WSZYSTKIE AKTUALNOŚCI

Grała Akademia: Udany koniec rundy dla rezerw, mistrzostwo rundy Stali U-15 i dwie porażki w CLJ-ce

poniedziałek, 15/11/2021

W ubiegłym tygodniu swoje dwa spotkania ligowe rozegrała drużyna rezerw Stali Rzeszów. Poza tym biało-niebiescy, którzy na co dzień występują w rozgrywkach CLJ-ki, zmierzyli się z BKS-em Lublin, AP TOP 54 Biała Podlaska i Lechem Poznań. Swoje spotkanie wygrała drużyna Stali U-15 i zapewniła sobie mistrzostwo rundy. Pozostałe dwa mecze w CLJ-kach zakończyły się porażką 1-7 oraz 0-1. Młodsze drużyny z kolei rozegrały sparingi, a drużyny U-9 i U-11 wzięły udział w turnieju. Zobacz pełne podsumowanie minionego tygodnia wraz z komentarzami trenerów.

11 października 2021

U-9: TURNIEJ DLA NIEPODLEGŁEJ w Przeworsku

NAJLEPSZY ZAWODNIK TURNIEJU: Flip Kowal (Stal Rzeszów I)

NAJLEPSZY BRAMKARZ TURNIEJU: Jakub Michalik (Stal Rzeszów II)

NAJLEPSZY ZAWODNIK W DRUŻYNIE: Wojciech Wolski (Stal Rzeszów I), Natan Jachosz (Stal Rzeszów II)

Kadra Stali Rzeszów: (1) Milan Szczoczarz, Filip Kowal, Wojciech Wolski, Mateusz Kuliński, Kacper Książek, Kacper Kuropatwa, (2) Milan Buniowski, Jakub Michalik, Natan Jachosz, Lena Kulig, Adrian Walat, Cyprian Gromek

Trener Bartosz Złamaniec: W czwartek rozegraliśmy turniej z okazji Dnia Niepodległości w Przeworsku. Mimo że nie trenujemy na co dzień na hali, nasi zawodnicy pokazali się z bardzo dobrej strony. Stwarzaliśmy dużo sytuacji pod bramką przeciwników i dobrze reagowaliśmy po starcie piłki. Bardzo dziękujemy za zaproszenie i sportową rywalizację.

14 października 2021

U-9: SPARING – Stal Rzeszów – Lech Poznań Football Academy Nowa Dęba

Kadra Stali Rzeszów: Filip Kowal, Natan Jachosz, Milan Buniowski, Wojciech Wolski, Jakub Michalik, Milan Szczoczarz, Lena Kulig, Dorian Gil Amador, Adrian Walat, Mateusz Kuliński, Kacper Książek, Cyprian Gromek, Kacper Kuropatwa

Trener Bartosz Złamaniec: W niedziele rozegraliśmy dwugodzinny sparing z drużyną z Nowej Dęby. Każdy zawodnik spędził bardzo dużo minut na boisku z dobrze grającym przeciwnikiem. Na dwóch boiska równocześnie rywalizowaliśmy w dwóch systemach gry: 4+1 i 6+1. Dziękuje trenerowi i zawodnikom z LPFA za przyjazd i rywalizację na wysokim poziomie.

13 października 2021

U-10: SPARING – Stal Rzeszów – MULKS Pustynia i Bruk-Bet Termalica Nieciecza

U11 - Turniej 04.09.2021, fot. K.Krupa

Trener Łukasz Telesz: Nasi zawodnicy spędzili kolejne minuty na boisku. Widać coraz większą jakość w naszej grze. Nie ustrzegliśmy się błędów, jednak to normalne w piłce dziecięcej. Dziękujemy za zaproszenie do sparingu.

U-11: TURNIEJ Cutline Cup w Szalowej

Kadra Stali Rzeszów: Patryk Smuga, Igor Pytko, Błażej Bandzyra, Michał Ciuba, Tristan Gromek, Igor Garncarz, Marcel Hoszko, Krystian Bieniek, Dawid Bielak, Wiktor Milanik, Bartłomiej Kloc, Julian Pikuła

Trener Radosław Gromala: Chłopcy rozegrali ponad 200 minut, w których lepsze momenty przeplatali słabszymi i traciliśmy zbyt dużo bramek. Jednak patrząc całościowo, to gra naszego zespołu mogła się podobać. Dziękujemy za zaproszenie organizatorom i do zobaczenia na następnych turniejach.

U-13: SPARING – Stal Rzeszów – UKS Orlik Przemyśl

D1D - Stal Rzeszów - Stal Stalowa Wola, 2021-08-21, fot. K.Krupa

Trener Paweł Tomkiewicz: Po długiej przerwie od gry wracamy do sparingów. Ze względu na przełożony mecz ligowy nie zakończyliśmy jeszcze rozgrywek, ale zaczynamy okres nieligowy. Był to dla nas wymagający rywal, zwłaszcza do 60 minuty, gdzie mieliśmy sporo sytuacji, ale nie przekładało się to w żaden sposób na bramki. Po 60. minucie po zmianach zaczęliśmy grać to, co powinniśmy zrobić od samego początku. Chłopaki dostali informację, że muszą sami lepiej reagować na to, co się dzieje na boisku, bo w przerwie dobrze odpowiadali na pytania, co nie funkcjonowało.

14 listopada 2021 – 13:00

CLJ U-15: BKS Lublin – Stal Rzeszów 0-1

U15 - Stal Rzeszów - Górnik Łęczna, 2021-11-06, fot. K.Krupa

Bramka: Igor Majkut 78.

Skład Stali Rzeszów: Nikodem Proczek – Jakub Sadowski (51′ Mateusz Surmiak), Oliwier Urbaniak, Jakub Wnęczak, Daniel Jurkiewicz (60′ Kacper Fusiarz) – Szymon Serwiński (60′ Michał Kuliński), Antoni Małecki (41′ Maciej Cynk), Igor Majkut – Szymon Pukała, Kacper Kasza, Mateusz Adamski (70′ Adam Zacharyasz)

Trener Krzysztof Hus

13 listopada 2021 – 13:00

CLJ U-17: AP TOP 54 Biała Podlaska – Stal Rzeszów 1-0

U17 - Stal Rzeszów - Cracovia Kraków, 2021-11-06, fot. K. Krupa

Bramka: Karol Domański 82.

Skład Stali Rzeszów: Miłosz Zdeb (46′ Jakub Szpila) – Jakub Kensy (64′ Igor Kierys), Kamil Mazur, Michał Synoś (55′ Patryk Kmieciak), Benedykt Piotrowski (48′ Jakub Bartoszek) – Szymon Kądziołka, Szymon Baj, Patryk Mazur – Oliwier Galara (64′ Szymon Łyczko), Marcel Kowalewski (60′ Błażej Langer), Szymon Salamon (64′ Michał Bania)

Trener Łukasz Cabaj: Mecz rozpoczęliśmy mocnym akcentem i kompletnie zdominowaliśmy przeciwników. Kreowaliśmy sytuacje, ale niestety nie potrafiliśmy wykorzystać przewagi. W końcówce pierwszej połowy gra się wyrównała i tak już zostało praktycznie na cały mecz. Niestety straciliśmy bramkę na kilka minut przed końcem i pomimo całkiem ciekawej gry – przegrywamy. Cieszą na pewno minuty kolejnych młodych zawodników, bo to będzie procentowało w przyszłości.

14 listopada 2021 – 11:00

CLJ U-18: Stal Rzeszów – Lech Poznań 1-7

Bramki: Michał Musik 61. – Oskar Tomczyk 12., Mikołaj Mazur 48. (sam.), Maksymilian Dziuba 65., Maksym Czekała 68., Jakub Złoch 71., Oliver Zaręba 78., Filip Karwacki 82.

Skład Stali Rzeszów: Radosław Dąbrowski – Krystian Kuchnia, Kacper Paśko (46′ Ihor Ivaniuk), Mikołaj Mazur, Miłosz Kaczor – Paweł Ofiara (78′ Jakub Wanowicz), Michał Opalski, Radosław Bąk – Mikołaj Liszka (63′ Mikołaj Krawczyk-Demczuk), Michał Musik (70′ Aleksander Okoń), Maksymilian Kuzio

Trener Maciej Tokarczyk: Każdy z nas nie tak wyobrażał sobie ten mecz. Wysoka porażka potęgowała duże emocje po meczu u moich zawodników. Wierzę, że przeniesiemy je na dobrą pracę w tygodniu, a to będzie miało wpływ na kolejny mecz.

11 listopada 2021 – 11:00

Rezerwy: Stal II Rzeszów – Strumyk Malawa 5-1

Bramki: Taras Vakhovych 10., Dariusz Jarecki 20., Mateusz Michasiewicz 76., Mikołaj Krawczyk-Demczuk 83., 90. – Dawid Kierepka 14.

Skład Stali Rzeszów: Wiktor Skrzyński – Maksymilian Suknarowski (68′ Szymon Mazur), Mateusz Popiela, Kacper Kołodziej, Taras Vakhovych, Patryk Stulin (50′ Mikołaj Krawczyk-Demczuk), Nikodem Skoczylas (65′ Mateusz Olejarka), Maciej Makarski, Dariusz Jarecki, Maciej Gielar, Mateusz Michasiewicz