CLJ Stal Rzeszów U17 - Motor Lublin U17, 07-03-2021, fot. K.Krupa

WSZYSTKIE AKTUALNOŚCI

Grała Akademia: Słodko-gorzki początek marca

środa, 10/03/2021

U-10: Poczwórne granie rocznika 2011

Trener Marcin Skiba: W sobotę na boisku przy Hetmańskiej drużyna z rocznika 2011 rozegrała czwórmecz, w którym wystąpił SMS Przemyśl, GSA Jasło oraz dwie nasze drużyny. Każdy z zawodników dostał bardzo dużo czasu na zaprezentowanie swoich umiejętności. Cieszy to, że obie nasze drużyny prowadziły grę i stwarzały sobie dużo okazji do strzelenia bramek.

Dziękujemy za przyjazd i do zobaczenia – z GSA na sparingach, a z SMS Przemyśl w lidze.

U-10 II: Dwa turnieje i dwa razy podium!

1. miejsce w turnieju GAF Cup!

Trener Artur Sienkiewicz: Do Głogowa pojechały dwie drużyny. Naszym celem była poprawa otwarcia gry. Cel został częściowo zrealizowany, a w grze obydwu drużyn zauważalna była poprawa powyższego elementu. Drużyna grająca w niebieskich strojach wygrała wszystkie mecze w grupie zajmując 1. miejsce. Druga ekipa uplasowała się tuż za podium zajmując miejsce 4.  

Podium dla Stali w Progres Cup w Muninie

Trener Artur Sienkiewicz: Niedzielny poranek spędziliśmy w Muninie koło Jarosławia. Podobne jak dzień wcześniej skupiliśmy się na poprawie otwarcia gry od własnej bramki. Turniej przyniósł wiele emocji, a mecze z FA Lubaczów oraz Tomasovią Tomaszów Lubelski pokazały nad czym musimy pracować podczas codziennych treningów. Drużyna zajęła 3 miejsce, spędzając na boisku prawie 120 minut.

Trener Artur Sienkiewicz: Nikodem Cupryś zarówno w Muninie jak i w Głogowie Małopolskim był wyróżniającym się zawodnikiem w naszej drużynie. Jego postawa na boisku została doceniona przez organizatora turnieju indywidulanym wyróżnieniem.

U-11: Wyjazdowe mecze kontrolne zawodników U-11

Trener Bartosz Złamaniec: W weekend udaliśmy się do Ząbek i do Płocka, aby rozegrać mecze kontrolne. Przywozimy z nich dużo materiału do analizy i kolejną cenną lekcję. Cieszy fakt, że nasi zawodnicy coraz lepiej realizują elementy, które na codzień trenujemy, ale są też takie, które musimy poprawić. Oba spotkania rozegraliśmy na bardzo wysokiej intensywności i jesteśmy bardzo zadowoleni z postawy naszych zawodników, którzy byli zaangażowani i coraz lepiej się komunikują na boisku.

Dziękujemy Ząbkovi Ząbki i Wiśle Płock za zaproszenie.

U-12: Weekendowe granie z Ząbkovią i Wisłą Płock

Ząbkovia vs Stal Rzeszów

Trener Paweł Tomkiewicz: Z bardzo ciekawym przeciwnikiem, przyszło nam się zmierzyć w Ząbkach. Drużyna aktywnie grająca w obronie, szybko operująca piłką, widać było, że poziom ich ligi jest wymagający. My już w piątek chcieliśmy przygotować zawodników na różne scenariusze boiskowe. Cieszy fakt utrzymania dobrej intensywności w grze, chłopcy powoli wdrażają się w ten proces. Jeszcze kilku, zwłaszcza wchodzących z ławki, musi zdawać sobie sprawę, że wchodząc z ławki masz ten sam cel. Kwestia nie przebywania na boisku, a intensywnej wymagającej gry.

Wisła Płock vs Stal Rzeszów

Trener Paweł Tomkiewicz: Bardzo wartościowe granie z drużyną Wisły, kilku bardzo dobrych indywidualnie zawodników w ich szeregach, ale my dość dobrze radziliśmy sobie na małym boisku aby pokazali jeszcze bardziej swoje atuty. Dość dobrze wyglądaliśmy, jeśli chodzi o odbiór piłki, natomiast jeszcze w dalszym ciągu do poprawy reakcja po odbiorze piłki u poszczególnych naszych zawodników. Intensywność zdecydowanie na plus w naszym wykonaniu, a to też widoczna różnica w naszej grze na przestrzeni czasu. Dziękujemy drużynie z Płocka i do zobaczenia na zielonej murawie.

U-13: Kontrolne granie z Orlikiem Przemyśl

Trener Maciej Seroka: Rozegraliśmy w sobotnie popołudnie grę kontrolną z chłopcami ze szkółki partnerskiej Orlika Przemyśl, z którymi staramy się grać i przypatrywać się ich rozwojowi. 90 minut grania to czas na rozumienie gry na innych pozycjach niż zazwyczaj grają chłopcy. Miało to na celu zobaczenie z perspektywy kolegi możliwości zagrania piłki i w jaki sposób ja grając na swojej, mogę mu ułatwiać grę i czego ode mnie może potrzebować i jak mu mogę pomóc w grze.

Dziękujemy za przyjazd naszym partnerom z Przemyśla, którzy zawsze są gotowi żeby z nami zagrać.

U-15: Podsumowanie bardzo dobrego występi na turnieju TOP Elite i gier kontrolnych

2. miejsce w turnieju TOP ELITE


Trener Michał Kordas: Na dobrze obsadzony turniej (26 – 27.02) pojechaliśmy głównie weryfikować postęp w stosunku do poprzedniej rundy. W pierwszy dzień byliśmy w stanie utrzymać intensywność w grze i mimo tego, ze cześć zawodników nabierała doświadczenia na nowych pozycjach widać było postep zarówno indywidualny, jak i zespołowy, z czego jesteśmy zadowoleni. 120 minut, które graliśmy w sobotnie popołudnie w połączeniu z urazami mechanicznymi, na które nie mamy wpływu, spowodowało spore wyzwanie drugiego dnia, gdzie od rana mierzyliśmy się z mocnymi przeciwnikami. Jestem bardzo zadowolony z determinacji z jaką zawodnicy wychodzili na boisko, ale również z jaką rezerwowi wspierali grających partnerów – brawo!


Wynik jest sprawą drugorzędną (zajęliśmy znakomite 2. miejsce – przyp. red.) i jest tylko słodkim dodatkiem na koniec rywalizacji w ten miniony weekend.

Sparing z Varsovią


Trener Michał Kordas: W sobotę udaliśmy się do Warszawy na sparing z zespołem Varsovii. Prowadziliśmy grę przez większość czasu, co przełożyło się na sporo akcji podbramkowych. Zespół przeciwny grał w sposób, z którym nie często spotykamy się u lokalnych przeciwników, więc tym bardziej cieszy możliwość weryfikacji zdobytych umiejętności w nieco innym środowisku.
Gratulacje dla wszystkich zawodników.

Varsovia vs Stal Rzeszów 1:3

Bramki dla Stali:

Łyczko, Dubiel oraz Wrona

Sparing z Wisłą Płock

Trener Michał Kordas: Przeciwnicy prezentując agresywny futbol wielokrotnie przewyższali nas pod względem determinacji i fizyczności, szukaliśmy rozwiązań zgodnych z naszą ideą gry co dało początkowe prowadzenie lecz już do przerwy rywale zdołali wyrównać. Po przerwie Wisła ruszyła wszystkimi siłami i wyszli na prowadzenie, którego już nie oddali. W kolejnej części meczu zdołaliśmy przejąć więcej inicjatywy co przyniosło kilka szans w tym rzut karny niestety nie przełożyliśmy tego na bramki. Bardzo wartościowy mecz z ciekawym przeciwnikiem.

Wisła Płock vs Stal Rzeszów 5:2

Bramki dla Stali:

Salamon (x2)

U-16: 13 bramek w jeden weekend

Trener Paweł Głodowski: W sobotę rozegraliśmy dwa mecze kontrolne w tym jedeną z drużyną seniorską, była to okazja do zebrania doświadczenia w różnego typu meczach. Duża objętość spotkań wymagała od zawodników utrzymania wysokiej intensywność i jakości gry. Część celów został osiągnieta, jednak nadal są elementy nad którymi musimy pracować aby każdy kolejny mecz był lepszy w naszym wykonaniu.

Stal Rzeszów vs Grunwald Budziwój 8:0

Bramki dla Stali:

Wilk (x2), Trzyna (x2), Czuba, Kiełbicki, Lipski oraz Grzesik

Stal Rzeszów vs KS Zabajka (seniorzy) 5:2

Bramki dla Stali:

Langer (x2), Nilipiński, Furdak oraz Wanowicz

U-17: Falstart CLJ-ki

CLJ Stal Rzeszów U17 - Motor Lublin U17, 07-03-2021, fot. K.Krupa

Trener Łukasz Cabaj: Niestety nie tylko wynik, ale i sama gra była rozczarowaniem. W pierwszej połowie graliśmy zupełnie bez przekonania, a przeciwnik tylko czekał na to, aby nas skontrować. Kilka korekt w drugiej połowie i gra wyglądała lepiej, choć wciąż daleko do stylu, który prezentowaliśmy na jesieni. Wszystkie bramki które straciliśmy padły po kardynalnych błędach, których w przyszłości musimy uniknąć. Po reakcji zawodników jestem przekonany, że w kolejnych meczach udowodnią swoją wartość i pokażą na co ich stać.

Stal Rzeszów vs Motor Lublin 2:3

Bramki dla Stali:

Okoń oraz Paśko

U-19: Porażka na inaugurację ligi w Lublinie

Trener Maciej Tokarczyk: Nie tak wyobrażaliśmy sobie rozpoczęcie rozgrywek ligowych. Bardzo trudno się gra od 15 minuty w „10” przeciw 11. Na szczęście w niedzielę kolejne spotkanie, bo po takim meczu każdy z nas chce, aby kolejny był jak najprędzej. Po analizie myślimy już o kolejnym przeciwniku.

Motor Lublin vs Stal Rzeszów 5:1

Bramka dla Stali:

Musik

Najnowsze aktualności