D1D - Stal Rzeszów - Stal Stalowa Wola, 2021-08-21, fot. K.Krupa

WSZYSTKIE AKTUALNOŚCI

Grała Akademia: Odrabianie zaległości, mistrzowie zwyciężają i wysokie zwycięstwo U-17

poniedziałek, 22/11/2021

To była ostatnia ligowa kolejka dla dwóch drużyn Akademii Stali, które występują na poziomie centralnym. Drużyna U-13 odrobiła zaległości z zeszłego tygodnia i zagrała z UKS-em SMS Rzeszów oraz wzięła udział w turnieju Copalnia Talentów w Krakowie. Zobacz podsumowanie tych spotkań oraz turniejowego występu!

D1D - Stal Rzeszów - Stal Stalowa Wola, 2021-08-21, fot. K.Krupa

16 listopada 2021 – 10:00

U-13: UKS SMS Rzeszów – Stal Rzeszów 3-0

D1D - Stal Rzeszów - Stal Stalowa Wola, 2021-08-21, fot. K.Krupa

Bramki: Mateusz Kawęcki 18., Marcin Modras 28., Patryk Bruchal 60+1.

Kadra Stali Rzeszów: Marcel Łoboda – Jakub Zegar, Kamil Sieczkowski, Kornel Nogaj, Szymon Kazak, Nikodem Jastrząb, Igor Jakubek, Nataniel Kulig, Antoni Kobosz, Gabriel Śmigiel, Tymoteusz Proczek, Julian Słysz, Karol Kiełb, Gabriel Walczewski

Trener Paweł Tomkiewicz: Mam zdecydowanie mieszane uczucia co do tego meczu. Zagraliśmy dwie różne połowy, a pomimo wyniku, który jest zdecydowanie wskazujący na SMS, uważam, że ten mecz nie miał takiego przebiegu, jak wskazuje na to wynik. W pierwszej połowie najwięcej problemów mieliśmy z tym, aby wydostać się spod własnej bramki, ale jeśli już to robiliśmy, to dochodziliśmy do ciekawych sytuacji. Bardzo źle reagowaliśmy na grę w obronie, dając przeciwnikowi za dużo miejsca. W drugiej połowie mieliśmy znacznie więcej sytuacji bramkowych niż SMS, natomiast trzeba oddać, że przeciwnik był bardzo skuteczny. Spory niedosyt, bo nie zakończyliśmy tej rundy tak, jakbyśmy zakładali. W pełni oddajemy się przygotowaniom do kolejnych rozgrywek, które ruszają już w kwietniu. Spokojne pół roku pracy przed nami i liczę, że w kolejnej rundzie będziemy prezentowali się znacznie okazalej.

20-21 listopada 2021

U-13: TURNIEJ Copalnia Talentów w Krakowie

Więcej TUTAJ.

Trener Paweł Tomiewicz: W pierwszym dniu turnieju nasza drużyna zanotowała dużo zwycięstw o jedną bramkę więcej od rywali, ale także uwypukliła się nasza dobra gra i organizacja w obronie, bo straciliśmy jedną bramkę. W drugim dniu wiedzieliśmy, że będzie zdecydowanie trudniej i uczuliłem na to chłopaków. Jednocześnie mówiłem, że wierzę, że wygrają ten turniej i tak też było. Zostaliśmy jedyną niepokonaną drużyną na tym turnieju i do tego graliśmy bardzo dobrą piłkę. Uważam, że kilka drużyn postawiło nam wysoko poprzeczkę, ale daliśmy radę jako zespół. Po 1.5 roku pracy z tą drużyną cieszy taki sukces, natomiast wiemy, że sporo pracy przed nami i zima łatwa nie będzie. Gratulację dla organizatorów, wszystkich drużyn i naszych chłopaków.

20 listopada 2021 – 12:00

CLJ U-15: Stal Rzeszów – Sandecja Nowy Sącz 6-0

Bramki: Kacper Kasza 15., Kacper Gołda 40+1., 54., 59., Michał Synoś 79., Maciej Cynk 80+1.

Skład Stali Rzeszów: Nikodem Proczek (41′ Fabian Głąb) – Szymon Pukała, Michał Synoś, Daniel Jurkiewicz, Łukasz Piwnicki (55′ Mateusz Adamski) – Jakub Sadowski (41′ Oliwier Urbaniak), Szymon Serwiński (41′ Daniel Węgrzyn), Kacper Gołda – Igor Majkut (41′ Karol Delikat), Kacper Kasza (41′ Maciej Cynk), Jakub Wnęczak (41′ Patryk Mazur)

Trener Krzysztof Hus: W tym spotkaniu z upływem czasu byliśmy w stanie realizować coraz więcej działań i podejmować takie decyzje, których nauczamy regularnie. To wszystko przekłada się na to, że czujemy się coraz pewniej, tworzymy coraz więcej sytuacji i strzelamy coraz więcej bramek. Pomimo, że gdzieś tam na początku Sandecja nam trochę przeszkadzała, to z biegiem czasu wszystko należało do nas.

Zawodnik Kacper Kasza: Sandecja na początku nas zaskoczyła, ale później w ciągu meczu wszystko układało się dla nas coraz lepiej, graliśmy pewniej i strzelaliśmy kolejne bramki.

19 listopada 2021 – 14:00

CLJ U-17: Stal Rzeszów – Wisła Puławy 5-1

U17 - Stal Rzeszów - Cracovia Kraków, 2021-11-06, fot. K. Krupa

Bramki dla Stali: Błażej Langer, Szymon Salamon, Szymon Kądziołka, Oliwier Galara, Tomasz Sędzimir

Kadra Stali Rzeszów: (skład wyjściowy) Miłosz Zdeb – Michał Bania, Michał Synoś, Oliwier Urbaniak – Jakub Bartoszek, Patryk Mazur, Szymon Kądziołka, Igor Kierys, Oliwier Galara – Szymon Salamon, Błażej Langer

Trener Łukasz Cabaj: Myślę, że godnie pożegnaliśmy się z rozgrywkami Centralnej Ligi Juniorów. Pokazaliśmy fajny futbol na tle drużyny, która w tej rundzie jest w czołówce tej ligi. Początek w naszym wykonaniu był odrobinę nerwowy, ale później z minuty na minutę rozkręcaliśmy się i nasza przewaga rosła. Cieszą debiuty kolejnych zawodników w kontekście ogrywania ich przed kolejną rundą. Za nami ciężki okres, ale wiem, że będziemy chcieli wrócić do miejsca, w którym powinniśmy być jako Akademia.

Najnowsze aktualności