Sparing Stal Rzeszów U19 - Cracovia Kraków U19, 27-02-2021, fot. K.Krupa

WSZYSTKIE AKTUALNOŚCI

Grała Akademia: Wartościowe sparingi z Wisłą Płock, Juniorzy zgłaszają gotowość do walki o CLJ U-18!

środa, 03/03/2021

U-8: Sparingi z SMS Przemyśl, Wiki Sanok i Orzełkiem Przeworsk

Trener Sławomir Grzegorzek: W sobotę udaliśmy się do Przemyśla na sparingi pod balonem. Nasza postawa na tle przeciwników wyglądała dobrze, realizowaliśmy zadania, nad którymi w ubiegłym tygodniu ćwiczyliśmy. Czas spędzony na boisku pokazał, co możemy poprawić. Dziękujemy gospodarzom SMS Przemyśl za zaproszenie i grę w świetnych warunkach.

U-9: Sparingowe granie z Ziomkami Rzeszów

Trener Radosław Gromala: W niedzielę zawodnicy naszej drużyny rywalizowali z Ziomkami Rzeszów. Prawie dwie godziny ciągłej gry, najpierw w systemach 4+1, następnie 6+1. Widać, że to co trenowaliśmy w tygodniu i na co mocno zwracaliśmy uwagę miało odzwierciedlenie na boisku. Dziękujemy za grę i do zobaczenia.

U-9 II: Sparingowe granie z Chemikiem Pustków

Trener Sławomir Grzegorzek: W niedzielę rozegraliśmy sparing w Pustkowie. 120 minut grania z drużyną na naszym poziomie pokazało nasze słabe i dobre strony. Pozytywnie wyglądało otwarcie gry, do poprawy decyzje w sytuacjach, gdy mamy przewagę. Dziękujemy przeciwnikom za zaproszenie i do zobaczenia.

U-10: Zajmujemy 3. miejsce w turnieju eliminacyjnym Bielik Cup rocznika 2011

Trener Marcin Skiba: W ten weekend wzięliśmy udział w turnieju eliminacyjnym do Turnieju Głównego Bielik Cup. Dwa dni intensywnego grania w Krakowie, gdzie przeplataliśmy dobre mecze z nieco słabszymi. Po pierwszym dniu lądujemy w grupie Ligi Mistrzów, gdzie w niedzielę ostatecznie zajmujemy 3. miejsce i zapewniamy sobie awans na turniej główny.

Dziękuję sztabowi, że pomimo innych obowiązków, udało nam się wszystko sprawnie zorganizować.

U-10 II: Turniej, z którego musimy wyciągnąć wnioski

Trener Artur Sienkiewicz: W niedzielny poranek udaliśmy się do Łańcuta. Zorganizowany przez miejscową Stal turniej SPEC Stal Łańcut Cup stał na wysokim poziomie. Mocni rywale poprzeczkę postawili bardzo wysoko. Kumulacja błędów własnych, rażąca nieskuteczność oraz problemy z koncentracją spowodowały, że we wszystkich pięciu spotkaniach musieliśmy uznać wyższość naszych przeciwników.

U-11: Uff… to była pracowita sobota


Zwycięstwo w turnieju w Brzózie Stadnickiej

Trener Łukasz Tomczyk: Turniej z naszej strony zagrany w dobrym stylu. Założenie było takie, żeby grać wysokim pressingiem i szybko odbierać piłkę i to realizowaliśmy bardzo dobrze w każdym meczu, co przełożyło się na dużą ilość bramek z naszej strony. Gra zespołowa pomogła nam w wygraniu wszystkich 6 meczów i zwycięstwie w całym turnieju. Brawo dla drużyny za to, że zostawili kawał zdrowia na boisku i gratulacje dla Kuby Niemca za statuetkę króla strzelców.

Wyróżnienia indywidualne:

Jakub Niemiec – król strzelców

Sparing z Wisłą Płock i Stalą Mielec na boisku w Słocinie

Trener Bartosz Złamaniec: Bardzo wartościowe dwie godziny grania naszych zawodników. Rozegraliśmy dwa sparingi z rówieśnikami z Mielca i Płocka i oba mecze naprawdę mogły się podobać. Cieszy to, że nasi zawodnicy od początku grali na wysokiej intensywności i szybko przedostawali się w pole karne przeciwnika, dobrze reagowali po stracie piłki. Widać, że praca wykonana na treningach przynosi efekt w postaci dużej ilości stwarzanych sytuacji pod bramką przeciwnika. Bardzo dziękujemy za przyjazd drużynom Wisły i Stali.

sparing Stal Rzeszów U14A - Wisła Płock U14, 2021-02-27, fot. K.Krupa

U-12: Mecz kontrolny z rówieśnikami z SMS-u

Trener Paweł Tomkiewicz: Jako cały zespół pierwszą i drugą kwartę, które graliśmy wyglądaliśmy dość przyzwoicie, dość dobrze operowaliśmy piłką, utrzymywaliśmy się przy niej i zdobywaliśmy teren. Mieliśmy kilka sytuacji pod bramką przeciwnika, dobrze reagowaliśmy po stracie piłki i notowaliśmy dobre powroty. Natomiast to, co zaczęło się dziać w naszych poczynaniach w trzeciej i czwartej kwarcie wolę, żeby nie zostało na długo w pamięci. Mam nadzieję, że chłopcy po obejrzeniu materiału video dojdą do podobnych wniosków, bo za miesiąc ruszamy z ligą i nie możemy doprowadzić do sytuacji, że gramy dobre 30 minut, a drugie to czas w którym nie chcemy stracić.

Okiem koordynatora

Stal Rzeszów U14 B (2006) vs Czarni 1910 Jasło U14

Trener Krzysztof Hus, koordynator szkoleniowy: W miniony weekend większą część soboty na naszych obiektach spędzili zawodnicy Akademii Wisły Płock. Równolegle w dwóch lokalizacjach rywalizowali ze sobą zawodnicy z drużyn U-14, U-11 oraz U-9. Bardzo dobre relacje pomiędzy naszymi akademiami skutkowały rewizytą i meczami kontrolnymi, które mogły rozegrać kolejne nasze zespoły. W najbliższym czasie tym razem to my udamy się na Mazowsze, gdzie już w ten weekend planujemy kolejne gry kontrolne kolejno z drużynami U-15, U-12 oraz U-11 umożliwiając naszym zawodnikom rywalizację na bardzo wysokim poziomie. Dodatkowo rocznik U-15 rozegra sparing z UKS Varsovia, U-12 z Ząbkovią Ząbki, a U-11 z Ząbkovia Ząbki U-12.

U-14 II: 5. miejsce wśród 16. drużyn z całej Polski w Wisła Azoty Cup

Nasza druga drużyna U-14 wzięła udział w dwudniowym turnieju organizowanym przez Wisłę Puławy.

Trener Tomasz Patryn: Po zajęciu 2. miejsca w sobotnich zmaganiach w grupie, w drugim dniu mogliśmy walczyć jedynie o miejsca 5-8 w turnieju.
Po dwóch niedzielnych zwycięstwach w tym jednym po rzutach karnych zajmujemy 5. miejsce. Najważniejsze dla nas jest to, że w ciągu dwóch dni zawodnicy spędzili mnóstwo minut na boisku i musieli dostosowywać się do bardzo różnie grających drużyn.

Wyniki Stalowców:

Stal Rzeszów vs Młodzik Radom 1-0
Stal Rzeszów vs Szczerbiec Wolbórz 5-0
Stal Rzeszów vs Talent Warszawa 0-3
Stal Rzeszów vs KSZO Ostrowiec Świętokrzyski 3-2
Stal Rzeszów vs Pogoń Siedlce 0-0 (3-2 w karnych)

U-16: Wysoka wygrana z seniorami z „Okręgówki”

sparing Stal Rzeszów U16 - Czarni Czudec, 2021-02-27, fot. K.Krupa

Trener Paweł Głodowski: To było spotkanie, w którym większość czasu kontrolowaliśmy sytuację na boisku. Gdybyśmy potrafili lepiej zachować się w polu karnym przeciwnika, to wynik meczu mógłby być nieco wyższy. Nadal zdarzają nam się momenty, w których popełniamy błędy w newralgicznych miejscach na boisku i tym samym pozwalamy przeciwnikowi zagrozić naszej bramce. W kolejnych treningach będziemy pracować właśnie nad tego typu zachowaniami, aby w przyszłości wyeliminować je z naszej gry.

Stal Rzeszów vs Czarni Czudec 5:1 (3:1)

Bramki dla Stali:

Nilipiński (x3), Baj oraz Furdak.

U-17: Przegrana z czwartoligowym Wisłokiem, po meczu który budzi nadzieje

Trener Łukasz Cabaj: Bardzo wartosciowy sprawdzian przed startem ligi. Myślę, że pomimo osłabienia zaprezentowaliśmy się całkiem przyzwoicie i z optymizmem czekamy rozpoczęcia zmagań w CLJ.

Nasi młodzi zawodnicy zaprezentowali się dosyć ciekawie na tle mocnego przeciwnika. Budujące jest to, że toczymy wyrównane pojedynki z drużyną seniorów, gdzie na boisku mamy 4 zawodników z rocznika 2005. Drużyna wywiązała się z zadań, których szukaliśmy w tym mikrocyklu dość przyzwoicie i teraz czas na zmagania z Motorem Lubin w 1. kolejce CLJ (07.03.2021 r., godz. 12:00, boisko boczne przy Hetmańskiej 69 – przyp. red.).

Stal Rzeszów (CLJ U-17) vs Wisłok Wiśniowa (IV liga) 0-2

U-19: Wygrana w sparingu z Cracovią potwierdza aspiracje drużyny!

Sparing Stal Rzeszów U19 - Cracovia Kraków U19, 27-02-2021, fot. K.Krupa

Trener Maciej Tokarczyk: Kilka tygodni temu po jednym z meczów mówiłem, że ta drużyna rośnie, dojrzewa. Dziś muszę pochwalić mój zespół przede wszystkim za kolektyw. Mimo, że nie wszystko wychodziło nam tak jak chcieliśmy, to bardzo dobrze funkcjonowaliśmy jako jedność. Gratuluję moim zawodnikom dobrej postawy. Jesteśmy gotowi rozpocząć walkę o Centralną Ligę Juniorów!

Stal Rzeszów U-19 vs Cracovia (zespół CLJ U-18) 4-3

Bramki dla Stali:

Kędzior, Wojtyło, Peda oraz Musik

Najnowsze aktualności