D1 A - Stal Rzeszów - Siarka Tarnobrzeg, 22-05-2021, fot K.Krupa

WSZYSTKIE AKTUALNOŚCI

Grała Akademia: Dobre i wysokie wyniki po weekendowych turniejach i meczach

poniedziałek, 24/05/2021

U-10: Stal gospodarzem turnieju

23 / 05 / 2021 – 13:30

TURNIEJ na Słocinie

Trener Marcin Skiba: W trzeciej kolejce turnieju ligowego to my byliśmy gospodarzem, rozgrywki odbyły się na Słocinie przy ul. Gliwy. Tak jak zawsze mieliśmy okazję rozegrać 5 meczów po 20 minut. Był to dzień, w którym przeplataliśmy dobre mecze z trochę słabszymi. Na pewno musimy popracować nad naszym podejściem i mobilizacji do meczów, w których przeciwnik wywiera małą presję.

U-11: 6. miejsce w turnieju Salt Mine CUP w Wieliczce

23 / 05 / 2021

TURNIEJ w Wieliczce

Trener Bartosz Złamaniec: Z bardzo dobrej strony pokazali się nasi zawodnicy w mocno obsadzonym turnieju rozgrywanym w Wieliczce. Nie często mamy możliwość rywalizować z akademiami Legii Warszawa, Lecha Poznań czy Śląska Wrocław, ale pokazujemy się z dobrej strony i sprawiamy kilka niespodzianek. Cieszy fakt, że stwarzamy sobie bardzo dużo sytuacji pod bramką przeciwnika, ale martwi brak skuteczności. Przywozimy z Wieliczki świetne doświadczenie i dużo materiału do analizy. Dziękuje zawodnikom za zaangażowanie i walkę od pierwszego do ostatniego gwizdka.

U-12: Porażka z Beniaminkiem

23 / 05 / 2021 – 17:00

Stal Rzeszów x Beniaminek Krosno 2-6

Stal Rzeszów U12 – UKS SMS Rzeszów U12

Bramki dla Stali: Matwijiw, Proczek

Asysty: Słysz, Miąsik

Trener Paweł Tomkiewicz: Kolejny mecz, w którym widać, że dobrze wchodzimy w mecz, dużo pracujemy, jesteśmy w stanie utrzymać około 20 minut dobrej intensywności i jakości. Początek drugiej połowy również dobry, ale brakuje utrzymania intensywności w perspektywie całego meczu. Żałuję, że kilku zawodników nie było w stanie pomóc reszcie zespołu. We wtorek kolejne ciężkie spotkanie z drużyną z Dębicy.

U-13: Niedosyt po bezbramkowym remisie z Siarką

22 / 05 / 2021 – 13:00

Stal Rzeszów x Siarka Tarnobrzeg 0-0

Trener Maciej Seroka: Wynik kompletnie nie oddaje przebiegu bardzo otwartego spotkania. Poprawiliśmy parę rzeczy względem poprzedniego meczu z Siarką, a do tego dużo zaangażowania i serca chłopcy włożyli w ten mecz. Szkoda, bo poprzeczek słupków i znakomitych okazji mieliśmy bardzo dużo.

U-13 II: Zwycięstwo ze Stalówką

23 / 05 / 2021 – 10:00

Stal Stalowa Wola x Stal Rzeszów 2-9

Bramki dla Stali: 2x Dawid Jarecki, 2x Krystian Łupicki, 2x Wiktor Zieliński, Hubert Tereszewicz, Dawid Dopart, Mikołaj Bryś

Trener Hubert Lipka: Na dobrze przygotowanej murawie chłopcy dość gładko rozprawili się z imienniczką ze Stalowej Woli. Dobra aktywność w trakcie ustalania zadań na mecz, poparta intensywną rozgrzewką przełożyła się na poczynania boiskowe. Zawodnicy świadomi czego zabrakło w spotkaniu przed tygodniem, realizowali zadania od pierwszej minuty, wzajemnie się przy tym motywując. Dodatkowo rywal pozostawiał dużo miejsca na boisku, z czego bardzo ochoczo korzystali chłopcy, aplikując gospodarzom 9 goli.

U-14 II: Derby dla Ziomków

22 / 05 / 2021 – 13:00

Ziomki Rzeszów x Stal Rzeszów 1-0

Trener Tomasz Patryn: Po zwycięstwie w pierwszym meczu 4-0, rewanż ewidentnie nam nie wyszedł. Spotkanie odbyło się w trudnych warunkach i pomimo widocznej przewagi w grze, do warunków lepiej dostosowali się zawodnicy Ziomków, ostatecznie wygrywając z nami 1-0. Jedyna bramka padła po strzale z blisko 30 metrów. Już we wtorek zagramy u siebie kolejny mecz ligowy o 16:00 z Unią Nowa Sarzyna.

U-15: Ofensywna Stal Rzeszów

23 / 05 / 2021 – 10:00

Stal Rzeszów x Czarni 1910 Jasło 11-1

Bramki dla Stali: Dubiel, Kądziołka, 2x Łyczko, 3x Salamon, Walat, 2x Chmielowski, Maj

Asysty: Dubiel, Kulczycki, 3x Łyczko, Sędzimir, 2x Walat, Wrona, 2x Maj

Trener Michał Kordas: Pomimo niskiej obrony przeciwnika stworzyliśmy sobie sporo sytuacji, które zamieniliśmy na wysoki wynik. Mecz był dla nas wyzwaniem ze względu na inne ustawienie niż to, w którym do tej pory graliśmy. W tym aspekcie mamy ciekawe wnioski, które przełożą się na dalszą pracę.

U-16: Skromny remis z Siarką Tarnobrzeg

22 / 05 / 2021 – 10:00

Stal Rzeszów x Siarka Tarnobrzeg 1-1

Stal Rzeszów U16 - FKS Stal Mielec 09-05-2021, fot. K.Krupa

Bramka dla Stali: Nilipiński

Trener Paweł Głodowski: W tym meczu zagraliśmy dobrze w fazie atakowania, reagowaliśmy poprawnie również w zapobieganiu kontratakom przeciwnika. Musimy jednak nadal ćwiczyć nasze zachowania w momencie minięcia defensywy rywala, bo tego nam zabrakło, aby zdobyć więcej bramek.

U-17 II: Festiwal strzelecki z Juventus Academy

22 / 05 / 2021 – 15:00

Stal Rzeszów x Juventus Academy 16-1

Bramki dla Stali: 6x Sajdak, 3x Błahuciak, 2x Walczyszewski, Trzyna, Krok, Pelc, Pawłowski, Szpila

Trener Dariusz Jarecki: W kolejnym spotkaniu chłopcy urządzili sobie festiwal strzelecki. Od początku graliśmy bardzo wysokim pressingiem, który sprawiał ogromne problemy drużynie przeciwnej. Brawa dla mojej drużyny za determinację i skuteczność. Na uwagę zasługuje sześć bramek Adriana Sajdaka, który na boisku pojawił się po przerwie.

CLJ U-17: Ważny remis w kontekście utrzymania

22 / 05 / 2021 – 12:30

Stal Rzeszów x AP TOP 54 Biała Podlaska 1-1

Bramka dla Stali: Kacper Paśko (rzut karny)

Trener Łukasz Cabaj: Szkoda straconych punktów, które mogą być dla nas kluczowe w kontekście utrzymania. Szanujemy jednak punkt, bo jeszcze minutę przed końcem przegrywaliśmy. Z perspektywy meczu uważam, że widać było po zespołach świadomość wagi pojedynku. Pierwsza połowa ze wskazaniem na nas a druga to mały rollercoaster. Najpierw strzelamy bramkę, której sędzia nie uznaje. Za chwilę sami ją tracimy i od tego momentu zepchnęliśmy rywali do rozpaczliwej obrony. Zawodnicy pokazali niesamowity charakter, bo bez ustanku atakowali i za to zostali wynagrodzeni. Przez ostatnie 30. minut meczu graliśmy z pazurem w każdej akcji i dobrze doskakiwaliśmy pressingiem. Za tydzień czas na rewanż, który będzie ważny w kontekście utrzymania. Cieszy też debiut kolejnego zawodnika z rocznika 2006, co pokazuje siłę i głębie naszej akademii.

U-19: Zwycięstwo w Łęcznej

23 / 05 / 2021 – 12:00

Górnik Łęczna x Stal Rzeszów 2-7

Stal Rzeszów U19 - Motor Lublin U19, 24-04-2021, fot. K.Krupa

Bramki dla Stali: 3x Musik, 2x Kaczor, Kędzior, Mazur

Trener Maciej Tokarczyk: Był to nasz bardzo dobry mecz pod kątem ofensywy. Zespół różnicował warianty gry, co skutkowało wieloma stworzonymi sytuacjami. Zostało nam 5 kroków, od dziś skupiamy się na kolejnym – rewanżu z Górnikiem Łęczna.

Stal II Rzeszów: Zwycięstwo rezerw

23 / 05 / 2021 – 16:00

Start Brzóza Stadnicka x Stal Rzeszów 0-4

Czarni Czudec - Stal II Rzeszów 16-05-2021, fot. K.Krupa

Bramki dla Stali: Michasiewicz, 3x Jarecki

Trener Karol Wójcik: Mecz od początku był pod naszą pełną kontrolą (w 4. minucie bramka Michasiewicza). Pod koniec pierwszej połowy Jarecki znakomicie wykonał rzut wolny i na przerwę schodziliśmy z zaliczką dwóch bramek. W drugiej połowie cierpliwa gra z naszej strony przyniosła dogodne sytuacje i kolejne dwa trafienia.

Najnowsze aktualności