GRAŁA AKADEMIA | Druga drużyna zaaplikowała osiem bramek rywalowi z Mielca w pucharze. Do gry wróciła Centralna Liga Juniorów, a pozostali rozgrywali wartościowe sparingi i turnieje

wtorek, 07/03/2023

II drużyna

Stal II Rzeszów – Stal II Mielec 8-0

Bramki: Lorek trzy, Manolo trzy, Pieniążek, Ofiara.

Stal Rzeszów: Chrapusta – Ingo Evertz(55 Gielar), Paśko ,Victor Guedes (55 Marcin Kaczor), Ofiara, Lorek, Łyczko (55 Pieniążek), S. Mazur, Łysiak, Hałucha, Manolo.

Drugi zespół Stali Rzeszów w meczu 1/4 finału Pucharu Polski na szczeblu podokręgu Rzeszów-Dębica nie dał żadnych szans zapleczu ekstraklasowej Stali Mielec.

U-19

Stal Rzeszów – Sandecja Nowy Sącz 2-1

Bramki dla Stali: Nilipiński, Wanowicz.

Stal: Grygiel – Mazur, Wanowicz, Wyrwas, Szwed (55 Kmieciak), Baj, Jaślar, Puliński, Galara (83 Małek), Nilipiński (60 Langer), Somkin.

Centralna Liga Juniorów U-17

Hutnik Kraków – Stal Rzeszów 1-2

Bramki dla Stali: Koczera, Plichta.

Stal: Barzyk – Dubiel (Urbaniak), Bartoszek, Synoś, Piwnicki, Mazur, Koczera, Bartkowiak (Wnęczak), Wrona (Dworak), Salamon (Plichta), Gołda (Sędzimir).

Centralna Liga Juniorów U-15

Wisła Kraków – Stal Rzeszów 0-0

Stal: Nowak – Sonntag, Kędziora, Zieja, Michalik (60 Błędowski), M. Leniart, Węgrzyn, Kucharski (50 Pelczarski, 70 Brzęk) Polak (65 Warzybok) Tarkowski (60 H. Leniart) Jacak.

U-14

Drużyna wzięła udział w turnieju TOP ELITE w Stróżach.

Stal Rzeszów – FA Ventspils 3-1

Bramki dla Stali: Dolata, Modras, Cecuła.

Stal Rzeszów – Reprezentacja Nowego Sącza 0-1

W dwa dni rozegraliśmy 8 spotkań, z których większość niosła za sobą spore wymagania sportowe, jak i emocjonalne. W większości spotkań wyglądaliśmy piłkarsko dobrze, natomiast zdarzało się, że nie trzymaliśmy emocji pod kontrolą. Najbardziej szkoda pierwszego dnia, kiedy w ostatnim meczu wszystko zależało tylko i wyłącznie od nas. Finalnie trafiliśmy na drugi dzień do Ligi Europy, gdzie poziom był nieco niższy, niż w pierwszym dniu, aczkolwiek mecze z Escolą i Reprezentacją Nowego Sącza wymagały od nas sporego zaangażowania – powiedział trener Paweł Tomkiewicz.

U-13

Część naszej drużyny udała się do Kielc, gdzie wymieszanym składem z chłopakami z U-12 rozegrała sparing z Koroną. – W pierwszej połowie mierzyliśmy się w formule 9v9, a w drugiej 11v11. Dla zawodników z rocznika 2011 była to pierwsza okazja do gry po jedenastu – powiedział trener Tomasz Patryn.

Bramki dla Stali: Mendryk dwie, Żebrakowski.

Stal: Bydler, Matuszek, Grochowianka, Poczekajło, Szarek, Mendryk, Klepacki, Kazak, Nowak, Orłowski, Rzeszutko, Czerwonka, Wojnar.

Druga część zespołu spędziła natomiast czas od piątku do niedzieli w Szalowej. Pierwszego dnia drużyna rozegrała mecze sparingowe z rywalami z Białej Podlaskiej i Nowego Sącz, a od soboty brała udział w turnieju Cutline Cup.

Niezbyt dobre wejście w turniej spowodowało, że po fazie grupowej wylądowaliśmy w grupie srebrnej. W niedzielnych rozgrywkach chłopcy pokazali się z dobrej strony i zajęli 2. miejsce. Każdy zawodnik obecny na turnieju spędził blisko 250 minut na boisku – powiedział trener Tomasz Patryn.

U-11

Korona Kielce S.A. – Stal Rzeszów 5-2

Stal: Stolarski, Waltoś, Górniak, Pas, Śmigiel, Kloc, Magdoń, Krutysz, Latuszek, Proksa, Sobek, Pisarek, Bandzyra.

Chłopcy rozegrali spotkanie 3 x 30 minut ze starszymi kolegami z Korony Kielce. Wyszliśmy na to spotkanie zmotywowani, a gra toczyła się w szybkim tempie. Przed meczem założyliśmy sobie, że chcemy odbierać piłkę pod bramką i na połowie przeciwnika, z czego możemy być zadowoleni ponieważ funkcjonowało to przez pierwsze 30 minut spotkania bardzo dobrze. Stworzyliśmy sobie dzięki temu kilka dogodnych sytuacji, lecz zabrakło skuteczności przy wykończeniu. Dobre fragmenty gry miała również drużyna z Kielc, która przejęła inicjatywę i stworzyła sobie sytuacje, a nasi chłopcy byli zmuszeni momentami do niskiej obrony – powiedział trener Michał Parkosz.

U-10 i U-9

Stal Rzeszów – KKP Korona Kielce

Stal U-10: Kowal, Michalik, Jękot, Jachosz, Buniowski, Kulig, Wolski, Gromek, Walat, Książek, Jarecki, Brahynets.

Stal U-9: Dembowski, Kostiuchenko, Koltok, Kobos, Krzan, Kunysz, Kuźniar, Liwocz, Sobaszek, Szenk, Ziemniak.

Zarówno młodsi jak i starsi zawodnicy rozegrali mecz kontrolny w systemie 7v7 grając 2×40 minut. Mecz z tak wymagającym przeciwnikiem jest idealnym materiałem do analizy, w którym tak na prawdę znajdziemy wszystko – rzeczy nad którymi musimy popracować, a także zachowania pozytywne, które występowały na boisku. Dziękujemy rywalowi za przyjazd, bardzo dobry mecz i sportową rywalizację i mamy nadzieję, że niebawem zobaczymy się ponownie – powiedział trener Radosław Gromala.

U-8

Stal Rzeszów – AP Bronowice Lublin

Stal: Kustra, Janik, Patycki, Hrunyk, Wlezień, Hus, Pilut-Drob, Poczobut, Zygmunt, Rzepa, Dziedzic, Sowier, Urban, Krupa, Pytko, Janusz.

Po zeszłotygodniowym turnieju w stolicy przyszedł czas na mecz u siebie. Dwa boiska i 100 minut współzawodnictwa na świeżym powietrzu, w takiej formie spędzaliśmy sobotnie popołudnie. Drużynie gości dziękujemy za przyjazd, a rodzicom za świetne wsparcie – powiedział trener Hubert Lipka.

DZIEWCZĘTA

Drużyna dziewcząt wzięła udział w turnieju chłopców z rocznika 2015 – PCPN Cup w Stalowej Woli.

Kolejne cenne doświadczenie w grze z chłopcami. Dziewczyny spędziły na boisku ponad 100 minut, rozgrywając 11 spotkań. Zaangażowanie oraz szybsze podejmowanie decyzji przekładało się na coraz więcej sytuacji bramkowych oraz przeprowadzenie dużej ilości efektownych akcji. Pozytywnym akcentem była zdecydowanie skuteczna praca w obronie oraz chęć odbioru piłki przez całą drużynę – powiedziała trener Daria Krzemińska.

MVP turnieju wybrana została Nikola Krupa, a najlepszą zawodniczką drużyny Anna Pytko.

Stal: Krupa, Pytko, Owska, P. Pilut-Drob, F. Pilut-Drob, Pukała.