmy sporo sytuacji, ale nie udało nam się utrzymać wyniku do końca. Wygrywając 1-0 do 88. minuty, przegraliśmy 2-1. Drużyna z Zaczernia po dwóch stałych fragmentach wykorzystała nasze błędy w kryciu i zdobyła dwa gole w końcówce meczu. Nasza zespół ma swój cel, do którego dążymy i jedna porażka nic w tym kontekście nie zmieni.