Stal Rzeszów U11 - Resovia Rzeszów U11 sparing, 28-11-2020, fot. Krupa

WSZYSTKIE AKTUALNOŚCI

Grała Akademia: Sparingi, turnieje, końcówka ligi…

wtorek, 30/11/2021

Dla wielu drużyn Akademii Piłkarskiej Stali Rzeszów sezon ligowy dobiegł już końca. W grze pozostał tylko zespół U-18, który występuje w rozgrywkach Centralnej Ligi Juniorów U-18. Mimo to zespoły wciąż biorą udział w turniejach i sparingach – na hali i na boisku. Przedstawiamy podsumowanie udanego tygodnia naszych drużyn.

Stal Rzeszów U11 - Resovia Rzeszów U11 sparing, 28-11-2020, fot. Krupa

27-28 listopada 2021

U-8: TURNIEJ Kuźnia Mistrzów

NAJLEPSZY ZAWODNIK TURNIEJU: Szymon Krzan

Kadra Stali Rzeszów: Miłosz Liwocz, Miłosz Kobos, Nikodem Szenk, Patryk Ziemniak, Kuba Dembowski, Olek Maciejewski, Szymon Krzan, Lenka Kulig

Trener Sławomir Grzegorzek: W sobotę i niedzielę wzięliśmy udział w turnieju „Kuźnia Mistrzów” w Krakowie. Przez dwa dni rozegraliśmy 10 meczów po 20 minut, co daje sporo pożytecznie spędzonego czasu dla każdego zawodnika. Cały turniej zaliczamy do bardzo udanego, chłopcy pokazali się z bardzo dobrej strony na tle rywali.

27-28 listopada 2021

U-9: TURNIEJ Copalnia Talentów w Krakowie

3. MIEJSCE W TURNIEJU

MVP DRUŻYNY: Milan Buniowski

Kadra Stali Rzeszów: Filip Kowal, Natan Jachosz, Milan Buniowski, Wojciech Wolski, Milan Szczoczarz, Jakub Michalik, Stefan Salwa, Dorian Gil Amador

Trener Bartosz Złamaniec: Zaliczamy kolejną cenną lekcję i przywozimy dużo materiału do analizy. Zawodnicy spędzili 280 minut na boisku podczas dwudniowego turnieju. W każdym meczu moi zawodnicy pokazali swoje umiejętności piłkarskie i charakter, momentami długo utrzymywaliśmy się przy piłce, tworząc wiele sytuacji pod bramką przeciwnika. Dziękuje organizatorom za zaproszenie i możliwość rywalizacji na wysokim poziomie a moim podopiecznym za zaangażowanie i sportową rywalizację.

27 listopada 2021

U-10: SPARING z Beniaminkiem Krosno, Dunajcem Nowy Sącz oraz Termaliką

Trener Radosław Gromala: Ponad dwugodzinne mecze kontrolne były idealną okazją, by sprawdzić się na poziomie bardzo wymagających rywali. Chłopcy bardzo dobrze wywiązali się z działań indywidualnych i grupowych. Przeciwnicy jednak też pokazali nam, gdzie możemy się poprawić. Była to dla nas dobra nauka, z której na pewno wyciągniemy wnioski i będziemy starali się poprawić to na kolejnych treningach.

27 listopada 2021

U-11: TURNIEJ w Dąbrowie Tarnowskiej

Kadra Stali Rzeszów: Patryk Smuga, Dawid Bielak, Michał Ciuba, Igor Gancarz, Filip Orłowski, Hubert Nowak, Michał Matuszek, Błażej Bandzyra

Trener Marcin Skiba: W sobotę udaliśmy się na turniej do Dąbrowy Tarnowskiej, gdzie mieliśmy okazję zmierzyć się z drużynami Tarnovii, Kabla Kraków, Stali Mielec oraz gospodarzami – FA Dąbrowa Tarnowska. Chłopcy mieli okazję rozegrać pięć meczów na hali, czyli w warunkach, w których bardzo dawno nie trenowali. Z meczu na mecz nasza gra wyglądała lepiej i było widać, że aklimatyzacja przebiega szybko. Zanotowaliśmy komplet zwycięstw, zwyciężając w całym turnieju.

28 listopada 2021

U-11: SPARING – Stal Rzeszów – SMS Przemyśl

Kadra Stali Rzeszów: Błażej Bandzyra, Michał Ciuba, Tristan Gromek, Marcel Hoszko, Dawid Bielak, Patryk Smuga, Filip Wojnar, Igor Gancarz, Olaf Wróbel, Hubert Nowak, Filip Orłowski, Michał Matuszek, Hubert Rak, Gabriel Hoszko, Krystian Bieniek, Igor Pytko

Trener Marcin Skiba: W niedzielę rozegraliśmy sparing z drużyną SMS-u Przemyśl. Ponad dwie godziny gry w systemie 7×7 oraz pół godziny w systemie 9×9. Dziękujemy drużynie z Przemyśla za przyjazd i dobrą grę.

27-28 listopada 2021

U-12: TURNIEJ Szalowa Cutline Cup w Szalowej

1. MIEJSCE W TURNIEJU

BILANS BRAMEK STALI RZESZÓW W TURNIEJU – 19:2

Kadra Stali Rzeszów: Stanisław Nowak, Michał Mazur, Oskar Żebrakowski, Ksawery Lizak, Mikołaj Boratyn, Maciej Wolski, Mateusz Poczekajło, Szymon Siekaniec, Natan Szczoczarz, Wiktor Mierzejewski, Allan Mendryk, Szymon Kazak

Trener Tomasz Patryn: Pierwsze mecze turnieju pozostawiały wiele do życzenia. Chłopcy mieli problem z przyzwyczajeniem się do warunków panujących pod balonem i wielkości boiska, jednak z meczu na mecz radzili sobie coraz lepiej. Dzięki zwycięstwu w grupowych rozgrywkach w sobotę weszliśmy do grupy platynowej, czyli do walki o miejsca 1-6 w całym turnieju. Niedzielne mecze pokazały, jak ważne na boisku są cechy wolicjonalne. Koncentracja, zaangażowanie i wola walki w połączeniu z umiejętnościami pozwoliły wygrać drugi już z rzędu turniej.

28 listopada 2021

U-13: SPARING z Beniaminkiem Krosno i Sandecją Nowy Sącz

Trener Paweł Tomkiewicz (po meczu z Beniaminkiem Krosno): W tym spotkaniu zagraliśmy bardzo źle w obronie, byliśmy za daleko od siebie w środku pomocy, a zawodnicy przeciwnika nie wykonywali zwodu i prowadząc piłkę, przebiegali obok nas. Odpuszczaliśmy także krycie, a z takim podejściem nie da się zagrać skutecznie. W ataku popełnialiśmy bardzo dużo niewymuszonych błędów, co się później przekładało na sytuacje bramkowe dla przeciwnika. Najgorsze jest nasze podejście w sytuacjach, kiedy nam nie idzie.

Trener Paweł Tomkiewicz (po meczu z Sandecją Nowy Sącz): Początek tego spotkania również zaczęliśmy bardzo nieskutecznie, bo to był zdecydowanie mecz do rywalizacji z rywalem na naszym poziomie, natomiast nasi niektórzy zawodnicy myśleli, że piłka sama się odbierze lub poda dokładnie. Niestety, ale bez zaangażowania nie da się rywalizować. Poziom drużyn, z którymi będziemy się mierzyć, odbiega znacznie od tego, co mieliśmy w większości spotkań ligowych. Dlatego nasze nastawienie i podejście do spotkań powinno wywoływać u chłopaków dużą dawkę motywacji, a jeśli tego nie będą mieli sami od siebie, będą grali ci, którzy mają ja na wyższym poziomie.

28 listopada 2021 – 11:00

CLJ U-18: Jagiellonia Białystok – Stal Rzeszów 5-0

U18 - Stal Rzeszów - Jagielonia Białystok, 2021-08-15, fot. K.Krupa

Bramki: Jakub Lutostański 40., 55., 77., 79., Mateusz Kowalski 85.

Skład Stali Rzeszów: Mateusz Bulman – Krystian Kuchnia, Kamil Mazur, Radosław Bąk (55′ Mikołaj Mazur), Paweł Ofiara – Mateusz Michasiewicz (55′ Ihor Ivaniuk), Szymon Kądziołka (80′ Mikołaj Liszka), Karol Wojtyło (55′ Maksymilian Kuzio), Michał Opalski – Michał Musik, Aleksander Okoń (70′ Mikołaj Krawczyk-Demczuk)

Trener Maciej Tokarczyk: Za nami trudny okres: dwie wysokie porażki, a w sumie trzy z rzędu i koronawirus w drużynie, co wiązało się z kwarantanną zespołową. Głęboko wierzę, że ciężkie chwile są za nami. Każdy z nas musi poprzeć to ciężką pracą, a wtedy będziemy stawać się coraz lepsi.

Najnowsze aktualności