B1 A - Stal Rzeszów - UKS SMS Stal Mielec, 19-06-2021, fot. K.Krupa

WSZYSTKIE AKTUALNOŚCI

Grała Akademia: Finisz lig najmłodszych roczników oraz ważne kroki w drodzę po CLJ-kę. Kolejny weekend gier Akademii za nami!

poniedziałek, 21/06/2021

U-9: Komplet zwycięstw na ostatnim ligowym turnieju

20 / 06 / 2021 – 10:00

TURNIEJ w Tarnobrzegu

Stal Rzeszów U14 A (2007) – Siarka Tarnobrzeg U14

Trener Maciej Marczydło: Wczoraj został rozegrany ostatni ligowy turniej rocznika 2012. Na stadionie MOSiR w Tarnobrzegu spotkały się drużyny rywalizujące w lidze żaka starszego. Drużyna Stali Rzeszów potwierdziła swoją dominację w tej lidze, wygrywając wszystkie spotkania. Chłopcy pokazali się z bardzo dobrej strony – cieszą nie tylko indywidualne umiejętności zawodników, ale przede wszystkim coraz więcej drużynowych akcji zakończonych bramką.

U-10: Intensywny weekend rocznika 2011

19 – 20 / 06 / 2021 – 10:00

TURNIEJ w Woli Chorzelowskiej

MVP TURNIEJU: Hubert Nowak

Trener Marcin Skiba: W sobotę część chłopców wzięła udział w ostatniej kolejce turnieju ligowego w Woli Chorzelowskiej. Szansę dostali również chłopcy z rocznika młodszego. Sto minut gry w bardzo ciężkich warunkach i ponad 30-stopniowy upał na sztucznej murawie. Po turnieju razem z grupą dołączyliśmy do chłopców w Szalowej, którzy podzieleni na dwie grupy – Białą i Niebieską rywalizowali z zespołami z Podkarpacia, Małopolski oraz województwa śląskiego. Grupa Biała ostatecznie zajęła 3. miejsce w grupie złotej, a grupa Niebieska 2. miejsce w grupie srebrnej. Brawa dla chłopaków za postawę we wszystkich meczach. Zmęczenie dawało o sobie znać po każdym kolejnym meczu jeszcze bardziej, ale chłopcy walczyli z całych sił i za to należą im się ogromne brawa. Po pierwszym dniu rozgrywek chłopcy oglądali mecz Polska – Hiszpania i gorąco dopingowali nasz zespół. Chciałbym podziękować trenerowi Łukaszowi oraz rodzicom za pomoc w organizacji transportu.

U-10 II: Ostatnia kolejka ligowa na Hetmańskiej

20 / 06 / 2021 – 9:00

TURNIEJ w Rzeszowie

Trener Artur Sienkiewicz: Była to ostatnia kolejka ligowa w tym sezonie. Mieliśmy przyjemność bycia gospodarzem. Szansę gry dostali chłopcy, którzy na przestrzeni sezonu spędzili trochę mniej minut na boisku. Zagraliśmy cztery mecze w ramach ligi oraz trzy sparingowe. Zawiodła dzisiaj rzecz, która powinna być czymś naturalnym, a jednak zdecydowanie brakowało tego elementu – zaangażowania. Jeśli mobilizacja i chęci do gry były na wysokim poziomie nasza gra wyglądała dobrze. Niestety momenty dobre przeplataliśmy fragmentami zbyt pasywnej gry, mało biegając, wykazując mało agresji w grze obronnej. Na wyróżnienie zasługuje Piotr Pawłowski, który we wszystkich meczach, mimo dość ciężkich warunków pogodowych grał na 100 procent.

U-11: Finisz rozgrywek na Słocinie

20 / 06 / 2021 – 10:00

TURNIEJ na Słocinie

Trener Bartosz Złamaniec: W niedziele rozegraliśmy szóstą, a zarazem ostatnią kolejkę ligi orlika starszego, której byliśmy gospodarzem. Zaliczyliśmy komplet zwycięstw i ostatecznie zajęliśmy 2. miejsce w lidze. Cieszy fakt, że poprawiliśmy naszą grę w obronie i byliśmy bardzo skuteczni pod bramką przeciwnika. Moi zawodnicy przeprowadzili wiele efektownych akcji i ich gra naprawdę mogła się podobać. Bardzo dziękuje zawodnikom i całemu sztabowi za pracę włożoną w ten sezon.

Czterech zawodników z zespołu U-11 zostało powołanych do kadry podokręgu Rzeszów na turniej podokręgów w Jarosławiu, który odbywał się w sobotę. Był to Mateusz Szarek, Szymon Siekaniec, Mateusz Poczekajło i Stanisław Nowak. Podokręg Rzeszów zajął w turnieju 1. miejsce. – W sobotę odbył się turniej podokręgów w Jarosławiu. Reprezentacja podokręgu Rzeszów zajęła na nim pierwsze miejsce. Cieszę się, że aż czterech zawodników naszej Akademii reprezentowało nasz podokręg i znacząco przyczynili się do zwycięstwa. Turniej stał na bardzo wysokim poziomie i walka o zwycięstwo toczyła się do ostatniego meczu powiedział Bartosz Złamaniec, trener Stali Rzeszów U11.

U-12: Turniejowy sprawdzian w Krakowie

19 – 20 / 06 / 2021

TURNIEJ w Krakowie

Stal Rzeszów U12 E – Stal Łańcut

Trener Paweł Tomkiewicz: W pierwszy dzień turnieju drużyna weszła bardzo dobrze i dobrze operowała piłką, co przekładało się na sytuacje boiskowe. W drugi dzień poziom zespołów, z którymi się mierzyliśmy, był wyższy i było trudniej, ale my powinniśmy też szybciej grać. Była to dla nas cenna lekcja i rywalizacja z naprawdę dobrymi zespołami.

U-13: Pewne zwycięstwo ze Stalówką

19 / 06 / 2021 – 12:00

Stal Rzeszów x AP Stalowa Wola 6-0

Bramki dla Stali: 2x Mazgaj, Blejwas, Stolarski, Leniart, Kula

Asysty: 4x Polak

Trener Maciej Seroka: Od początku spotkania chłopcy nie pozwolili rywalom na zbyt wiele, kontrolując to spotkanie. Ciężko dochodziło się nam do sytuacji bramkowych przez zmasowaną obronę Stalowej Woli, ale wiedzieliśmy, że cierpliwość i dokładność przy tej pogodzie się opłaci. Dopięliśmy swego w drugiej części meczu, strzelając sześć bramek.

U-14: Zwycięstwo w Mielcu

19 / 06 / 2021 – 13:30

Stal Mielec x Stal Rzeszów 0-4

Stal Rzeszów U14 A (2007) – Siarka Tarnobrzeg U14

Bramki dla Stali: Kacper Gołda, Evan Dworak, Antoni Małecki, Patryk Mazur

Trener Krzysztof Hus: Cieszy nas z pewnością kolejny mecz bez straty gola, gdyż to już 12 spotkanie z rzędu, czyli blisko 16 godzin gry z czystym kontem, co pokazuje, że praca, jaką ci chłopcy włożyli w podniesienie umiejętności gry w fazie bronienia zarówno w kontekście indywidualnym, jak i współdziałania kilku zawodników i całego zespołu przynosi efekty. Przed nami bardzo intensywny tydzień, w którym do rozegrania pozostały nam dwie kolejki ligowe – we wtorek i w czwartek, a już w sobotę rozegramy pierwszy baraż o awans do Centralnej Ligi Juniorów U15.

U-14 II: Zwycięstwo ze Stalą Mielec

20 / 06 / 2021 – 10:00

Stal Rzeszów x FKS Stal Mielec 2-1

Stal Rzeszów U14A - DAP Dębica 01-05-2021, fot. K.Krupa

Bramki dla Stali: Wiktor Hatalski, Igor Majkut

Trener Tomasz Patryn: W dzisiejszym meczu z wiceliderem z Mielca udało się nam zrewanżować za wyjazdową porażkę. Wąska kadra drużyny przeciwnej oraz upał przyczynił się do tego, że wraz z upływającym czasem nasi zawodnicy wykorzystywali zmęczenie mielczan i tworzyli dużo sytuacji pod bramką rywali. Dzięki zwycięstwu utrzymujemy się na 3. miejscu w ligowej tabeli.

U-15: Porażka w derbach

19 / 06 / 2021 – 15:30

Resovia Rzeszów x Stal Rzeszów 2-1

Stal Rzeszów U14 A – SMS Resovia Rzeszów U14

Bramka dla Stali: Salamon

Asysta: Łyczko

Trener Michał Kordas: Zespół na boisku pokazał dużo większe zaangażowanie niż w poprzednim meczu. Zauważalny był postęp w kontroli emocji i konsekwencji w grze. Mimo agresywności i prowokacji przeciwników nasza postawa jest godna pochwalenia. Tworzenie sytuacji to za mało i należy je wykorzystywać, gdyż wciąż razimy nieskutecznością. Oprócz tego zabrakło również odrobiny szczęścia, które jest potrzebne w takich spotkaniach. Ten element był po stronie gospodarzy.

U-16: Remis na Hetmańskiej

19 / 06 / 2021 – 17:30

Stal Rzeszów x UKS SMS Stal Mielec 2-2

Bramki dla Stali: 2x Kowalewski

Trener Paweł Głodowski: Pomimo remisowego wyniku ten mecz możemy uznać za udany. Pomimo początkowych problemów z opanowaniem sytuacji w środku pola oraz stratą bramki potrafiliśmy wyjść na prowadzenie, oraz długimi fragmentami kontrolować mecz. W końcówce meczu popełniliśmy błąd, który kosztował nas utratę drugiej bramki.

CLJ U-17: Bez punktów z Koroną Kielce

20 / 06 / 2021 – 12:00

Stal Rzeszów x Korona Kielce 1-4

Bramka dla Stali: Mateusz Popiela

Trener Łukasz Cabaj: Popełnialiśmy stanowczo zbyt dużo prostych błędów, co poniekąd może tłumaczyć eksperymentalne zestawienie. Mimo to oczekiwaliśmy innego przebiegu meczu i jesteśmy mocno rozczarowani wynikiem. Cieszą kolejne minuty zawodników z rocznika 2006 i to w kontekście przyszłego sezonu będzie procentować. Cel minimum na tę rundę udało się zrealizować i wkrótce rozpoczynamy przygotowania do nowego sezonu.

U-19: Ważne zwycięstwo w walce o CLJ-kę

19 / 06 / 2021 – 15:00

Stal Rzeszów x Sandecja Nowy Sącz 3-0

Trener Maciej Tokarczyk: W spotkaniu z Sandecją tworzyliśmy prawdziwy kolektyw, co było naszą największą mocą. Cieszymy się, ale myślimy już o meczu z Koroną. Przed nami do wykonania ostatni krok.

Stal II Rzeszów: Emocjonujący mecz rezerw

20 / 06 / 2021 – 17:00

Stal Rzeszów x Błękitni Żołynia 7-3

Bramki dla Stali: 2x Jarecki, 2x Suknarowski, Engamba, Kabaciński, Makarski

Trener Karol Wójcik: Po 15-20 minutach gry wydawało się, że jest już po meczu, bo wygrywaliśmy szybko i z łatwością 3-0. Niestety w nasze szeregi wdało się zbyt dużo rozluźnienia i na przerwę schodziliśmy z wynikiem 3-3. W drugiej połowie drużyna potrafiła wejść na właściwe tory i zdominowała przeciwnika, przeprowadzając groźne ataki raz za razem, a cztery z nich skończyły się zdobyciem kolejnych bramek.

Najnowsze aktualności