WSZYSTKIE AKTUALNOŚCI

GRAŁA AKADEMIA | Drużyna U-13 postrzelała w derbach. „Dwójka” zaksięgowała kolejne trzy punkty w 4 lidze podkarpackiej

wtorek, 25/04/2023

4 liga podkarpacka

Stal II Rzeszów – Wólczanka Wólka Pełkińska 3-1 (2-0)

Bramki dla Stali: Kądziołka, Evertz, Łysiak.

Stal: Bieszczad – Ofiara, Victor Guedes (46 Piotrowski), Marcin Kaczor, Ingo Evertz (75 N. Mazur), Łysiak, Kądziołka, Manolo (63 Pieniążek), Lorek (63 Souto), Hałucha (46 Łyczko), Opalski (63 Stankowski).

Liga Makroregionalna U-19

Sandecja Nowy Sącz – Stal Rzeszów 5-1

Bramka dla Stali: Jaślar.

U-19 B

Czarni Jasło – Stal Rzeszów 3-1

Bramka dla Stali: Dworak.

Stal: Raczek – Adamski, Balawejder (55 Chmielowski), Dworak, Gabryel, Hatalski, Ostrowski (60 Kajzer), Puliński, Stopa, Świgut, Tadeusz (65 Białorudzki).

Stal: Barzyk (45 Szpila) – Kmieciak, Mazur, Wyrwas, Szwed, Wanowicz, Galara, Siara, Małek (55 Somkin), Nilipiński, Stankowski (45 Jaślar).

Centralna Liga Juniorów U-17

Wisła Płock – Stal Rzeszów 4-2

Bramki dla Stali: Mazur, Bartkowiak.

Stal: Chrapusta – Urbaniak, Płonka, Piwnicki, Dubiel (Sędzimir), Mazur, Wnęczak (Koczera), Bartkowiak, Wrona (Rak), Gołda, Salamon (Surmiak).

U-17 B

Stal Rzeszów – DAP Dębica 1-0

Bramka: Maziarz.

Stal: Proczek – Głąb (58 Cynk), Kaczor (73 Koptyński), Mosur (80 Piorun), Jurkiewicz, Raźny, Kucharski, Pukała, Majkut, Sadowski (63 Ryczkowski), Maziarz.

Centralna Liga Juniorów U-15

Stal Rzeszów – Wisła Kraków 0-0

Stal: Nowak- Sonntag, Kędziora, Cecuła, Patrzyk, Leniart, Pelczarski (60 Mazgaj), Węgrzyn, Słowik (75 Brzęk), Polak (75 Kobosz), Warzybok (60 Michalik).

U-15 B

Stal Rzeszów – DAP Dębica 0-2

U-14

Stal Mielec – Stal Rzeszów 2-7

Bramki dla Stali Rzeszów: Sieczkowski trzy, Wolski dwie, Jastrząb, Kulig.

U-13

Stal Rzeszów – Resovia 8-2

Bramki dla Stali: Żebrakowski pięć, Kazak, Mendryk, Kostek.

Stal: Bydler – Siekaniec, Poczekajło, Wolski, Grochowianka, Mendryk, Kazak, Szarek, Kostek, Lizak, Żebrakowski, Boratyn, Marciniak, Niemczyk, Szczoczarz.

U-13 B

Stal Rzeszów – Stal Stalowa Wola 11-1

Bramki dla Stali Rzeszów: Kostek pięć, Lech dwie, Orłowski dwie, Frąc, Szpunar.

Stal Rzeszów: Nowak – Kostek, Głąb, Kuc, Lech, Mierzejewski, Szarek, Szpunar, Wojtas, Orłowski, Frąc.

U-12

DAP Dębica – Stal Rzeszów

Kolejny mecz w lidze rocznika starszego, tym razem z drużyną, która zdecydowanie przewyższała nas warunkami fizycznymi. Skończyło się wysoką porażką naszego zespołu, a przeciwnik był lepszy w tym spotkaniu, bardziej konkretny i zdecydowany w poczynaniach na boisku – powiedział trener Marcin Skiba.

Stal: Hoszko – Nowak, Brożyna, Rzeszutko, Orłowski, Matuszek, Pisarek, Wojnar, Klepacki, Wróbel, Sobek.

U-12 B

Szóstka Jasło – Stal Rzeszów 0-6

Bramki: Śmigiel dwie, Pikuła dwie, Bieniek, Kloc.

Stal: Rak – Pytko, Pikuła, Bielak, Gancarz, Gromek, Bieniek, Bandzyra, Śmigiel, Kloc, Magdoń.

U-10

Drużyna rozpoczęła zmagania w Lidze Orlika Starszego, a jej rywalami byli: DAF Rzeszów, Resovia, AP WRS United Rzeszów, Ziomki Rzeszów i SPEC Stal Łańcut.

Cieszy fakt, że rywalizujemy jak równy z równym z zawodnikami ze starszego rocznika. Momentami nasza gra mogła się podobać, stwarzaliśmy wiele sytuacji pod bramką przeciwnika i wiele z nich wykorzystaliśmy. Gra w obronie również była na duży plus. Szybciej doskakiwaliśmy do rywali i dobrze reagowaliśmy po stracie piłki. Dziękujemy wszystkim drużynom za sportową rywalizację – powiedział trener Bartosz Złamaniec.

Stal: Kowal, Jękot, Buniowski, Walat, Szczoczarz, Gil Amador, Kuliński, Jarecki, Książek, Gromek, Tomaka, Kuropatwa.

U-9

Drużyna rozpoczęła zmagania w lidze Orlika Młodszego na wiosnę w Łańcucie, gdzie chłopcy i Lena, mieli okazję zmierzyć się z miejscową Stalą Łańcut, DAP Dębica, TG Sokół Sokołów Małopolski oraz Resovią.

Dziękujemy za spotkania przeciwnikom i do zobaczenia za dwa tygodnie u nas – uśmiecha się trener Radosław Gromala.

Stal: Koltok, Szenk, Brożyna, Kulig, Broczek, Kuźniar, Liwocz, Maciejewski, Krochmal, Kobos, Kunysz.

Nasza drużyna brała także udział w AF Cup, który odbywał się w Stróżach.

W trakcie turnieju drużyna rozegrała ponad 200 minut. Patrząc na sposób gry zespołu jesteśmy bardzo zadowoleni. Odwaga w zawodnikach, czy to jak tworzyli sobie okazje, powodowały, że mecze naszej drużyny oglądało się dobrze. Nie ustrzegliśmy się błędów, a także zabrakło nam trochę zimnej krwi pod bramką, jednak patrząc całościowo to był udany weekend. Dziękujemy za zaproszenie Aserek Team Gorlice i do zobaczenia niebawem – powiedział trener Radosław Gromala.

Stal: Broczek, Brożyna, Dembowski, Kostiuchenko, Krzan, Kulig, Kuźniar, Liwocz, Szenk, Ziemniak

U-8

Za nami bardzo piłkarski weekend. Od piątku do niedzieli rozegraliśmy 20 różnych meczów, co dało łącznie 400 minut gry. Złożyły się na to: 5 meczów w Lidze Żaka Starszego (2014), 8 meczów na turnieju MOS 3 w Warszawie oraz 7 meczów na turnieju MOS 3 w Warszawie – wymienia trener Hubert Lipka.

Poza rozwojem sportowym, który w bardzo dobrym środowisku zaliczyli zawodnicy, równolegle przebiegał proces integracji i budowania relacji. Miło widzieć jak ci młodzi ludzie przesuwają swoje granice. Po raz kolejny kieruję wielkie podziękowania na ręce rodziców za świetne wsparcie, jakim obdarowują swoje małe pociechy – dodał trener Lipka.

Dziewczynki

Na boisku Stali rozegrałyśmy gry sparingowe z Karpatami Krosno, DAP Dębica, FORZA Tarnów i Rudnik nad Sanem. Mecze odbywały się po 20 minut każdy z każdym. Nasza gra na tle innych zespołów mogła się podobać. Było coraz więcej pewności siebie i odwagi w podejmowaniu pojedynków 1 na 1, a dążenie do przewagi na boisku powodowało stwarzanie dużej ilości sytuacji bramkowych. Kolejnym pozytywnym akcentem była aktywna praca w obronie każdej zawodniczki. Dziękuję drużynom przeciwnym za przyjazd oraz rodzicom za wsparcie i pomoc w organizacji – powiedziała trener Daria Krzemińska.

Stal: Karnasiewicz, Burzyńska, Kruczek, Dejnaka, Młynarczyk, Wermińska, Pukała, Kędzierska, Owska, Krupa, Daniel, Chrobak.

Najnowsze aktualności