WSZYSTKIE AKTUALNOŚCI

Grała Akademia: „Stal zrobiła fajne wrażenie”

poniedziałek, 14/09/2020

Pierwszy duży turniej rocznika 2013

Trener Kamil Kornaga: W sobotę 12.09.2020 roku drużyna z rocznika 2013 wybrała się do Warszawy na mocno obsadzony Turniej Piłki Nożnej im. Rotmistrza Witolda Pileckiego. W turnieju oprócz młodych Stalowców wystąpili między innymi akademie Jagiellonii Białystok, Widzewa Łódź, Radomiaka Radom oraz Barca Academy. Nasz zespół trafił do grupy z Wigrami Suwałki, Widzewem Łódź oraz Wichrem Kobyłka. Z każdym z zespołów zagraliśmy mecze pełne emocji. Nie brakowało bramek, pięknych akcji oraz zaangażowania ze strony zawodników. Fazę grupową kończymy na 3 miejscu, co daje nam awans do ligi Europy. Tam trafiamy na zespół Ursusa Warszawa, którego pokonujemy 2:1. Półfinał to mecz z Radomiakiem, który w regulaminowym czasie gry kończy się wynikiem 3:3. O awansie do finału „Ligi Europy” decydowały karne, które lepiej wykonywali zawodnicy z Radomia. Mecz o 3. miejsce to spotkanie z Jagiellonią Białystok, z którą wygrywamy 4:0. Turniej sportowo oraz organizacyjnie stał na  wysokim poziomie. Cała drużyna zagrała dobrze. Dla tej grupy był to pierwszy tak duży turniej. Mamy nadzieję, że gra z czołowymi akademiami w kraju pozwoli naszym dzieciom na dalszy rozwój, a nam trenerom da odpowiedź na pytanie, nad czym musimy jeszcze popracować.

Zwalczyli tremę i sięgnęli po podium!

W weekend drużyna rocznika 2012 wybrała się do Warszawy, gdzie przez dwa dni miała możliwość rozegrania dużej ilości minut z wymagającymi rywalami. W sobotę nasi zawodnicy rozegrali sparing z drużyną AP Wilki 2011, natomiast w niedzielę rywalizowali w silnie obsadzonym Turnieju Piłki Nożnej im. Rotmistrza Witolda Pileckiego.

Brawa za grę do końca dla chłopców z rocznika 2012, który w silnie obsadzonym Turniej Piłki Nożnej im. Rotmistrza Witolda Pileckiego zajmuje ostatecznie 2 miejsce na podium „Ligi Europy”.

Razem z zawodnikami Stali gościnnie uczestniczyli zawodnicy z naszych klubów partnerskich Orlik Przemyśl oraz Perfect Przeworsk. Również pojechał z drużyną zawodnik FA Nisko.

Trener Radosław Gromala: Bardzo dobry sparing w sobotę, gdzie mogliśmy się zmierzyć z rocznikiem starszym. Przeciwna drużyna pokazała nam gdzie musimy jeszcze mocno popracować, jednak dłuższymi momentami pokazaliśmy, że rocznik ten ma duży potencjał. W niedzielę natomiast widać było u chłopaków tremę i początek turnieju w zupełności nie ukazywał tego, co naprawdę potrafimy. Z czasem obraz gry zaczął się zmieniać i nasza gra momentami była dobra, jednak, tak jak wspomniałem, przed nami bardzo dużo pracy.

Rocznik 2011 wygrywa Polonijny Turniej Flagi nie doznając żadnej porażki!

10 meczów, 8 zwycięstw i 2 remisy to bilans naszych zawodników z rocznika 2011, w turnieju, w którym wzięło udział 11 drużyn z całej Polski, takich jak m.in.: Zagłębie Sosnowiec, AP Reissa Poznań, Pogoń Kraków, czy UKS Varsovia.

Trener Marcin Skiba: Cieszy duża liczba minut na boisku, wymagający rywale oraz postawa naszych chłopaków. W każdym meczu narzucaliśmy swój styl gry, stwarzając sobie dużo okazji do strzelenia bramek. Na pewno należy wspomnieć o dobrej grze w obronie naszego zespołu, w dziesięciu spotkaniach straciliśmy tylko 8 bramek. W drużynie wystąpiło dwóch zawodników zaproszonych na ten turniej z GSA Jasło oraz FA Nisko. Dziękujemy. Brawa dla zawodników za postawę.

Adrian Rzeszutko został królem strzelców, a Gabriela Hoszko wybrano najlepszym bramkarzem turnieju.

Kolejne podium na Mazowszu

Chłopcy z rocznika 2010 również zagrali w Polonijnym Turnieju Flagi i zajęli w nim 2 miejsce, a Oskar Żebrakowski został królem strzelców (19 bramek).


Rocznik 2009 do przodu w lidze młodzika młodszego D2 grupa E

Trener Paweł Tomkiewicz: Kolejne spotkanie gdzie mamy bardzo dużo sytuacji do strzelenia bramki i ich nie wykorzystujemy. Jest to element zdecydowanie do poprawy z naszej strony. Drugą rzeczą, którą musimy poprawić to fakt, że znowu w 60. minucie tracimy bramkę, czyli nasza koncentracja spada i brakuje dobrej organizacji w grze pod własną bramką. Pracujemy dalej. Kolejne wyzwanie już w najbliższą niedzielę.

Stal Rzeszów vs Orzełki Brzozów 4:1

Bramki dla Stali zdobyli:
5′ Jastrząb Nikodem (asysta Kornel Nogaj)
32′ Jakubek Igor (asysta Nikodem Jastrząb)
36′ Jaworski Filip (asysta Nikodem Jastrząb)
41′ Jakubek Igor

Stal Rzeszów (rocznik 2008 i 2009) lepsza od Resovii w lidze D1 grupa E

Stal Rzeszów vs Resovia 5:0

Trener Paweł Tomkiewicz: Dwa zupełnie inne oblicza w naszym wykonaniu pierwsze, gdzie mieliśmy sytuacje bramkowe i nie przekładały się one na wynik, ale też brakowało zdecydowania w naszej grze w obronie dawaliśmy dużo miejsca przeciwnikowi. W drugiej poprawiliśmy zdecydowanie momenty odbioru, byliśmy bliżej bramki przeciwnika a to przekładało się na strzelone bramki. Brawo dla zawodników za to że po przerwie zaczęlismy realizować zadania z przed meczu.

Bramki dla Stali:
39′ Kaszuba
42′ Łupicki (asysta Matwijiw)
48 Jarecki (asysta Słysz)
49′ Zieliński (asysta Rożak)
56′ Bryś (asysta Polak)

Ligowy remis z Siarką Tarnobrzeg zespołu U-13

Trener Maciej Seroka: Dużo bym dał żeby ta liga wyglądała tak jak ostatni mecz z Beniaminkiem i ten mecz z Siarką. Gdyby tak było, chłopcy wiele by na tym zyskali, ponieważ był to bardzo wartościowy pojedynek. Siarka gra twardo i nieustępliwie. Mecz był otwarty z obu stron, jednak z przebiegu meczu uważam, że powinnismy przechylić szale na swoją korzyć, bo sytuacji które winny być zamienione na bramki nie sposób policzyć. Czasami tak bywa, że mimo wielu okazji piłka nie chce wpaść do siatki, a bramkarze rywali rozgrywają świetne zawody i tak też było w tym meczu. Podsumowaniem tego, jak otwarty i pełny okazji był to mecz, niech będzie fakt, że Hubert Kedziora otworzył wynik samobójem w okienko i zamknął bramką wyrównującą z rzutu wolnego w doliczonym czasie gry.

Siarka Tarnobrzeg vs Stal Rzeszów 2:2 (1:0)

Zespół SMS Jarosław lepszy w lidze trampkarza starszego

Stal II Rzeszów vs SMS Jarosław 2:7

Trener SMS Jarosław Paweł Chlastawa: Przede wszystkim wielkie brawa i gratulacje dla chłopaków, wykonali ogromna pracę. Na początku meczu mieliśmy dwie dogodne sytuacje, ale piłka nie chciała wpaść. Po doskonałej akcji naszej drużyny Fabian strzelił bramkę, która ustawiła mecz. Druga połowa to ciężka praca całej drużyny, aby utrzymać wynik. Jeszcze raz ogromne brawa dla całego teamu.

Pewna wygrana zespołu U-19 w walce o „Makroregion”

Stal Rzeszów vs Stal Stalowa Wola 3:0

Brami dla Stali zdobyli: Pieniążek, Walas i Piękoś

Trener Maciej Tokarczyk: Kolejny mecz, po którym muszę pogratulować drużynie pewnego zwycięstwa oraz bramek po wypracowanych konceptach. Z każdym tygodniem rośniemy, mamy jednak świadomość, jak dużo pracy jeszcze przed nami.

Wysoka wygrana zawodników z rocznika 2006

Zespół z rocznika 2006 wygrał w ligowej potyczce 10:0 z Igloopolem Dębica.

Trener Michał Kordas: Mecz z Igloopolem Dębica przebiegał pod pełną kontrolą naszego zespołu. Nasz bramkarz zatrudniany był jedynie przy kilku stałych fragmentach gry. Bramki i udział przy nich rozkładały się mniej więcej po równo między naszymi zawodnikami. Cieszą szczególnie akcje, które są efektem naszej pracy na treningach.

Wysoka wygrana drużyny rezerw

Drużyna rezerw Stali Rzeszów w miniony weekend rozgrywała mecz z drużyną z Czudca. Młodzi zawodnicy wspierani przez kolegów na co dzień trenujących z pierwszym zespołem Stali Rzeszów nie dali szans rywalowi pokonując ich wysoko 11: 2

Stal Rzeszów vs Czarni Czudec 11:2

Bramki dla Stali: Ramil Mustafaev (x4), Dariusz Jarecki (x3), Mariusz Sławek (x2) i po jednym golu Jakub Lorek i Nikodem Skoczylas.

Zespół U-17 wygrywa z DAP Dębica 2:0

Trener Łukasz Cabaj: Bardzo dobry mecz w wykonaniu obu drużyn. Stal prowadziła grę przez cały mecz, ale świetnie zorganizowana drużyna DAP-u bardzo dobrze i szczęśliwie się broniła. Był to także rewanż dla naszego zespołu za remis 2-2 z początku sezonu. Bramke zdobywamy po świetnej indywidualnej akcji Arkuszewskiego i finalizacji Musika.  DAP rzucił się do ataku i o mały włos nie wyrównałby, ale świetną interwencja popisał Dąbrowski. Mecz kończy się wynikiem 2-0 dla Nas ,po bramce  Strzelca kończącego akcje Arkuszewskiego. 

Bramki dla Stali zdobyli: Musik i Strzelec Najnowsze aktualności