WSZYSTKIE AKTUALNOŚCI

GRAŁA AKADEMIA | Puchar Tymbarku jest nasz!

wtorek, 20/06/2023

4 liga podkarpacka

Legion Pilzno – Stal II Rzeszów 2-1

Bramka dla Stali: Marcin Kaczor.

U-17 B

UKS SMS Stal Mielec – Stal Rzeszów 1-4

Bramki dla Stali Rzeszów: Majkut dwie, Kopytyński dwie.

U-15 B

Stal Rzeszów – Stal Stalowa Wola 0-1

U-14

Sparta Leżajsk – Stal Rzeszów 3-5

Bramki dla Stali: Sieczkowski cztery, Jastrząb.

U-13 B

Stal Rzeszów – DAF Rzeszów 6-2

Bramki dla Stali: Wojtas dwie, Nowak dwie, Szpunar, Szczoczarz.

U-12

Nasza drużyna grała w turnieju finałowym Pucharu Tymbarku i sięgnęła po końcowy triumf!

O fazie grupowej oraz ćwierćfinale i półfinale szerzej pisaliśmy TUTAJ.

W meczu finałowym biało-niebiescy mierzyli się z SP 7 Leszno. Młodzi Stalowcy wygrali w pełni zasłużenie 4-1 i mogli się cieszyć z końcowego triumfu.

W dniu finałowym chłopcom towarzyszy bardzo dużo emocji, jednak w meczu z drużyną z Leszna to nam udaje się je szybciej opanować i finalnie zasłużenie wygrywamy cały turniej. Najlepszym zawodnikiem turnieju został wybrany Bartosz Brożyna, który w finale zdobył hat-tricka, a dzień wcześniej świętował 12 urodziny – uśmiecha się trener Marcin Skiba.

Po powrocie z Warszawy zespół rozgrywał jeszcze ostatnie spotkanie ligowe.

Stal Mielec – Stal Rzeszów 0-2

Bramki: Klepacki, Mendryk.

Stal Rzeszów: Łoboda – Orłowski, Wolski, Wojnar, Klepacki, Mendryk, Wróbel, Szczoczarz, Rzeszutko oraz Brożyna, Nowak.

U-12 B

Stal Rzeszów – AP Stalowa Wola 3-0

Bramki: Bieniek, Hoszko, Pytko.

U-11

Ziomki Rzeszów – Stal Rzeszów 5-1

Bramka dla Stali: Śmigiel.

Stal: Stolarski – Bukała, Pasterski, Górniak, Skarżyński, Magdoń, Latuszek, Śmigiel, Baran oraz Krutysz, Fąfrowicz, Bielak.

Drużyna brała również udział w Bogdanka Cup. Turniej odbywał się na głównej płycie stadionu Górnika Łęczna.

Miejsce rozgrywania tego turnieju to już pewnego rodzaju przyjemna rzecz dla młodych zawodników, a formuła turnieju zagwarantowała dużo gry na wysokim poziomie. Uważam, że w wielu momentach wyglądaliśmy bardzo dobrze w każdej z faz gry, aczkolwiek w wielu meczach mogliśmy być jeszcze skuteczniejsi. Turniej zakończyliśmy dobrym meczem na szczycie ze Śląskiem Wrocław, w którym wyglądaliśmy tak jak chciałbym zawsze oglądać swój zespół, pod kątem mentalnym, piłkarskim i motorycznym. Dziękujemy za zaproszenie organizatorom i naszym rodzicom za wsparcie podczas wyjazdu – powiedział trener Mateusz Kowalczyk.

Wyniki:

I dzień

Stal – Beniaminek Radom 3-0

Stal – Talent Warszawa 3-0

Stal – Varsovia Warszawa 3-2

Stal – Jagiellonia Białystok 1-0

Stal – Avia Świdnik 3-0

II dzień

Stal – Górnik Leczna 1-3

Stal – Radomiak Radom 1-1

Stal – Podlasie Biała Podlaska 0-3

Stal – Śląsk Wrocław 2-1

Stal: Dworak, Magdoń, Kloc, Pasterski, Pas, Śmigiel, Waltoś, Baran, Lewandowski, Śmigiel, Krutysz, Latuszek, Cichecki.

U-10

Drużyna rywalizowała w Sokolik Orlen Cup, rozgrywanym w Starym Sączu.

Już po losowaniu grup wiedzieliśmy, że turniej będzie stał na wysokim poziomie. AC Milan, FC Koln, MTK Budapeszt w innych grupach, czy FC Barcelona, Celta Vigo oraz Deportivo La Coruna to zespoły z którymi nie mamy możliwości rywalizować na co dzień. Każdy z 5 meczów w grupie przebiegał na wysokiej intensywności i na wysokim poziomie piłkarskim. Jestem bardzo zadowolony z gry naszych młodych piłkarzy, którzy w każdym z meczów pokazali wysokie zaangażowanie i świetne umiejętności techniczne. W drugi dzień turnieju mecze lepsze przeplatamy ze słabszymi, ale odmówić chłopcom nie można zaangażowania. Mieliśmy jednak ogromny problem z finalizacją gry. Bardzo dziękujemy wszystkim zespołom za sportową rywalizację – powiedział trener Bartosz Złamaniec.

U-8

Drużyna żaka młodszego zakończyła pełny sezon w lidze żaka starszego. Z perspektywy czasu uważam ten zabieg za bardzo wartościowy w kontekście wymagającego środowiska, z którym w każdym meczu musiał radzić sobie zespół. Równocześnie cieszy mnie fakt, iż udało się wypracować takie mechanizmy, które mimo wymagającego środowiska nie zniechęcały zawodników do podejmowania odważnych decyzji – powiedział trener Hubert Lipka.

Duża w tym zasługa bardzo dobrej współpracy na linii rodzice-sztab trenerski, pozwalający dzieciakom na autonomię i swobodę w działaniach. To był mój „last dance” w roli pierwszego trenera tego rocznika. Była to wspaniała dwuletnia podróż. Podróż, podczas której każdy z nas zebrał wiele wartościowych doświadczeń. Bardzo dziękuję za wszystko – zakończył.

U-7

Do turnieju w Lublinie zgłosiliśmy dwie nasze drużyny. Każdy z zawodników miał możliwość rywalizacji w sporym wymiarze czasowym, z przeciwnikami na bardzo dobrym poziomie. Dziękujemy rodzicom za pomoc oraz organizatorowi za świetną organizację turnieju – powiedział trener Sławomir Grzegorzek.

Stal: Pawlikowski, Łuczak, Piękniewski, Sokołowski, Zubik-Strumski, Kostiuchenko, Kozubal, Pasternak, Cupryś, Dubis, Kopczyk, Modny, Głowa, Dubis.

Najnowsze aktualności