sparing Stal Rzeszów U19 - Lechia Sędziszów Młp. 2021-02-13, fot. K. Kupa

WSZYSTKIE AKTUALNOŚCI

Grała Akademia: Juniorzy dobrze wypadają na tle seniorskich zespołów z Podkarpacia

poniedziałek, 15/02/2021

U-8: Zagraliśmy na Festwalu Orlik Winter Cup w Przemyślu

Trener Sławomir Grzegorzek: W niedzielę wzięliśmy udział w turnieju organizowanym przez Orlik Przemyśl. Osiem drużyn zagrało ze sobą systemem każdy z każdym, równocześnie na dwóch boiskach. Przed turniejem założyliśmy sobie kilka aspektów, które chcieliśmy realizować. Drużyna bardzo dobrze wywiązała się z założeń i w każdym meczu była stroną dominującą. Cieszy, że każdą akcję od bramki rozpoczynamy w większości celnymi podaniami. Siedem wygranych, jeden remis oraz statuetka fair play, którą otrzymał nasz zawodnik to tylko niektóre, pozytywy tego turnieju. Uśmiechy, radość, bramki, świetne akcje, napędzają nas do dalszej pracy. Dziękujemy gospodarzom za świetny turniej!

U-10 II: Trzy dni – trzy gry

Sparing w Drohojowie

Trener Paweł Starzak: W piątkowy wieczór w miejscowości Drohojów rozegraliśmy sparing z drużyną Orzełów Kaszyce. W pierwszych 20 minutach gry, miejscowa drużyna uwypukliła nasze deficyty, co przełożyło się na grę tylko na naszej połowie. W kolejnych minutach, nasi zawodnicy nabrali pewności siebie i mogliśmy grać, jak równy z równym, mimo że gospodarz dysponował zawodnikami rok starszymi. Przełożyło się to na dwie piękne bramki naszych piłkarzy. Każda gra jest dla nas ważna, zdobywamy doświadczenie i wiemy nad czym mamy pracować. Chcemy, aby w kolejnych sprawdzianach popełnione błędy zostały wyeliminowane.

VIII Halowy Turniej Piłki Nożnej „Leżajsk CUP 2021”

Trener Artur Sienkiewicz: Na szczególnie wyróżnienie zasługuje Patryk Smuga broniący naszej bramki w całym turnieju. Dzięki jego dobrej postawie we wszystkich sześciu meczach zachowaliśmy czyste konto, co w z znacznym stopniu przełożyło się na zdobyte drugie miejsce w klasyfikacji końcowej. Dobrze zorganizowany turniej pod patronem Starosty Powiatu Leżajskiego Pana Marka Śliża dał naszej drużynie dużo ciekawej rywalizacji z rówieśnikami z rocznika 2011. Chłopcy bardzo dobrze prezentowali się w grze obronnej. Zadowalająco wyglądała współpraca bramkarza z linią defensywy. Dzięki temu zachowaliśmy czyste konto we wszystkich sześciu rozegranych meczach. Dwa remisy oraz cztery wygrane dały drużynie srebro na podium.

Turniej Piłki Nożnej „Stowarzyszenie Sportowe” CUP

Trener Artur Sienkiewicz: Na wyróżnienie zasługuje postawa Janka Sobczaka, który w momentach, gdzie gra nie układała się po naszej myśli potrafił dać impuls drużynie udanym dryblingiem czy dużą ilością wygranych pojedynków 1 na 1. Można śmiało powiedzieć, używając języka piłki seniorskiej, że „ wziął ciężar gry na siebie”. Po udanych sobotnich zmaganiach w Leżajsku wyruszyliśmy w drugą stronę Podkarpacia, tym razem na Południe, odwiedzając Krosno. Szeroki wachlarz przeciwników (na turnieju zawitało aż 15 drużyn) dał kolejną możliwość rywalizacji z drużynami kilku podkarpackich miejscowości. Drużyna długo nie mogła złapać rytmu meczowego mimo pierwszego dobrego meczu wygranego 5:1. Mieliśmy duży problem ze strefą mentalną oraz koncentracją u zawodników. Uwidoczniły się deficyty w walorach wolicjonalnych chłopców, co jest dla nas sygnałem w jakich przestrzeniach musimy pracować na treningach. Na turnieju pojawiła się również ekipa rocznika 2011 grupy Białej pod opieką Trenera Marcina Skiby. Na zdjęciu obydwie drużyny . Warto wspomnieć, że wygrali cały turniej zwyciężając we wszystkich mecze, będąc bezkonkurencyjni podczas niedzielnego grania.

U-13: Ciężka praca na obozie w Sanoku

Trener Maciej Seroka: Prosto z Warszawy pojechaliśmy na obóz do Sanoka do ośrodka WIKI. Mimo obfitych opadów śniegu cały czas mieliśmy do dyspozycji boisko w bardzo dobrym stanie. Wykorzystując czas razem poświeciliśmy dużo uwagi na analizę wideo z ostatnich meczów z Karpatami Krosno oraz Legią Warszawa. Mieliśmy okazję do przetestowania się i sprawdzenia analizy i treningów w sparingu z Beniaminkiem Krosno któremu dziękujemy za przyjazd i mecz. Ogólnie jesteśmy zadowoleni z pracy. Chłopcy teraz mają kilka dni wolnego, a to dobrze, bo zaczynały ponawiać się drobne urazy. We wtorek wracamy do zajęć.

U-17: Trójmecz z Izolatorem Boguchwała i Wólczanką Wólka Pełkińska

Trener Łukasz Cabaj: Generalnie jestem zadowolony z postawy drużyny. Zaprezentowaliśmy się o wiele lepiej niż w ubiegłym tygodniu. Dla nas to przede wszystkim niezwykle cenne doświadczenie i tutaj ukłony w stronę trenera Wołowca, że wyraził chęć gry z naszym zespołem. Za tydzień kolejne spotkanie i miejmy nadzieję, że podtrzymamy naszą dyspozycję.

Wólczanka Wólka Pełkińska vs Stal Rzeszów (U-17) 1-3

Bramki dla Stali:

Bramka samobójcza, Pempuś oraz Cieśla

Stal Rzeszów (U-17) vs Izolator Boguchwała 1-4

Bramki dla Stali:

Mazur

U-19: Juniorzy Starsi wygrali z IV-ligową Lechią

sparing Stal Rzeszów U19 - Lechia Sędziszów Młp. 2021-02-13, fot. K. Kupa

Trener Maciej Tokarczyk: Przez większość spotkania funkcjonowaliśmy spójnie, jako zespół. Jest to nasz fundament, który jest niezbędny, aby osiągać sukcesy zespołowe i indywidualne. Dziś na tle IV-ligowej drużyny doświadczyliśmy, że razem możemy wiele. Gratuluję całemu zespołowi, lecz na zadanie domowe musimy się zastanowić, dlaczego po 70. minucie zaczęły pojawiać się proste błędy.

Stal Rzeszów U-19 vs Lechia Sędziszów Małopolski 4:0

Bramki dla Stali:

Leśniak (x2), Wojtyło oraz Małek

Rezerwy Stali: Pogoń Leżajsk lepsza w sparingu

sparing Stal II Rzeszów - Pogoń Leżajsk, 14-02-2021, fot. K. Krupa

Stal II Rzeszów vs Pogoń Leżajsk 1-3

Najnowsze aktualności