Grała Akademia | Remis z Legią Warszawa, a więc liderem rozgrywek w Centralnej Lidze Juniorów U-17

wtorek, 18/04/2023

4 liga podkarpacka

Korona Rzeszów – Stal II Rzeszów 1-2

Bramki dla Stali: Lorek, Opalski.

Stal: Bieszczad – Ofiara (90 Marcin Kaczor), Victor Guedes, Paśko, Ingo Evertz, Łysiak (81 Souto), Kądziołka (71 Piotrowski), Lorek (88 Pieniążek), Hałucha (63 Zych), Łyczko (63 Opalski), Manolo.

Liga Makroregionalna U-19

Stal Rzeszów – Górnik Łęczna 2-4

Bramki dla Stali: Nilipiński dwie.

U-19 B

Stal Rzeszów – Ekoball Sanok 4-1

Bramki dla Stali: Ryczkowski dwie, Hatalski, Kaczor.

Stal: Okas – Chmielowski (50 Świgut), Depciuch, Głąb (70 Balawejder), Hatalski (55 Ostrowski), Kaczor (60 Maliczowski), Piorun, Ryczkowski, Sajdak, Stopa (75 Kajzer), Tadeusz (60 Białorudzki).

Stal: Grygiel – Kmieciak (55 Mazur), Wolicki, Łazor (55 Langer), Szwed, Wanowicz, Baj (80 Siara), Galara, Somkin, Nilipiński (75 Małek), Stankowski.

Centralna Liga Juniorów U-17

Stal Rzeszów – Legia Warszawa 2-2

Bramki dla Stali: Plichta dwie.

Stal: Chrapusta – Urbaniak, Bartoszek, Piwnicki, Kierys, Mazur (Wnęczak), Dubiel (Serwiński), Bartkowiak, Wrona (Rak), Plichta, Salamon (Gołda).

U-17 B

Igloopol Dębica – Stal Rzeszów 2-1

Bramka dla Stali: Maziarz.

Stal: Nowak – Adamski (75 Cynk), Koptyński, Mosur (30 Pisz), Jurkiewicz, Koczera (65 Kucharski), Wnęczak, Serwiński (35 Raźny), Pukała, Surmiak (70 Sadowski), Majkut (46 Maziarz).

Centralna Liga Juniorów U-15

Siarka Tarnobrzeg – Stal Rzeszów 1-1

Bramka dla Stali: H. Leniart.

Stal: Janicki – Sonntag, Kędziora, Cecuła, Patrzyk, M. Leniart (50 Pelczarski), Węgrzyn (60 Kucharski), Słowik, H. Leniart, Warzybok (60 Kobosz), Polak.

U-14

Stal Rzeszów – Ziomki Rzeszów 3-0

Bramki: Jastrząb, Jagiełowicz, Dolata.

U-13

Stal Rzeszów – Perełki Puławy

Mecz ligowy z Igloopolem został przeniesiony na środę, więc skorzystaliśmy z tej okazji, zapraszając jedną z wiodących drużyn rocznika 2010 z województwa lubelskiego na grę kontrolną. Zagraliśmy w wymiarze 3×30 minut, a większość czasu spędziliśmy w ataku pozycyjnym, konsekwentnie stwarzając kolejne sytuacje bramkowe. Mecz zakończył się naszym wysokim zwycięstwem – powiedział trener Tomasz Patryn.

U-13 B

Stal Rzeszów – Sparta Leżajsk

Drużyna bardzo dobrze radziła sobie w ataku pozycyjnym przeciwko nisko broniącemu się zespołowi z Leżajska. Korzystając z wolnego boiska, po skończonym regulaminowym czasie meczu, drużyna z Leżajska została rozegrać z nami sparingowo dodatkowe 15 minut, aby chłopcy spędzili więcej czasu w grze – powiedział trener Tomasz Patryn.

U-12

Drużyna rozegrała dwa mecze ligowe, najpierw zaległy z Igloopolem Dębica, a kolejnego dnia spotkania bieżącej kolejki z AP Sanok.

Stal Rzeszów – Iglopool Dębica 6-2

Bramki dla Stali: Klepacki trzy, Orłowski dwie, Czerwonka.

Przez większość czasu graliśmy w ataku pozycyjnym. Cieszy liczba stworzonych sytuacji bramkowych i ich wykorzystanie – powiedział trener Marcin Skiba.

Stal: Hoszko – Pisarek, Matuszek, Sobek, Wojnar, Rzeszutko, Brożyna, Klepacki, Nowak, Wróbel, Czerwonka, Orłowski, Ciuba.

Stal Rzeszów – AP Sanok 2-1

Bramki dla Stali: Klepacki, Orłowski.

Stal: Hoszko – Pisarek, Matuszek, Sobek, Wojnar, Rzeszutko, Brożyna, Klepacki, Nowak, Wróbel, Orłowski, Czerwonka.

Wyrównane spotkanie, w którym było sporo faz przejściowych. Pod koniec meczu stwoerzyliśmy sporo sytuacji strzeleckich w ataku szybkim i jest to na pewno element, w którym możemy być dużo bardziej skuteczni. Gratulacje dla drużyny za oba mecze – powiedział trener Marcin Skiba.

U-12 B

PKS San Stalowa Wola – Stal Rzeszów 2-4

Bramki dla Stali: Orłowski dwie, Pytko, Rak.

Mecz odbywał się na trawie naturalnej, co dla chłopców jest rzadkością. Myślę, że już w pierwszej połowie powinniśmy zdobyć więcej bramek, ponieważ okazji do ich zdobycia było sporo. Po przerwie spotkanie się wyrównało i szanse na strzelenie gola miały obie drużyny – powiedział trener Marcin Skiba.

Stal: Rak – Pytko, Gancarz, Gromek, Ciuba, Brożyna, Bielak, Pikuła, Bieniek, Wróbel, Hoszko, Orłowski.

U-11

Stal Rzeszów – AP Sanok 1-2

Bramka dla Stali: Krutysz.

Uważam, że było to wyrównane spotkanie. W pierwszej połowie nie ustrzegliśmy się kilku błędów i przeciwnik wykorzystał dwa z nich. W drugiej połowie mieliśmy optyczną przewagę, stworzyliśmy sobie kilka dobrych sytuacji strzeleckich z których tylko jedną wykorzystaliśmy. Na pewno w tym elemencie mogliśmy być skuteczniejsi. Liga dopiero się zaczęła, więc szans na rehabilitacje będzie jeszcze sporo – powiedział trener Mateusz Kowalczyk.

Stal: Dworak – Magdoń, Pasterski, Latuszek, Kloc, Baran, Krutysz, Skarzyński, Śmigiel, Waltoś, Górniak, Bukała.

U-9 i U-10

W piątek rywalizowaliśmy z zawodnikami Unii Tarnów, natomiast w sobotę ze Śląskiem Wrocław, dzięki czemu każdy z zawodników spędził dużo minut na boisku. Po wymagających sparingach widać, gdzie są nasze największe deficyty, nad którymi musimy pracować. Patrząc jednak na cały wyjazd to jesteśmy bardzo zadowoleni, bo takie wydarzenia to nie tylko piłka nożna, ale również wspólnie spędzony czas i budowanie relacji między zawodnikami. Dziękujemy za zaproszenie drużynom za bardzo wartościowe mecze i do zobaczenia niebawem – powiedział trener Radosław Gromala.

Stal U-10: Kowal, Michalik, Jękot, Buniowski, Gil Amador, Wolski, Szczoczarz, Kulig, Jachosz, Brahynets.

Stal U-9: Broczek, Brożyna, Kobos, Krzan, Koltok, Kuźniar, Liwocz, Maciejewski, Szenk, oraz zawodnicy z projektu Talent: Kobyłecki, Trzyna.

U-9

Drużyna wzięła udział w MULKS Pustynia Cup.

Turniej w Pustyni rozgrywany w formule 4+1 odbywał się na naturalnej murawie boiska, co wymagało od zawodników szybkiej adaptacji do takiego podłoża. Po początkowych niepowodzeniach, zawodnicy wyciągnęli wnioski i poprawili swoje występy. Cieszy ilość strzelonych bramek, ale pojawiające się błędy w obronie ujawniły pewne deficyty, nad którymi trzeba popracować – powiedział trener Maciej Marczydło.

Stal: Kostiuchenko, Kunysz, Krochmal, Sobaszek, Ziemniak oraz zawodnicy z projektu Talent: Wania, Stachurski.