WSZYSTKIE AKTUALNOŚCI

Grała Akademia: Juniorzy z kompletem punktów!

niedziela, 21/03/2021

U-8: Grad bramek w sparingu z Resovią Rzeszów

Trener Sławomir Grzegorzek: W sobotni poranek w ciężkich warunkach pogodowych zmierzyliśmy się drużyną Resovii. Staraliśmy się realizować kilka aspektów gry, nad którymi pracujemy. W większości meczu wyglądało to dobrze, jednak były momenty braku skupienia.

Dziękujemy przeciwnikowi za rywalizację oraz rodzicom za pomoc w porannym przygotowaniu boiska do gry.

U-10: Sparing z Polonią Kraków

Trener Marcin Skiba: Grupa z rocznika 2011 w sobotę gościła drużynę Polonii Kraków. Sparing rozegraliśmy równocześnie na dwóch boiskach, dzięki czemu chłopcy dostali bardzo dużo czasu do zaprezentowania swoich umiejętności. Zarówno na jednym jak i drugim boisku zdecydowanie przeważaliśmy nad przeciwnikiem, co skutkowało zdobyciem wielu bramek. Dziękujemy drużynie Polonii za przyjazd.

U-12: Jeden weekend, dwa sparingi z wymagającymi rywalami w Kielcach

Sparing: Korona Kielce vs Stal Rzeszów

Trener Paweł Tomkiewicz: Bardzo wymagający przeciwnik, jadąc do Kielc trzeba było liczyć na bardzo dużą intensywność i jakość w grze Korony, jedna z lepszych drużyn w Polsce, uważam że aby dojść do takiego poziomu, bardzo dużo pracy przed nami, ale wszystko zależy tylko i wyłącznie od nas. My zostawiliśmy sporo zaangażowania, aczkolwiek uważam, że 2-3 zawodników grało na poziomie zawodników Korony a to za mało by myśleć o dobrym wyniku, kilku mimo mniejszych umiejętności próbowało zaangażowaniem nadgonić. Dobra lekcja dla nas i mam nadzieje że przyniesie ona efekt w rozgrywkach ligowych.

Sparing: DAP Kielce vs Stal Rzeszów

Trener Paweł Tomkiewicz: Po intensywnym graniu przyszedł kolejny sparing. Wynik od początku do końca mógł w jedną lub druga stronę się zmieniać, lecz niestety nasza skuteczność była bardzo słaba. Na początku spotkania kilka sytuacji zakończonych uderzeniami i bramkarz miał problemy z obroną, a u nas brakowało zwykłego pójścia na dobitkę. W przebiegu całego meczu jeszcze kilka sytuacji, ok 4-5 sam na sam i również z mizernym efektem. Przeciwnik miał swoje sytuacje. Uważam, że drużyna DAPu Kielce to równorzędny dla nas sparingpartner, zapraszamy do Rzeszowa na rewanż.

U-13: Stal piąta w najsilniejszym turnieju w swojej kategorii wiekowej!

Stal Rzeszów świetnie zaprezentowała się w SBG JAROCIN CUP 2021 U-13. Trzy dni zmagań przyniosły wiele emocji, dużo ciekawych pojedynków i jeszcze więcej wartościowego doświadczenia.

Stalowcy w ostatnim meczu turnieju pokonali Lech Poznań 1:0, co dało nam piątą lokatę. Brawo dla drużyny za wysiłek i rezultat!

Komplet wyników znajdziesz klikając TUTAJ.

U-14: Świetny występ rocznika 2007 w Kielcach!

Trener Krzysztof Hus: Dzisiejsze popołudnie rocznik 2007 spędził podzielony na dwie drużyny. Jedna z nich jest w trakcie rywalizacji w Międzynarodowe Turnieje Api Cup Zakopane., druga miała okazję skonfrontować się z zespołem Korony Kielce. Cieszy fakt, że pomimo urazów i wyjazdów chłopców na różne wydarzenia, mamy w zespole wielu zawodników potrafiących rywalizować na wysokim poziomie sportowym. Szczególne podziękowania dla sztabu trenerskiego drużyny 2009, który poprowadził dzisiejszy mecz. Kolejny raz potwierdza się zdanie, że Trener Marczydło to człowiek wielu talentów.

Korona Kielce vs Stal Rzeszów 1:6

Bramki dla Stali:

Małecki (x2), Łyczko, Kania, Cynk i Dworak

U-14 II: 5. miejsce w polskiej stolicy Tatr i szczytny cel

Trener Tomasz Patryn: Świetna organizacja turnieju oraz dobry poziom drużyn z całej Polski sprawia, że chętnie wracamy do „polskiej stolicy Tatr”. Tym razem poziom zespołów był jeszcze wyższy niż poprzednio, stąd w każdym meczu była walka o każdy metr boiska. Ostatecznie na 11 drużyn nasi zawodnicy zajmują 5 miejsce. W większości meczów byliśmy stroną dominującą. Czujemy lekki niedosyt, ponieważ wiemy, że stać nas było, aby zająć miejsce na podium. Przy okazji chcemy pogratulować organizatorom turniejów API CUP Zakopane za świetną inicjatywę, jaką jest zbieranie sprzętu piłkarskiego dla młodych piłkarzy z Kamerunu. Nasi zawodnicy chętnie przyłączyli się do zbiórki i przekazali w Zakopanem paczkę ze sprzętem. O akcji można przeczytać więcej na stronie Facebook „Międzynarodowe turnieje API CUP Zakopane”.

Klasyfikacja końcowa:

 1. Chrobry Głogów
 2. Arkonia Szczecin
 3. Józefovia Józefów
 4. Górnik Libiąż
 5. Stal Rzeszów
 6. Karpaty Krosno
 7. Śląsk Wrocław
 8. Unia Oświęcim
 9. SMS Rzeszów
 10. Borek Kraków
 11. Młoda Orawa

U-16: Wyrównany mecz z drużyną z Mielca


Trener Paweł Głodowski: W pierwszej części meczu dobrze realizowaliśmy założony plan na ten mecz, stwarzając sobie sytuacje do zdobycia gola. W drugiej części spotkania mecz stał się bardziej wyrównany. Niestety przeciwnik skutecznie wykorzystał nasze błędy w grze.

Stal Rzeszów (U-16) vs UKS SMS Mielec (U-17) 2:3 (1:0)

Bramki dla Stali:

Baj oraz Kawik

U-17: Pierwsze zwycięstwo w CLJ U-17 stało się faktem!

Trener Łukasz Cabaj: Cieszą pierwsze punkty w CLJ, dodatkowo zdobyte po dobrej grze. Mądrze graliśmy w pierwszej połowie i spokojnie w początkowym okresie drugiej, za co drużynie należą się słowa pochwały. Miejmy nadzieję, że za tydzień potwierdzimy naszą dyspozycję. Nasi zawodnicy muszą wyciągnąć wnioski z ostatnich 15 minut, tak żeby uniknąć horrorów w przyszłości.

Stal Rzeszów vs Hutnik Kraków 3:2 (2:0)

Bramki dla Stali:

Opalski (x2) oraz Sumara

U-19: Pewne zwycięstwo nad lokalnym rywalem!

Trener Maciej Tokarczyk: Był to intensywny i niezbyt piękny mecz. Śmiało mogę potwierdzić tezę, że „Derby rządzą się swoimi prawami”. Był to kolejny mecz, w którym widziałem nas, jako zespół, który bardzo chciał. Chciał wygrać mecz, ale przede wszystkim chciał walczyć, pracować, wspierać się wzajemnie, realizować plan na mecz. Za to wielki szacunek dla moich zawodników! Nie zatrzymujemy się i już myślimy o spotkaniu w Kielcach.

Resovia Rzeszów vs Stal Rzeszów 0:2 (0:1)

Bramki dla Stali:

Peda oraz Kędzior

Najnowsze aktualności