C2 A Stal Rzeszów - Wiki Sanok, 12-06-2021, fot. K.Krupa

WSZYSTKIE AKTUALNOŚCI

Grała Akademia: Walka o CLJ-kę, pewne zwycięstwo rezerw, triumf młodych Stalowców w Przemyślu i utrzymanie w CLJ-ce. Intensywny weekend Akademii

poniedziałek, 14/06/2021

U-8: Finał młodych zawodników na Deichmannie

13 / 06 / 2021

TURNIEJ w Nowej Wsi

Trener Sławomir Grzegorzek: Dziś rozegraliśmy finał turnieju. Przez kilka tygodni regularnie rywalizowaliśmy w barwach Szkocji i Włoch z innymi drużynami, które też miały swoje przynależności reprezentacyjne. Dla nas była to świetna możliwość zmierzenia się na dobrym poziomie. Zawodnicy naszych zespołów pokazali się z bardzo dobrej strony na tle innych drużyn. Dzisiejszy finał uważam za udany, bo zawodnicy wykazali się sporym zaangażowaniem. Na tle rywali zawsze staraliśmy się budować akcje, dokonywać trafnych wyborów i grać w piłkę.

U-10: Dobra postawa dwóch zespołów Stali na turnieju „Twierdza Przemyśl”

12 / 06 / 2021 – 13:00

TURNIEJ w Przemyślu

MVP TURNIEJU: Filip Wojnar (Stal Rzeszów)

Najlepszy bramkarz turnieju: Gabriel Hoszko (Stal Rzeszów)

Trener Marcin Skiba: Grupa z rocznika 2011 wzięła udział w turnieju „Twierdza Przemyśl”, organizowanym przez naszą szkółkę partnerską Orlik Przemyśl. W turnieju wystąpiły dwie drużyny Stali Rzeszów, Biali i Niebiescy. Po pierwszym dniu rozgrywek obie drużyny uzyskały awans do grupy Ligi Mistrzów, gdzie miały okazję zmierzyć się z czterema innymi najlepszymi drużynami na turnieju. Składy obu drużyn były bardzo wąskie, dzięki czemu chłopcy mieli okazję zagrać blisko cztery godziny przez te dwa dni na bardzo dobrze przygotowanej murawie. Ostatecznie Stal Rzeszów Biała, notując komplet zwycięstw, drugiego dnia wygrała cały turniej, natomiast Stal Rzeszów Niebieska zajęła czwarte miejsce w klasyfikacji końcowej. Chciałbym podziękować również trenerowi Tomkowi Patrynowi za pomoc oraz rodzicom za transport.

U-10 II: Dobra postawa młodych Stalowców w Niechobrzu

12 / 06 / 2021 – 10:00

TURNIEJ w Niechobrzu

Trener Artur Sienkiewicz: Rozegraliśmy trzy spotkania w super warunkach przygotowanych przez Heiro Rzeszów, czyli gospodarza kolejki. Znowu nie ustrzegliśmy się zbyt dużej ilości błędów własnych, przez co wyniki nie odzwierciedliły przebiegu spotkań. Na plus zaliczyć należy fakt, iż w żadnym meczu nie schodziliśmy jako przegrani. Cieszy również ilość stworzonych sytuacji pod bramką przeciwnika, natomiast skuteczność musimy zdecydowanie poprawić. Następny pozytyw to fakt, iż deficyt bramkarzy w naszej drużynie mamy za sobą. Dzisiaj w super dyspozycji między słupkami był Seweryn Lewandowski. Na wyróżnienie zasługuję również Marcin Tarnowski oraz Iwo Olearka. Obydwaj zawodnicy byli z rocznika 2012 Grupy Niebieskiej. Mimo iż był to ich debiut w grze z rocznikiem starszym, gdzie gramy po siedmiu, to dali bardzo pozytywny impuls swoją obecnością oraz pomogli drużynie.

U-11: Turniejowa rywalizacja w Mielcu

13 / 06 / 2021 – 10:00

TURNIEJ w Mielcu

Trener Bartosz Złamaniec: Kolejna kolejka ligowa za nami. Mecze dobre przeplataliśmy ze słabszymi i na pewno musimy popracować nad wykończeniem akcji, bo sytuacji tworzymy wiele w każdym meczu, ale brakuje skuteczności pod bramką przeciwnika.

U-12: Zwycięstwo w Rzeszowie

13 / 06 / 2021 – 12:00

Stal Rzeszów x AP Stalowa Wola 2-1

Bramki dla Stali: Gabriel Śmigiel, Filip Tarkowski

Asysty: Kamil Sieczkowski, Gabriel Śmigiel

Trener Paweł Tomkiewicz: Dobrze weszliśmy w to spotkanie, od samego początku przejmując inicjatywę. Szybko strzeliliśmy dwie bramki w bardzo krótkim odstępie czasowym, ale mogliśmy dołożyć kolejne trafienia, jednak niestety dwa razy zawodnicy uderzyli w poprzeczkę. Później Stalowa Wola zaczęła grać nieco lepiej. Uważam, że niepotrzebnie daliśmy im możliwość rozwinięcia, bo sami doprowadziliśmy do nerwówki w końcówce. Niemniej jednak brawo dla drużyny za trzecie zwycięstwo z rzędu, a do końca ligi zostały dwa mecze. Wierzę, że cel, o jakim rozmawialiśmy, zostanie zrealizowany.

U-13: Derbowe zwycięstwo z UKS SMS Rzeszów

13 / 06 / 2021 – 10:00

Stal Rzeszów x UKS SMS Rzeszów 3-0

Bramki dla Stali: Miłosz Stolarski, 2x Hubert Leniart

Trener Maciej Seroka: Potrafiliśmy w tym meczu zagrać kilka takich akcji, że ręce same składały się do oklasków i kilka takich, że musimy wymazać je z pamięci. Był to mecz, który rozstrzygnęliśmy szybko, strzelając trzy bramki. Pod koniec pierwszej połowy mieliśmy problem z przejściem do obrony po stracie piłki. Graliśmy mało odpowiedzialnie w środku pomocy i byliśmy źle ustawieni w obronie, co skutkowało kilkoma stałymi fragmentami dla rywali. Druga połowa była bez bramek, chociaż klarownych sytuacji do strzelenia nam nie brakowało.

U-13 II: Porażka w Leżajsku

12 / 06 / 2021 – 11:00

Sparta Leżajsk x Stal Rzeszów 2-1

Stal Rzeszów U13 A – WIKI Sanok U13

Bramka dla Stali: Michał Mazur

Trener Bartosz Złamaniec: Zaliczyliśmy dobry początek meczu i po pięknym strzale z dystansu wyszliśmy na prowadzenie. Niestety nie udało się utrzymać prowadzenia, ponieważ dwa stałe fragmenty wykorzystali zawodnicy Sparty, którzy okazali się sprytniejsi w naszym polu karnym. Po zmianie stron mecz był otwarty i obie drużyny miały okazje na zdobycie bramki.

U-14: Bardzo wysokie i ważne zwycięstwo w Rzeszowie

12 / 06 / 2021 – 13:00

Stal Rzeszów x AP WIKI Sanok 19-0

Trener Krzysztof Hus: Po słabszym początku i wielu niewykorzystanych okazjach po pierwszej połowie prowadziliśmy 6-0. Pogoda oraz wysokie tempo wpłynęło na brak sił w drużynie przeciwnej, dzięki czemu z łatwością zdobywaliśmy kolejne gole. Budujący jest fakt, że to kolejny mecz, gdzie zagraliśmy na zero z tyłu. Przed nami kluczowy dwumecz ze Stalą Mielec, który najprawdopodobniej zadecyduje o pierwszym miejscu w lidze.

U-14 II: Skromne zwycięstwo z Wisłoką Dębica

12 / 06 / 2021 – 15:00

Stal Rzeszów x Wisłoka Dębica 1-0

Bramka dla Stali: samobójcza

Asysta: Igor Majkut

Trener Tomasz Patryn: Południowy upał oraz widoczne przemęczenie ostatnim okresem ewidentnie nie sprzyja dobrej grze. Rozegraliśmy dziś przeciętne spotkanie z wieloma niewymuszonymi błędami i nie najlepiej podejmowanymi decyzjami przez cały mecz. Kolejny już raz chłopcy walczą do samego końca o zwycięstwo, zostawiając dużo zdrowia na boisku, za co należą się brawa.

U-15: Porażka z Beniaminkiem

13 / 06 / 2021 – 10:00

Stal Rzeszów x Beniaminek Krosno 2-5

Bramki dla Stali: 2x Łyczko

Asysta: Rak

Stal Rzeszów U15 - Progres Kraków, 2021-03-13, fot. K.Krupa

Trener Michał Kordas: Przeciwnicy z Krosna wykazali się wysoką skutecznością zarówno w grze w obronie, jak i w kontratakach. Nasza dyspozycja tego dnia była stanowczo za niska.

U-16: Zwycięstwo w Tarnobrzegu

12 / 06 / 2021 – 13:30

Siarka Tarnobrzeg x Stal Rzeszów 1-2

Stal Rzeszów U16 - FKS Stal Mielec 09-05-2021, fot. K.Krupa

Bramki dla Stali: Kowalewski, Oreńczuk

Trener Paweł Głodowski: To było dobre spotkanie w naszym wykonaniu i przez większość meczu to my kontrolowaliśmy sytuację na boisku. Pojedyncze kontrataki przeciwnika nie stanowiły dla nas poważnego zagrożenia. Jestem bardzo zadowolony, że chłopcy pozytywnie zareagowali po poprzedniej nieudanej kolejce ligowej.

CLJ U-17: CLJ-ka zostaje w Rzeszowie!

12 / 06 / 2021 – 15:30

Cracovia x Stal Rzeszów 1-2

Bramki dla Stali: Mateusz Popiela (rzut karny), Michał Opalski

Trener Łukasz Cabaj: Po ostatnim meczu mieliśmy olbrzymi niedosyt, a przystępując do meczu rewanżowego, mieliśmy świadomość naszej ciężkiej sytuacji w tabeli. Drużyna zrealizowała dobrze nasz plan na mecz i efektem tego jest zwycięstwo nad jedną z czołowych drużyn w kraju. Drużyna Cracovii mocno na nas naciskała i dobrze broniliśmy się do 30. minuty, kiedy po kolejnym wejściu w nasze pole karne, prezentujemy karnego przeciwnikom. Chłopcy po raz kolejny pokazali swój niesamowity charakter i kontynuowali mocniejsze ataki, czego efektem był rzut karny w końcówce pierwszej połowy. W przerwie wprowadziliśmy małe korekty i to przyniosło wymierne efekty, gdyż Cracovia już nie zdobywała tak łatwo przestrzeni, a my raz po raz wyprowadzaliśmy kontry i po jednej z nich trafiamy bramkę. Cracovia jeszcze mocniej się otworzyła i efektem ich naporu było kolejny karny, który został fantastycznie obrobiony. Po wielkich emocjach do końca utrzymaliśmy wynik i tym oto sposobem jeden z celów został zrealizowany. CLJ-ka zostaje w Rzeszowie i to najważniejsze. Wielkie słowa uznania dla zawodników zaangażowanych w ten niewątpliwy sukces.

U-19: Ważne zwycięstwo w walce o CLJ-kę

13 / 06 / 2021 – 14:00

Stal Rzeszów x Korona Kielce 2-1

Trener Maciej Tokarczyk: Biorąc pod uwagę wszystkie okoliczności, był to bardzo trudny mecz. Moim zawodnikom należą się jednak słowa uznania za postawę. Dużą rolę odegrali w tym meczu zmiennicy, co po raz kolejny pokazuje, jak szeroką kadrą dysponujemy.

Stal II Rzeszów: Pewne zwycięstwo w Rzeszowie

13 / 06 / 2021 – 17:00

Stal Rzeszów x Bratek Bratkowice 5-0

Stal II Rzeszów - Sokół Sokołów Małopolski 2021-05-29, fot. K.Krupa

Bramki dla Stali: 4x Dariusz Jarecki, Engamba Jonathan

Trener Karol Wójcik: Był to mecz tak naprawdę do jednej bramki. Od początku byliśmy zespołem zdecydowanie lepszym jakościowo i tylko kwestią czasu było, kiedy strzelimy pierwszą bramkę. Skończyło się na 5-0, ale równie dobrze wynik mógłby być dwa razy wyższy. Mecz ten zostawiamy i koncentrujemy się już na środowym spotkaniu z Przybyszówką.

Najnowsze aktualności