WSZYSTKIE AKTUALNOŚCI

GRAŁA AKADEMIA | Kapitalny pobyt w Warszawie kilku roczników. Chłopcy z U-8 dodatkowo spotkali się z kadrą Polski

wtorek, 28/02/2023

II drużyna

Stal II Rzeszów – Sokół Sieniawa 2-1 (1-1)

Bramki dla Stali: Manolo dwie.

U-15

Za drużyną pracowity tydzień. Najpierw podopieczni Macieja Seroki w Busku Zdrój rozegrali mecz kontrolny z Lechią Gdańsk, pewnie go wygrywając.

Lechia Gdańsk – Stal Rzeszów 0-3

Bramki: Węgrzyn dwie, Polak.

Weekend to był natomiast udział w turnieju Top Elite w Stróżach.

WYNIKI FAZY GRUPOWEJ:

Stal Rzeszów – Śląsk Wrocław 1-0

Bramka: Węgrzyn.

Stal Rzeszów – Hutnik Kraków 2-2

Bramki dla Stali: Słowik, Warzybok.

Stal Rzeszów – Korona Kielce 2-0

Bramki: Węgrzyn, Jacak.

Stal Rzeszów – Slovan Bratysława 2-3

Bramki dla Stali: Polak dwie.

WYNIKI FAZY FINAŁOWEJ:

Stal Rzeszów – Jagiellonia Białystok 0-0

Stal Rzeszów – Korona Kielce 1-0

Bramka: Lech.

Stal Rzeszów – FASE Szczecin 0-0

Stal Rzeszów – Śląsk Wrocław 0-1

Ostatecznie nasza drużyna turniej ukończyła na 3. miejscu. – Gratuluję chłopcom super postawy w dwa dni turnieju oraz dziękuję sztabom U-14 i U-15 za super organizację w tych kilka intensywnych dni – powiedział trener Maciej Seroka.

W pierwszy dzień o sile zespołu stanowili chłopcy z rocznika 2008. Zagraliśmy 4 wymagające spotkania, w których wypracowaliśmy bardzo dużo sytuacji bramkowych i to na pewno na plus. Do poprawy natomiast są proste błędy własne, które z łatwością rywale zamieniali na bramki. Niedziela to szansa większej liczby chłopców z rocznika 2009. Jestem bardzo zadowolony z faktu, że potrafili się postawić starszym kolegom w finałowej grupie gdzie zespoły były bardzo mocne. Raz jeszcze gratuluje chłopcom gry oraz samego wyniku sportowego, zwłaszcza patrząc na bardzo duże braki kadrowe oraz liczbę meczów w turnieju jak i sparingach rozegranych w tygodniu – dodał trener Seroka.

U-14

Escola Varsovia – Stal Rzeszów 2-1

Bramka dla Stali: Dolata.

Polonia Warszawa – Stal Rzeszów 4-2

Bramki dla Stali: Tarkowski, zawodnik testowany.

Mieliśmy okazję rozegrać dwa sparingu z drużynami z Mazowsza, które przebywały na obozach odpowiednio w Gorlicach i Woli Chorzelowskiej. Zarówno jeden jak i drugi sparing był dla nas bardzo wymagającym środowiskiem, a głównie mecz z Escolą pokazał nad czym powinniśmy pracować i jakie elementy udoskonalać. Życzyłbym sobie aby w lidze rozgrywać co tydzień tak wymagające spotkania – powiedział trener Paweł Tomkiewicz.

U-13

Varsovia Warszawa – Stal Rzeszów

Legia Warszawa – Stal Rzeszów

W trakcie dwudniowego pobytu w Warszawie rozegraliśmy dwa mecze kontrolne, po 80 minut każdy. Sobotni sparing z Varsovią rozegrany był w dobrym tempie, z naszą przewagą. Stworzyliśmy sobie dużo sytuacji, jednak wielokrotnie nie udało się nam ich sfinalizować. Sparing z Legią był dla nas bardzo wymagający. Nieobecność kilku zawodników z powodu urazów i chorób doprowadziła do tego, że więcej czasu spędziliśmy w fazie bronienia, momentami w niskiej obronie, co dla naszych chłopców było nowym doświadczeniem. Brawa należą się naszym bramkarzom Marcelowi i Maksowi, którzy kolejny raz, oprócz dobrej postawy w bramce, bez kompleksów spędzili mnóstwo minut na innych pozycjach z wymagającymi przeciwnikami – powiedział trener Tomasz Patryn.

U-12

Varsovia Warszawa – Stal Rzeszów

Legia Warszawa – Stal Rzeszów

Podczas dwudniowego wyjazdu do Warszawy zagraliśmy dwa bardzo wartościowe sparingi. Przeciwko Varsovii było to niezłe spotkanie w naszym wykonaniu, każdy z chłopców spędził tego dnia około 70 minut na boisku, co ciekawe grając na dużo większych przestrzeniach niż na co dzień, bo drużyna Varsovii gra na większym boisku niż drużyny młodzika młodszego w naszym regionie. Dobrze funkcjonowały rzeczy, które ćwiczyliśmy w ostatnim mezocyklu – powiedział trener Przemysław Kuca.

W niedzielę graliśmy z drużyną Legii Warszawa i ten mecz miał zupełnie inne oblicze, niż sobotni. Pomimo obiecującego i wyrównanego początku, w późniejszym czasie to drużyna Legii nas zdominowała. Na dodatek na nasze nieszczęście przydarzyły się dwa urazy, które wykluczyły chłopaków z udziału w tym meczu, a przez to chłopcy musieli grać praktycznie z jedną zmianą przez większość meczu – opisuje trener Kuca.

Pierwsza połowa była otwarta, dużo sytuacji z jednej jak i drugiej strony, jednak to drużyna z Warszawy była dużo konkretniejsza w swoich działaniach. I z biegiem czasu spychała nas coraz niżej. W drugiej połowie staraliśmy się reagować na działania zawodników Legii i lepiej zaczęliśmy bronić, niestety po odbiorze już brakowało sił, aby zaatakować bramkę przeciwnika. Trzeba oddać, że drużyna Legii to jak na ten moment inny poziom, niż my. Rywale byli lepiej przygotowani do tej rywalizacji pod każdym względem. Cały nasz sztab na pewno życzyłby sobie, aby rywalizować z przeciwnikami na tym poziomie dużo częściej, co z pewnością przygotowałoby zespół do tego, co nas czeka w przyszłości. Na koniec należą się słowa uznania dla zawodników, że pomimo niekorzystnego wyniku oraz okoliczności, walczyli i dawali z siebie wszystko pomimo wielkiego zmęczenia, które na koniec dnia było po nich widać. Te dwa dni to dla nich, a zarówno dla nas jako trenerów ogromne doświadczenie, które na pewno zaprocentuje w przyszłości – kończy trener Kuca.

Stal Rzeszów – Ziomki Rzeszów

Drużyna U-12 rozegrała także mecz sparingowy z Ziomkami Rzeszów. – Założyliśmy sobie, że chcemy wysoko odbierać piłkę przy bramce przeciwnika i przynosiło nam to wiele korzyści w postaci wypracowanych sytuacji. Na pewno trzeba wziąć pod uwagę naszą skuteczność, która mogła wyglądać lepiej – powiedział trener Marcin Skiba.

U-11

Varsovia Warszawa – Stal Rzeszów

Legia Warszawa – Stal Rzeszów

Stal: Dworak, Magdoń, Pasterski, Pas, Śmigiel, Kloc, Latuszek, Baran, Fąfrowicz, Bukała, Śmigiel, Stępień, Cichecki, Babula.

Dwa dni dobrego grania, wymagającego od nas zaangażowania i koncentracji w każdym momencie i w każdej fazie spotkania. Było widać u zawodników mobilizację, chęć pokazania swoich umiejętności i w wielu momentach to się udawało. Wyniesione doświadczenie i nauka z tych spotkań to bardzo dobry materiał do analizy, którą będzie można wykorzystać w kolejnych meczach. Dziękujemy za zaproszenie i do następnego razu – powiedział trener Mateusz Kowalczyk.

U-10

Varsovia Warszawa – Stal Rzeszów

Legia Warszawa – Stal Rzeszów

Stal: Kowal, Jękot, Michalik, Jachosz, Buniowski, Kulig, Szczoczarz, Szenk, Brożyna, Gil Amador.

W weekend rozegraliśmy dwa bardzo wartościowe sparingi. Bardzo cieszy wysokie zaangażowanie w każdym meczu. Wyjazd ten jest dla nas ważną lekcją i wiemy nad czym musimy więcej pracować na treningach. Bardzo dziękujemy drużynom Legii i Varsovii za sportową rywalizację – powiedział trener Bartosz Złamaniec.

U-9

Stal Rzeszów – Szkoła Futbolu Staniątki

Stal: Dembowski, Krzan, Koltok, Ziemniak, Kunysz, Kobos, Kuźniar, Krochmal, Liwocz.

Był to kolejny bardzo pożyteczny sparing drużyny. Możemy się doszukiwać dobrych i gorszych momentów. Na pewno pochwalić trzeba chęć konstruowania akcji w sposób, jaki próbujemy wypracować na treningach. Nie ustrzegamy się błędów, a poprawić musimy samo nastawienie do takich wydarzeń. Powinniśmy każdy mecz traktować jako nagrodę za cały tydzień dobrze wykonanej pracy na treningu. Dziękujemy za przyjazd drużynie gości i do zobaczenia na boisku – powiedział trener Jakub Barański.

U-8

Chłopcy rocznika 2015 wzięli udział w mocno obsadzonym turnieju Pro Future Cup w Warszawie.

W stolicy mogliśmy rywalizować z takimi zespołami jak: Raków Częstochowa, Lechia Gdańsk, Ursus Warszawa, Kempes Gdańsk, Barca Academy, Varsovia Warszawa, ŁKS Łódź i Górnik Łęczna – wymienia trener Hubert Lipka.

Dziesięć meczów w bardzo wymagającym środowisku, tak w skrócie można opisać przebieg turnieju. Cieszy nas taki stan rzeczy, gdyż w każdym meczu chłopcy musieli wznosić się na swoje wyżyny, chcąc czerpać radość z tej formy współzawodnictwa. Na uwagę zasługuje fakt, iż Franciszek Pilut-Drob do ostatniego meczu walczył o koronę króla strzelców, ostatecznie kończąc na pozycji wicelidera z dorobkiem 21 trafień. Dodatkową atrakcją dla chłopców było spotkanie z Kadrą Polski AMP Futbolu, która zakwaterowana była w hotelu razem z nami. Kieruję wielkie podziękowania dla rodziców za wsparcie, jakim obdarzyli chłopców podczas turnieju – dodaje trener Lipka.

Stal: Janik, Pilut-Drob, Hus, Pas, Hrunyk, Zygmunt, Rzepa, Wlezień.

Najnowsze aktualności