Grała Akademia: kolejny tydzień ciężkiej pracy

wtorek, 29/09/2020

U-9 z dobrym występem w Zakopanem

Drużyna rocznika 2011 wzięła udział w Międzynarodowym Turnieju Api Cup Zakopane. Przez trzy dni mierzyliśmy się z drużynami z całej Polski oraz Litwy. Pierwszego dnia w fazie grupowej zaliczyliśmy komplet zwycięstw. Drugi dzień to dokończenie meczów grupowych oraz rozpoczęcie meczów pucharowych. Dzięki dobrej postawie na początku turnieju, awansowaliśmy do „Ligi Mistrzów”, gdzie rywalizowaliśmy z najlepszymi drużynami. Ostatecznie w stawce 28 zespołów zajmujemy 5 miejsce.

Trener Marcin Skiba: Za nami kolejny turniej, na którym mamy możliwość zmierzenia się z zespołami z całej Polski. Chłopcy zaprezentowali się z bardzo dobrej strony, szkoda niewykorzystanych szans, których w każdym spotkaniu mieliśmy co najmniej kilka. Uważam, że piłkarsko nie odstawaliśmy od żadnej drużyny. Zabrakło skuteczności i spokoju pod bramką przeciwnika.

Remis ze Stalą Łańcut

Stal Rzeszów vs Stal Łańcut 2:2

U-13: Zwycięstwo, które wymknęło się w ostatniej chwili

Trener Maciej Seroka: Przegraliśmy wygrany mecz. Mając wszystko pod kontrolą i wygrywając 2:0, popełniamy widowiskowe błędy w obronie i na własne życzenie oddajemy rywalowi inicjatywę. Nauczka dla zawodników, mam nadzieję, że wyciągną lekcję z tego meczu.

Start Borek Stary 3:2 Stal II Rzeszów (1:2), U13 liga D1 grupa E

Bramki dla Stali zdobywali: Jarecki oraz Kazak.

U-13: Pewna wygrana w Jaśle

Trener Maciej Seroka: Wiedzieliśmy jak ten mecz może wyglądać i chłopcy byli skoncentrowani. Dobrze rozpoczęliśmy spotkanie i konsekwentnie punktowalismy rywali, kontrolując spotkanie.

AP Czarni Jasło 1:7 Stal Rzeszów (0:3), U13 D1 grupa A

Bramki dla Stali zdobyli: Kula x2, Delikat x3, Skubisz oraz Leniart

U-15: Dwie wysokie wygrane na przestrzeni tygodnia

Trener Michał Kordas: Wysoka wygrana w rewanżowym meczu z Orlikiem jest efektem wyciągnięcia wniosków z pierwszego meczu oraz bieżących postępów w grze. Bramki i asysty były zdobyte udziałem wielu zawodników. Pełna dominacja spowodowała brak konieczności „zatrudniania” naszych bramkarzy. Gratulacje dla całego zespołu i sztabu trenerskiego.

Stal Rzeszów vs Orlik Przemyśl 6:0

Bramki dla Stali zdobyli: 2x Salamon, Kierys, Urbaniak, Kądziołka, Łyczko

Stal Rzeszów vs Beniaminek Krosno 7:1

Bramki dla Stali zdobyli: Mazur, Łyczko, Dubiel, Salamon, Kądziołka, Kierys, Urbaniak

Trener Michał Kordas: Był to nasz pierwszy mecz przeciwko Beniaminkowi od dłuższego czasu. Rozpoczęliśmy według planu przejmując inicjatywę. Jednak to goście, po dobrze wyprowadzonym kontrataku, zdobyli bramkę na 0:1. Zespół konsekwentnie utrzymywał plan na mecz i już po kilku minutach padła bramka wyrównująca. Do przerwy było już 3:1 i do końca spotkania prowadziliśmy grę. Szacunek dla zespołu Beniaminka za to, że mimo zmian kadrowych nadal prezentują wysoką kulturę gry. Mimo wysokiego wyniku cały mecz był rozgrywany w dobrym tempie. Brakuje w tej lidze takich zespołów. Ciężko kogoś wyróżnić i wynieść ponad zespół w którym każdą z siedmiu bramek zdobywa inny zawodnik. Po meczu wspólne świętowanie jeszcze bardziej podkreśla spójność drużyny. Dziękuję całemu sztabowi w tym trenerowi Konradowi Czapeczce za wspólnie wykonywaną pracę.

U-17 B: Wymagające spotkanie w Stalowej Woli

Trener Paweł Głodowski: To był ciężki i wyrównany mecz. Każda ze stron stworzyła sobie kilka sytuacji do zdobycia gola. W pierwszej połowie meczu brakowało nam poważnych sytuacji bramkowych, jednak druga połowa pod tym względem była dużo lepsza, co skutkowało wygraną. Cieszymy się z tego wyniku, który pozwala nam utrzymać pozycję lidera w lidze oraz zbliża nas do awansu do pierwszej ligi podkarpackiej.

Stal Stalowa Wola – Stal Rzeszów 1:2 (0:0)

Bramki dla Stali zdobyli: Michał Lipski, Filip Nilipiński

U-17: Sparing z Izolatorem na remis

W środę nasz zespół U-17 w meczu kontrolnym z pierwszą drużyną Izolatora Boguchwała (IV liga) zremisował 2:2.

Bramki dla Stali zdobyli Musik i Stachowicz.

U-17: Wysoka wygrana z SMS Jarosław

Trener Łukasz Cabaj: Drużyna SMS-u postawiła twarde warunki na początku spotkania, grali bardzo agresywnie i starali się wykorzystywać każdą okazję do kontry. Pomimo wysokiego wyniku zaprezentowali się przyzwoicie i do końca walczyli o honorową bramkę. Nasz zespół konsekwentnie realizował taktykę, która została nakreślona przez sztab. Dobrze zaprezentowali się zawodnicy, którzy do tej pory grali mniej i to mnie bardzo cieszy.

SMS Jarosław vs Stal Rzeszów 1:9 (0:4)

Bramki dla Stali zdobywali: Musik x3, Strzelec x3, Stachowicz x2 i Wojtyło.

Wygrana rezerw

Drużyna rezerw Stali pokonała Start Brzóza Stadnicka w meczu 14. kolejki rzeszowskiej okręgówki.

Stal II Rzeszów vs Start Brzóza Stadnicka 7:1, Liga Okręgowa

Bramki dla Stali zdobyli: 3x Jarecki, 3x Lorek i Makarski

Trener Karol Wójcik: Nasza drużyna od samego początku meczu miała zdecydowaną przewagę, co skutkowało licznymi akcjami i sytuacjami do zdobycia bramki. Jednak, do końca 1. połowy, utrzymywał się wynik 1:0. Po przerwie podkręciliśmy tempo i kolejne stwarzane sytuację zamienialiśmy już na gole, kończąc mecz wysokim wynikiem