WSZYSTKIE AKTUALNOŚCI

Grała Akademia: Turniejowe gry Akademii i kolejne ligowe mecze

poniedziałek, 10/05/2021

U-9: Turniejowe mecze w Krakowie

09 / 05 / 2021

TURNIEJ w Krakowie

Trener Radosław Gromala: Zagraliśmy w bardzo dobrze zorganizowanym turnieju. Mogliśmy zagrać w ostatni weekend wiele minut na boisku. Widać progres u chłopców po każdym treningu. Cieszę się również, że zasady, które ustalaliśmy sobie na początku, coraz to lepiej są realizowane.

U-9 II: Turniejowa gra w Brzozowie

09 / 05 / 2021 – 10:00

TURNIEJ w Brzozowie

Stal Rzeszów U14A - DAP Dębica 01-05-2021, fot. K.Krupa

Trener Łukasz Telesz: Chłopcy z rocznika 2012 bardzo dobrze zainaugurowali turniejowe rozgrywki żaka. W pięciu rozegranych meczach mieli okazje zaprezentować umiejętności oraz działania, nad którymi pracują na treningach. Zawodnicy pokazali duże zaangażowanie, przeprowadzili wiele składnych akcji i starali się realizować wytyczne trenera.

U-10: Runda rewanżowa zmagań ligowych w Konieczkowej

08 / 05 / 2021 – 10:00

TURNIEJ w Konieczkowej

Trener Artur Sienkiewicz: W sobotni poranek rozpoczęliśmy rundę rewanżową zmagań ligowych. Po wyjściu z hali, gdzie mogliśmy rywalizować zazwyczaj w systemie 4+1, wróciliśmy na większe boisko oraz system 6+1. Była to dla nas znakomita okazja na sprawdzenie jak przepracowaliśmy te kilka miesięcy oraz jak chłopcy zaprezentują się na tle rówieśników, z którymi grali jesienią. W grze widać było brak czucia przestrzeni, co jest efektem przerwy w grze na dużym boisku. Mimo to we wszystkich 4 meczach (Aramix Niebylec, Heiro Rzeszów, Grunwald Budziwój, Iskra Zgłobień) chłopcy odnieśli zasłużone zwycięstwa. Najciekawszy i najbardziej emocjonujący okazał się mecz z Heiro Rzeszów, zakończony wynikiem 3:2. Na wyróżnienie zasługuje bramkarz Szymon Tendelski, który swoją dobrą dyspozycją pomógł drużynie zebrać komplet punktów w tej kolejce. Widać, że praca pod okiem naszych trenerów bramkarzy daje duże efekty.

U-11: Sparingowe granie z Beniaminkiem

09 / 05 / 2021 – 8:00

Stal Rzeszów – Beniaminek Krosno

Trener Bartosz Złamaniec: Bardzo dobry mecz w wykonaniu naszych zawodników, przeprowadzili kilka bardzo fajnych akcji, padło kilka efektownych goli z obu stron. Elementy, które trenujemy na co dzień, cały czas doskonalimy w grach kontrolnych. Zdarzają się też słabsze momenty w naszej grze, które musimy eliminować i poświęcać pewnym fragmentom więcej czasu na treningach.

U-12: Remis w Stalowej Woli

08 / 05 / 2021 – 10:00

AP Stalowa Wola x Stal Rzeszów 1-1

Stal Rzeszów U12 – UKS SMS Rzeszów U12

Trener Paweł Tomkiewicz: Szanujemy punkt zdobyty w Stalowej Woli, na pewno jest niedosyt, aczkolwiek rywal też miał swoje sytuacje. Bardzo dobrze zagrali też zawodnicy z rocznika 2010, którzy dali pozytywny impuls dla zespołu, liczę, że ten remis da sygnał do punktowania i już w najbliższą niedzielę ze Skowierzynem zdobędziemy komplet.

U-13: Zwycięstwo w derbach

08 / 05 / 2021 – 10:00

UKS SMS Rzeszów x Stal Rzeszów 0-2

Stal Rzeszów U13 – Igloopol Dębica U13

Bramki dla Stali: 2x Skubisz

Trener Maciej Seroka: Chłopcy zagrali konsekwentnie i cierpliwie, za co dostali nagrodę. Ostatnio rywal bronił w zupełnie inny sposób, dzisiaj zmagaliśmy się z innym typem gry zespołu przeciwnego i bardzo się cieszę, bo pojawiały się nowe pomysły na rozwiązywanie pewnych sytuacji i będziemy nad nimi pracować i je doskonalić.

U-13 II: Skromne zwycięstwo ze Spartą w Rzeszowie

08 / 05 / 2021 – 14:00

Stal Rzeszów x Sparta Leżajsk 1-0

Bramka dla Stali: Samolewicz

Trener Paweł Tomkiewicz: W tym meczu nie wykorzystaliśmy wielu sytuacji. Z przebiegu meczu zasłużyliśmy na zwycięstwo z drużyną Sparty. Jeszcze sporo pracy przed nami, bo takie mecze powinny być zakończone znacznie wyższym wynikiem.

U-14: Zwycięstwo na Hetmańskiej

08 / 05 / 2021 – 12:00

Stal Rzeszów x Czarni Jasło 4-0

Bramki dla Stali: 2x Mazur, Pukała, samobójcza

Trener Krzysztof Hus: To już czwarty mecz ligowy z rzędu, który wygrywamy 4-0. Nadal mamy widoczny problem z wykorzystywaniem sytuacji. Większość naszych zawodników od poniedziałku przebywać będzie na 3-dniowym zgrupowaniu kadry wojewódzkiej, a w środę zagrają mecz ze Śląskim ZPN o awans do finałów Mistrzostw Polski.

U-14 II: Zwycięstwo w Dębicy

09 / 05 / 2021 – 10:00

Wisłoka Dębica x Stal Rzeszów 2-6

Bramki dla Stali: 4x Majkut, Cynk, Marczak

Trener Tomasz Patryn: To kolejny mecz, w którym nasi zawodnicy wyciągają wnioski i eliminują błędy z poprzednich meczów oraz szybko dostosowują się do gry przeciwnika, poprawiając swoją grę w przerwie meczu. Nasza gra wygląda coraz lepiej na tle starszych przeciwników. Najbliższy mecz zagramy na Stali w sobotę o 10:00 z liderem rozgrywek z Mielca.

U-15: Wysokie zwycięstwo z Beniaminkiem

08 / 05 / 2021 – 10:00

Beniaminek Krosno x Stal Rzeszów 1-5

Stal Rzeszów U14 A – SMS Resovia Rzeszów U14

Bramki dla Stali: Maj, 2x Chmielowski, 2x Kądziołka

Trener Michał Kordas: W pierwszej połowie brakowało nam konkretów pod bramką przeciwnika, który w przeciwieństwie do nas stworzył kilka groźnych sytuacji, wykorzystując wysoko ustawioną obronę. W drugiej połowie po kilku zmianach zespół zaczął płynniej funkcjonować, co dało efekt w postaci wysokiego zwycięstwa. Spora część zawodników rozegrało ponad 200 minut w ciągu tygodnia i teraz czeka nas regeneracja. Po trzech wyjazdach z rzędu w przyszłym tygodniu rozegramy mecz domowy z Karpatami Krosno, do tego czasu koncentrować będziemy się na codziennym rozwoju.

U-16: Remis na Hetmańskiej

09 / 05 / 2021 – 13:30

Stal Rzeszów x FKS Stal Mielec 3-3

Stal Rzeszów U16 - FKS Stal Mielec 09-05-2021, fot. K.Krupa

Bramki dla Stali: 2x Lipski, Nilipiński

Trener Paweł Głodowski: To był bardzo wartościowy mecz, szczególnie dla rozwoju młodych zawodników. Jak przystało na mecz z liderem rozgrywek, obie drużyny prezentowały wysoki poziom gry. W spotkaniu wystąpiło dużo składnych akcji ofensywnych z naszej strony, były również szanse na kolejne bramki. Możemy być zadowoleni z naszego występu.

CLJ U-17: Porażka w Krakowie

08 / 05 / 2021 – 12:00

Hutnik Kraków x Stal Rzeszów 2-1

CLJ Stal Rzeszów U17 - Hutnik Kraków U17, 20-03-2021, fot. K.Krupa

Trener Łukasz Cabaj: Porażka boli, jednak taka porażka boli dwa razy bardziej. Mecz rozpoczęliśmy dobrze i zepchnęliśmy rywali do defensywy w pierwszej połowie. Nie wykorzystaliśmy kilku dobrych sytuacji i na koniec połowy po przypadkowym błędzie to my musieliśmy się bronić. Niestety druga połowa nie była taka, jak sobie zakładaliśmy. Gospodarze nie wykorzystali karnego, a my niestety waliliśmy głową w mur. Później prezentujemy kolejnego karnego i musieliśmy gonić wynik. Wyrównaliśmy i wówczas rozpoczął się szalony okres. Ruszyliśmy po kolejną bramkę, a niestety sami ją straciliśmy. Taka jest piłka, jeśli się nie wykorzystuje sytuacji, to one się mszczą i w tym meczu mieliśmy tego przykład.

U-19: Porażka w derbach Rzeszowa

08 / 05 / 2021 – 16:30

Stal Rzeszów x SMS Resovia Rzeszów 0-1

Stal Rzeszów U19 - SMS Resovia Rzeszów 08-05-2021, fot. K.Krupa

Trener Maciej Tokarczyk: Dzisiejszy mecz po prostu nam nie wyszedł. Negatywny wynik pozostawia niedosyt, ale nie wpływa on na nasze cele, które sobie postawiliśmy w tym sezonie. Dziękuję moim zawodnikom za zaangażowanie w tym meczu.

Stal II Rzeszów: Wysokie zwycięstwo rezerw

09 / 05 / 2021 – 11:00

Stal Rzeszów x Strumyk Malawa 5-1

Stal II Rzeszów - Strumyk Malawa 09-05-2021, fot.K.Krupa

Bramki dla Stali: 2x Skoczylas, Makarski, Engamba, Szczoczarz

Trener Karol Wójcik: Mecz od początku do końca był kontrolowany przez nasz zespół i można być z niego zadowolonym. Drużyna prawidłowo funkcjonowała zarówno w ataku, jak i obronie, dzięki czemu przeciwnik nie miał wielu sytuacji do strzelenia nam gola. My natomiast wychodziliśmy z groźnymi atakami, z czego aż pięć sytuacji potrafiliśmy zamienić na bramki.

Najnowsze aktualności