U18 - Stal Rzeszów - Cracovia Kraków 2021-10-17, fot. K. Krupa

WSZYSTKIE AKTUALNOŚCI

Grała Akademia: Meczycho rezerw, turniej w Rzeszowie i ostatnie mecze w rundzie

poniedziałek, 01/11/2021

Zakończyliśmy kolejny tydzień ze spotkaniami Akademii Piłkarskiej Stali Rzeszów. W tym tygodniu poza derbami Rzeszowa w czterech kategoriach wiekowych drużyny Akademii zmierzyły się także na poziomie centralnym. Poza tym wielu emocji dostarczyło spotkanie rezerw Stali, które zakończyło się zwycięstwem biało-niebieskich 11-1. Powoli kończy się także runda dla niektórych drużyn Akademii ze względu na zbliżającą się przerwę w zimową. Zobacz, jak poradziły sobie zespoły Akademii w ubiegłym tygodniu.

30 października 2021

U-10 II: TURNIEJ w Rzeszowie

Kadra Stali Rzeszów: Wiktor Lew, Hubert Graboś, Maksymilian Januś, Marcin Tarnowski, Stanisław Krauze, Kacper Kuś, Patryk Dziopek, Iwo Olearka, Michał Magierło

Trener Artur Sienkiewicz: Świetne warunki pogodowe pozwoliły zawodnikom na rozegranie sześciu spotkań, czyli prawie 120 minut dla każdej drużyny. Zorganizowaliśmy turniej, który miał charter sparingu, gdzie zagraliśmy trzy mecze oraz rewanże. Z naszego zaproszenia skorzystała Sparta Leżajsk, Stal Łańcut oraz Grunwald Budziwój. Była to bardzo dobra okazja do rywalizacji z rówieśnikami z regionu. Znowu nie ustrzegliśmy się dużej ilości błędów własnych, które mimo dużego zaangażowania drużyny oraz momentów dobrej gry rzutowały na wyniki. Ostatnie dwa tygodnie treningów to borykanie się chorobami i kontuzjami. Mimo to w grze było widać elementy, nad którymi pracowaliśmy przez ostanie dni. Nadal musimy pracować nad reakcją na stratę piłki oraz geometrią ataku.

31 października 2021 – 16:00

U-12: Stal Rzeszów – Start Brzóza Stadnicka

U12 - UKS SMS Rzeszów – Stal Rzeszów 02-10-2021, fot. K.Krupa

Kadra Stali Rzeszów: Stanisław Nowak, Filip Szpunar, Maciej Wojtas, Wiktor Mierzejewski, Michał Mazur, Kacper Kuc, Filip Grochowianka, Jan Frąc, Szymon Głąb, Jakub Niemiec, Allan Mendryk, Natan Szczoczarz

Trener Tomasz Patryn: Przez pełny czas gry nasza drużyna starała się budować grę w ataku pozycyjnym. Momentami pojawiały się niewymuszone błędy, które wynikały najprawdopodobniej z braku koncentracji. Za tydzień ostatni mecz ligowy, w którym postaramy się zachować komplet zwycięstw w tym sezonie.

31 października 2021 – 12:00

U-13: Stal Rzeszów – Karpaty Krosno 7-2

U14 - Karpaty Krosno - Stal Rzeszów 25-09-2021, fot. K.Krupa

Trener Paweł Tomkiewicz: Po raz kolejny rozgrywamy mecz, który wydaje się, że jest pod naszą kontrolą, ale wynik bywa złudny, bo o ile pierwsza połowa to raczej nasza kontrola przez 15-20 minut, tak przy odrobienie szczęścia Karpaty mogły doprowadzić do wyrównania. Druga połowa to dobra gra w naszym wykonaniu, co zaowocowało zdobyczami bramkowymi, natomiast nie możemy doprowadzać do sytuacji, gdzie w ostatniej akcji meczu dajemy strzelić sobie bramkę, bo powiedziałem chłopakom, że gdyby było 1:0 i bronilibyśmy jak w tej akcji, to bardzo byśmy tego żałowali. Musimy wystrzegać się takich błędów przy dużym zmęczeniu.

31 października 2021 – 15:00

U-13 II: AP Ziomki Rzeszów – Stal Rzeszów 0-0

D1D - Stal Rzeszów - Stal Stalowa Wola, 2021-08-21, fot. K.Krupa

Kadra Stali Rzeszów: Marcel Łoboda, Wiktor Zieliński, Maciej Wolski, Hubert Tereszkiewicz, Julian Słysz, Maciej Samolewicz, Karol Kiełb, Gabriel Walczewski, Filip Tarkowski, Dawid Dopart

Trener Paweł Tomkiewicz: Rozegraliśmy spotkanie z drugą drużyną naszej ligi. W pierwszej połowie mieliśmy kilka sytuacji do strzelenia bramki, ale albo za długo zwlekaliśmy z decyzją o uderzeniu i przeciwnik blokował strzał, albo bramkarz był gotowy na uderzenia. W drugiej połowie mieliśmy znacznie mniej sytuacji do zdobycia bramki, natomiast przeciwnik miał bardzo dobre dwie okazje. Wydaje mi się, że w ostatecznym rozrachunku remis jest sprawiedliwym wynikiem. Zostaje nam ostatni mecz z Kolejarzem, w którym liczymy na komplet punktów.

29 października 2021 – 14:00

U-14: UKS SMS Rzeszów – Stal Rzeszów

C2A - Stal Rzeszów - Karpaty Krosno, 20-08-2021, fot. K.Krupa

Kadra Stali Rzeszów: Tymoteusz Proczek, Mateusz Zieliński, Jakub Koszuliński, Daniel Węgrzyn, Filip Sonntag, Szymon Polak, Hubert Leniart, Aleks Michalik, Antoni Kobosz, Sebastian Mazgaj, Jakub Kucharski, Igor Polak, Sebastian Kula, Miłosz Stolarski, Borys Patrzyk, Mateusz Leniart, Patryk Dydak, Antoni Tarkowski

Trener Maciej Seroka: Chłopcy mieli bardzo intensywny październik, stąd wzięliśmy więcej zawodników na ławkę, i większość chłopców zagrała po 40 minut. W pierwszej połowie graliśmy zbyt wolno i rzadko wygrywaliśmy pojedynki. W drugiej już wszystko było w porządku, a zmiennicy dali fajny impuls i strzelili kolejne bramki w drugiej połowie.

31 października 2021 – 10:00

U-14 II: Stal Rzeszów – Azalia Wola Zarczycka

Kadra Stali Rzeszów: Borys Patrzyk, Szymon Kaźmierak, Paweł Cielewicz, Sergiusz Rożak, Mateusz Zieliński, Wojciech Brzęk, Karol Ziajka, Hubert Leniart, Filip Lech, Antoni Skubisz, Sebastian Mazgaj

Trener Maciej Seroka

27 października 2021 – 14:00

CLJ U-15: Stal Rzeszów – Cracovia 4-0

C2 A - Baraż - Garbarnia Kraków - Stal Rzeszów, 26-06-2021, fot. K.Krupa

Bramki: Oliwier Urbaniak 11., Kacper Gołda 55., 69., 75.

Skład Stali Rzeszów: Fabian Głąb (41′ Nikodem Proczek) – Jakub Wnęczak (41′ Szymon Pukała), Kamil Bartkowiak, Oliwier Urbaniak, Kamil Koczera (72′ Mateusz Surmiak) – Patryk Mazur (75′ Antoni Małecki), Michał Synoś, Łukasz Piwnicki (72′ Daniel Jurkiewicz) – Evan Dworak (64′ Szymon Serwiński), Kacper Plichta (69′ Kacper Kasza), Kacper Gołda

Trener Krzysztof Hus

31 października 2021 – 13:00

CLJ U-15: KKP Korona Kielce – Stal Rzeszów 2-1

U15 - Stal Rzeszów - Korona Kielce 2021-09-11, fot. K.Krupa

Bramki: Mikołaj Nowiński 57., 63. – Michał Synoś 1.

Skład Stali Rzeszów: Nikodem Proczek – Jakub Wnęczak (41′ Mateusz Surmiak), Oliwier Urbaniak, Kamil Bartkowiak, Michał Synoś – Łukasz Piwnicki, Kamil Koczera, Patryk Mazur (41′ Szymon Serwiński) – Kacper Gołda, Kacper Plichta, Evan Dworak

Trener Krzysztof Hus: Dzisiaj dostaliśmy dużą lekcję od piłki nożnej. Otworzyliśmy mecz już w 1. minucie, a następnie stworzyliśmy kilka stuprocentowych sytuacji bramkowych. Po przerwie na własne życzenie wszystko się odwróciło zarówno piłkarsko, jak i przede wszystkim pozapiłkarsko. Porażki uczą najwięcej, stąd przed nami wyciągnięcie wniosków i przygotowanie do środowego meczu.

31 października 2021 – 14:00

U-15 II: Stal Rzeszów – Polonia Przemyśl

U15 II - Stal Rzeszów – JKS SMS Jarosław 02-10-2021, fot. K.Krupa

Skład Stali Rzeszów: Kevin Szurlej – Krzysztof Marczak, Karol Stopa, Michał Kuliński, Maciej Cynk, Igor Majkut, Maciej Kajzer, Maksymilian Kaczor, Dawid Gałka, Patryk Wolański, Patryk Augustyn, Leon Babula, Maksymilian Kopczyński

Trener Paweł Starzak

30 października 2021 – 10:00

U-16: Stal Rzeszów – AP Ziomki/Zimowit Rzeszów 3-2

U16 – Stal Rzeszów – Resovia Rzeszów , 2021-09-04, fot. K.Krupa

Bramki: Błażej Langer 9., Aleksy Piorun 11., Tomasz Sędzimir 43. – Mateusz Krupa 61., Maksymilian Rudnicki 90+1.

Skład Stali Rzeszów: Szymon Maziarz (46′ Jakub Szpila) – Jakub Bartoszek, Aleksy Piorun (55′ Mateusz Kucharski), Karol Rak (46′ Bartosz Dubiel) – Igor Kierys (55′ Krystian Głodowski), Jakub Siara, Maciej Kulczycki, Tomasz Sędzimir (46′ Kacper Woźniak) – Filip Tereszkiewicz, Łukasz Płonka (46′ Mateusz Radzik), Błażej Langer (46′ Michał Bania)

Trener Bartosz Stępień

30 października 2021 – 12:00

CLJ U-17: Resovia Rzeszów – Stal Rzeszów 4-3

U17 - Stal Rzeszów - Resovia Rzeszów 2021-09-11, fot. K.Krupa

Bramki: Dawid Pieniążek 9., Mikołaj Modrzejewski 34., Paweł Stępak 77., 90. – Marcel Kowalewski 23., Szymon Kądziołka 75., 81.

Skład Stali Rzeszów: Kacper Grygiel – Mateusz Puliński (60′ Filip Nilipiński), Kamil Mazur, Jakub Kensy, Patryk Kmieciak (37′ Dominik Oreńczuk) – Benedykt Piotrowski, Szymon Kądziołka, Oliwier Galara (67′ Norbert Pempuś) – Szymon Łyczko (83′ Maciej Wilk), Marcel Kowalewski (46′ Szymon Salamon), Szymon Baj (78′ Kamil Wyrwas)

Trener Łukasz Cabaj: Myślę, że to był mecz godny derbów. Było dużo zwrotów akcji, momentami niezłej piłki oraz – co najważniejsze – bramek. Nie wystrzegamy się błędów, które znów doprowadzają do bramek dla przeciwnika. Uważam, że zawodnicy zostawili tyle ile mogli na boisku. Próbowaliśmy grać tak, jak pracowaliśmy na treningach i znów na wyniku waży brak odpowiedzialności w działaniach obronnych.

29 października 2021 – 13:00

CLJ U-18: Stal Rzeszów – UKS SMS Łódź 1-0

U18 - Stal Rzeszów - Raków Częstochowa 2021-09-05, fot. K.Krupa

Bramka: Michał Opalski 73.

Skład Stali Rzeszów: Radosław Dąbrowski – Paweł Ofiara, Marcin Kaczor, Mikołaj Mazur, Krystian Kuchnia – Karol Wojtyło, Michał Opalski, Mikołaj Liszka (54′ Maksymilian Kuzio) – Ihor Ivaniuk (83′), Mikołaj Krawczyk-Demczuk (83′ Marcel Kowalewski), Aleksander Okoń (60′ Mateusz Michasiewicz)

Trener Maciej Tokarczyk: Pod kątem jakości działań nie jesteśmy zadowoleni z tego spotkania. Wiemy, że w kilku momentach mogliśmy zachować się lepiej. Mimo wszystko gratuluję zawodnikom wiary i dążenia do końca do zwycięstwa.

Rezerwy: Stal II Rzeszów – Sawa Sonina 11-1

Bramki: Patryk Stulin 1., Dariusz Jarecki 14., 26., 45+2., 59., Mateusz Michasiewicz 22., Miłosz Kaczor 39., Franciszek Polowiec 41., Szymon Mazur 71., 75., 82. – Grzegorz Słonina 13.

Skład Stali Rzeszów: Kacper Ważny – Kacper Kołodziej (66′ Maksymilian Suknarowski), Mateusz Popiela (70′ Kacper Cesarz), Miłosz Kaczor, Sławomir Szeliga, Patryk Stulin (55′ Szymon Mazur), Nikodem Skoczylas (57′ Taras Vakhovych), Dariusz Jarecki (62′ Mikołaj Kłótkowski), Maciej Gielar, Franciszek Polowiec, Mateusz Michasiewicz (65′ Maciej Makarski)