GRAŁA AKADEMIA | Dużo pożytecznego grania. Dziewczynki rywalizowały z chłopcami

wtorek, 07/02/2023

II drużyna

Stal II Rzeszów – Gorliczanka Gorliczyna 11:0

Bramki dla Stali: Lorek trzy, Jaślar dwie, S. Mazur dwie, Pieniążek, Evertz, Souto, Hałucha.

Stal: Wierzchowski (46 Grygiel) – Ofiara (46 Evertz), Paśko, Guedes, N. Mazur, Souto, S. Mazur (70 Lorek), zawodnik testowany, Zych (46 Jaślar), Hałucha, Pieniążek.

U-19

Stal Rzeszów – KS Zaczernie 9-2

Bramki dla Stali: Somkin cztery, Nilipiński, Małek, Jaślar, Baj, Galara.

Stal: Barzyk (70 Szpilka) – Mazur (55 Małek) Wanowicz, Wyrwas, Szwed, Puliński, Baj, Dubiel (45 Jaślar), Galara, Somkin, Nilipiński.

U-14

Górnik Łęczna – Stal Rzeszów 1-6

Bramki dla Stali: Kazak dwie, zawodnik testowany dwie, Dudczak, Jastrząb.

Znaczna część spotkania to nasza przewaga w posiadaniu piłki czy sytuacjach bramkowych. W porównaniu do poprzedniego spotkania okazji stworzyliśmy nieco więcej, pomimo tego, że przeciwnik grał w systemie z 5 obrońcami. Cieszy fakt skuteczności pod bramką przeciwnika, aczkolwiek wynik mógł być znacznie okazalszy. Dziękujemy drużynie Górnika za sparing – powiedział trener Paweł Tomkiewicz.

U-13

Górnik Łęczna – Stal Rzeszów 2-9

Bramki dla Stali: Zawodnik Testowany trzy, Poczekajło dwie, Żebrakowski dwie, Boratyn dwie.

Przez pierwsze 60 minut graliśmy 9v9. Nie weszliśmy najlepiej w mecz, przez co, pomimo przewagi, brakowało konkretów w działaniach. Po godzinie rozpoczęliśmy grę 11×11, w której chłopcy pokazali dużo większą jakość, tworząc sobie mnóstwo sytuacji bramkowych. Gratulacje dla całej drużyny, szczególnie wyróżnić można dwóch naszych bramkarzy dobrze radzących sobie na innych pozycjach oraz Michała Matuszka, który bez kompleksów rozegrał świetne zawody ze starszymi kolegami – powiedział trener Tomasz Patryn.

U-12

Stal Rzeszów – Stal Łańcut

Mecz zakończył się naszym wysokim zwycięstwem. W pierwszych minutach nie mogliśmy co prawda złapać swojego rytmu, jednak po strzelonej pierwszej bramce w 11. minucie nasza gra uległa poprawie i z biegiem czasu to my byliśmy stroną dominującą w tym spotkaniu. W drugiej połowie meczu chłopcy mieli okazję zagrać na innych pozycjach niż występują zazwyczaj, co też było dla nich dobrym doświadczeniem – powiedział trener Marcin Skiba.

U-11

Wisła Kraków – Stal Rzeszów 2-4

Bramki dla Stali: Śmigiel dwie, Pasterski, Pas.

Graliśmy 3×30 minut i to był bardzo pożyteczny sprawdzian dla drużyny. Gra toczyła się w szybkim tempie, które wymagało od nas wiele zaangażowania i podejmowania decyzji w krótkim odstępie czasu w każdej z trzech części. Jako drużyna potrafiliśmy stworzyć sporo sytuacji po fajnych akcjach, z których cztery wykorzystaliśmy. Dziękujemy drużynie Wisły za zaproszenie i pożyteczne granie – powiedział trener Mateusz Kowalczyk.

Dzień po meczu sparingowym z Wisłą Kraków drużyna wzięła udział w halowym turnieju organizowanym przez nasz klub partnerski SMS Igloopol Dębica. – Kolejne fajne doświadczenie dla naszych zawodników, ponieważ rzadko mają szansę grać w hali. Udział w turnieju zakończyliśmy na 3. miejscu – powiedział Mateusz Kowalczyk.

U-10

Stal Rzeszów – Stal Mielec

Ponad 100 minut na boisku spędzili nasi młodzi piłkarze, rozgrywając mecz kontrolny z drużyną Stali Mielec. Przeprowadziliśmy dużo efektownych akcji i stworzyliśmy sporo sytuacji pod bramką przeciwnika. Pojawiły się również elementy, nad którymi musimy jeszcze pracować na treningach, czyli reakcja po stracie piłki. Bardzo dziękujemy drużynie Stali za przyjazd i sportową rywalizację – powiedział trener Bartosz Złamaniec.

Stal Rzeszów: Kowal, Jękot, Wolan, Szczoczarz, Buniowski, Wolski, Kulig, Kuropatwa, Jachosz, Walat, Brożyna, Brahynets, Książek, Gromek, Jarecki.

U-9

Bardzo wartościowe minuty spędzone przez chłopców na boisku w sobotę z wymagającym rywalem. Grę kontrolną toczyliśmy na dwóch boiskach,w formułach 5v5 oraz 7v7. Dziękujemy za przyjazd i do zobaczenia – powiedział trener Radosław Gromala.

Stal Rzeszów: Broczek, Dembowski, Krzan, Szenk, Krochmal, Sobaszek, Kuźniar, Maciejewski, Kunysz, Liwocz, Ziemniak, Kobos.

U-8

Drużyna z rocznika 2015 miała pracowity weekend. W piątek grała na Śląsku z Akademią GKS Jastrzębie, z którą mierzyła się w formule 4v4 i 5v5. W sobotę natomiast cała ekipa przeniosła się do Czech, gdzie czekało ją 120 minut rywalizacji w międzynarodowym towarzystwie, tj. z Banikiem Ostrawa, MFK Karvina i FC Zbrojovka Brno.

Był to dla nas bardzo wartościowy wyjazd na wielu obszarach. Ponad 200 minut rywalizacji w wymagającym środowisku, wspólna integracja oraz przełamywanie własnych granic. Wielkie dzięki dla wszystkich uczestników naszej przygody – powiedział trener Hubert Lipka.

Stal: Krupa, Hrunyk, Hus, Kot, Kustra, Pas, Patycki, Pilut-Drob, Poczobut, Rzepa, Urban, Wlezień, Zygmunt.

DZIEWCZYNKI

Drużyna dziewcząt wzięła udział w turnieju chłopców z rocznika 2015 PCPN Cup w Stalowej Woli.

Z turnieju na turniej dziewczyny pokazują, że umiejętności doskonalone na treningach potrafią przełożyć na gry kontrolne i turnieje. Potrafimy przeprowadzić coraz więcej efektownych akcji oraz stwarzać sytuacje bramkowe. Cała drużyna coraz lepiej reaguje na stratę piłki i skutecznie pracuje w obronie – powiedziała trener Daria Krzemińska.

MVP turnieju wybrana została Nikola Krupa, a najlepszą zawodniczką drużyny Pola Pilut-Drob.

Stal: Pukała, Pilut-Drob, Pytko, Krupa, Owska, Chrobak, Daniel.