Stal II Rzeszów - Sokół Sokołów Małopolski 2021-05-29, fot. K.Krupa

Grała Akademia: Derbowy weekend, triumf w turnieju Beksa Cup i pewne zwycięstwo rezerw

niedziela, 30/05/2021

U-9: Turniejowa gra w Przeworsku

29 / 05 / 2021 – 10:00

TURNIEJ w Przeworsku

Trener Sławek Grzegorzek: W sobotę w ramach rozgrywek ligowych udaliśmy się do Przeworska, gdzie stoczyliśmy cztery pojedynki, z czego każdy po 20 minut. Chłopcy w każdym meczu byli stroną dominującą. Skupialiśmy się na kilku aspektach gry, których realizację oceniam na poziomie zadowalającym. Zawodnicy byli mocno zaangażowani w każdy mecz. Ofensywna dyspozycja i odwaga pozwoliła strzelić sporo goli. Dziękujemy gospodarzom za dobrą organizację turnieju.

U-10: Triumf w turnieju Beksa Cup

TURNIEJ w Lublinie

Trener Marcin Skiba: Był to intensywny weekend dla grupy rocznika 2011. W niedzielę wzięliśmy udział w turnieju Beksa Cup w Lublinie, gdzie występowały akademie m.in. Jagiellonii Białystok, Górnika Łęczna czy Barca Academy. Chłopcy po bardzo dobrej grze w fazie grupowej awansowali do rundy Ligi Mistrzów, w której również nie doznali porażki i z kompletem zwycięstw w całym turnieju zasłużenie wygrywają całe zawody. Bardzo dobrze funkcjonowała u nas reakcja na stratę piłki oraz cierpliwa, konsekwentna i mądra gra.

U-10: Turniejowa kolejka ligowa

TURNIEJ w Rzeszowie

Trener Marcin Skiba: Za nami 4. kolejka turnieju ligowego, w którym tym razem gospodarzem była Resovia Rzeszów. W trudnych warunkach atmosferycznych chłopcy pokazali się z bardzo dobrej strony, ambitnie walcząc w każdym meczu i prezentując ofensywny styl gry. Strzelili ponad 20 bramek w pięciu meczach, a stracili tylko 6.

U-10 II: Kolejka ligowa w Budziwoju

TURNIEJ w Budziwoju

Trener Artur Sienkiewicz: Nie był to nasz dzień. Chociaż wyniki spotkań tego nie odzwierciedlają, mieliśmy problem z koncentracją, co skutkowało dużą ilością błędów własnych. Problemy ze skupieniem rzutowały również na zaangażowanie chłopców, które mogło być zdecydowanie lepsze. Jest to dla nas sygnał, na czym musimy się skupić podczas tygodniowych treningów, a dla chłopców bodziec do pracy nie tylko na płaszczyźnie wyłącznie piłkarskiej, ale również mentalnej.

U-11: Drugie miejsce na turnieju w Czarnym Dunajcu

TURNIEJ w Czarnym Dunajcu

MVP Drużyny: Mateusz Szarek

Trener Bartosz Złamaniec: Bardzo dobry występ naszych zawodników w turnieju w Czarnym Dunajcu. Dużo gry i cennych doświadczeń za nami. W każdym meczu chłopcy pokazali swoje umiejętności piłkarskie i charakter. Momentami długo utrzymywaliśmy się przy piłce, tworząc sytuacje pod bramką przeciwnika, ale są też elementy, nad którymi musimy jeszcze więcej pracować na treningach. Jestem bardzo zadowolony z gry moich zawodników, tym bardziej że, pierwszy raz graliśmy w turnieju 8+1.

U-12: Remis z APPN Mielec

30 / 05 / 2021 – 16:30

APPN Mielec x Stal Rzeszów 1-1

Stal Rzeszów U12 E – Stal Łańcut

Bramka dla Stali: Filip Tarkowski

Asysta: Nataniel Kulig

Trener Paweł Tomkiewicz: Był to mecz z tych o sześć punktów i byliśmy bardzo blisko zgarnięcia tej puli. Bramka w drugiej połowie, gdzie po wskazówkach, wiedzieliśmy jak grać z przeciwnikiem, natomiast brakuje kropki nad i. Jedynym z minusów jest fakt, że w kolejnym spotkaniu tracimy bramki. Niestety tym razem po naszym trafieniu. Po rozmowie z chłopcami jasna weryfikacja celu postawionego przed rundą i trzeba go zaktualizować, sześć meczów do końca sezonu, a w każdym będziemy grali o punkty, już we wtorek próba w Dębicy.

U-13: Skromne zwycięstwo ze Stalówką

AP Stalowa Wola x Stal Rzeszów 0-1

Stal Rzeszów U13 – Igloopol Dębica U13

Trener Maciej Seroka: W tym meczu było dużo niedokładności i szarpanej gry, co skutkowało narażaniem się na kontrataki i nerwową końcówkę meczu. Szkoda, bo powinniśmy strzelić kilka bramek i mecz mógł przebiegać o wiele spokojniej.

U-14: Derbowe zwycięstwo na zero z tyłu

SMS Resovia Rzeszów x Stal Rzeszów 0-4

Bramki dla Stali: 2x Patryk Mazur, Mateusz Leniart, Michał Synoś

Trener Krzysztof Hus: Dzisiejszy mecz derbowy wyglądał podobnie, jak przed miesiącem; bardzo długo utrzymywaliśmy się przy piłce, stworzyliśmy sobie mnóstwo sytuacji, w których często niewiele brakowało, aby podwyższyć wynik. Ostatecznie wygrywamy 4-0. To już ósmy mecz w lidze bez straconej bramki, co oznacza ciągłość ponad dziesięciu godzin gry z czystym kontem, za co należą się brawa dla całej drużyny za konsekwencję w działaniach obronnych.

U-14 II: Porażka w Mielcu

30 / 05 / 2021 – 17:30

FKS Stal Mielec x Stal Rzeszów 3-0

Trener Tomasz Patryn: Wicelider z Mielca postawił nam trudne warunki i śmiało można ten mecz określić mianem najlepszego w tej rundzie. Oba zespoły starały się budować akcje od tyłu atakiem pozycyjnym, a mecz obfitował w sytuacje bramkowe dla obu drużyn. Pierwszą bramkę tracimy w pierwszej połowie po rzucie różnym. Cały czas dążyliśmy do wyrównania, zmieniając ustawienie na bardziej ofensywne, jednak w samej końcówce tracimy dwie bramki w dwie minuty i ze zwycięstwa mogli cieszyć się zawodnicy z Mielca. Niestety, walkę do samego końca o punkty przypłaciliśmy trzema kontuzjami.

U-15: Derbowy remis

Stal Rzeszów x SMS Resovia Rzeszów 2-2

Stal Rzeszów U14 A – SMS Resovia Rzeszów U14

Bramki dla Stali: Kądziołka, Łyczko

Asysty: Kulczycki, Maj

Trener Michał Kordas: W meczu z Resovią do dominacji zabrakło nam większej konsekwencji w naszej grze. Mimo tego, że po gorszym początku podnieśliśmy się i wyszliśmy na prowadzenie, to można uznać, że straciliśmy punkty.

U-16: Porażka w derbach z Resovią

29 / 05 / 2021 – 12:30

Stal Rzeszów x SMS Resovia Rzeszów 1-2

Stal Rzeszów U16 - FKS Stal Mielec 09-05-2021, fot. K.Krupa

Bramka dla Stali: Kowalewski

Trener Paweł Głodowski: Jak przystało na mecz derbowy, w spotkaniu dominowało dużo walki szczególnie w środkowej strefie boiska. Wyszliśmy na prowadzenie po uderzeniu z dystansu Marcela Kowalewskiego. W dalszej części próbowaliśmy rozwijać ataki z wykorzystaniem naszych skrzydłowych, którzy wbiegając w pole karne, stwarzali zagrożenie bramce rywala. Niestety nie ustrzegliśmy się błędów przy stałych fragmentach gry, które kosztowały nas utratę dwóch bramek.

CLJ U-17: Remis w Białej Podlaskiej

30 / 05 / 2021 – 12:00

AP TOP 54 Biała Podlaska x Stal Rzeszów 2-2

Bramki dla Stali: Musik, Kaczor

Trener Łukasz Cabaj: Szanujemy punkt, ale mimo wszystko wracamy z niedosytem. Do przerwy przegrywaliśmy 2-0 a bramki tracimy po trzech akcjach drużyny przeciwnej. W przerwie nakreśliliśmy nowy plan i zmiany przyniosły wymierny skutek w postaci wyrównania. Biała Podlaska była bardzo nastawiona na defensywę i było ciężko ich złamać. Jednak kiedy to się udało, to mecz się mocniej otworzył i obie drużyny miały sytuacje. Zawodnicy zostawili dużo zdrowia w tym meczu i bardzo mocno walczyli, żeby przywieźć upragnione trzy punkty. Nie udało się, ale broni nie składamy i walczymy dalej, pomimo że nasza sytuacja się mocno komplikuje.

U-19: Efektowna wygrana z Górnikiem Łęczna

Stal Rzeszów x Górnik Łęczna 4-0

Bramki dla Stali: 2x Kędzior, Walas, Płocica

Trener Maciej Tokarczyk: W kolejnym meczu pokazujemy sporą jakość piłkarską. Gratuluję moim zawodnikom postawy podczas całego tygodnia treningowego, który miał bezpośredni wpływ na mecz.

Stal II Rzeszów: Pewne zwycięstwo rezerw z Sokołem

29 / 05 / 2021 – 15:00

Stal Rzeszów x Sokół Sokołów Małopolski 5-1

Bramki dla Stali: Skoczylas, Mazur, 2x Jarecki, Kabaciński

Trener Karol Wójcik: Drużyna bardzo dobrze weszła w mecz od samego początku, narzucając wysokie tempo gry i realizując założenia i szybko przełożyło się to na stwarzanie sytuacji bramkowych i tak naprawdę do 7. minuty mieliśmy trzy stuprocentowe sytuacje, których nie potrafiliśmy wykorzystać. Jednak kolejne akcje przyniosły już dwie bramki. Nie obyło się również bez popełnienia błędu w ustawieniu i przeciwnik pod koniec pierwszej połowy udanie nas skontrował, zdobywając bramkę kontaktową. Po przerwie jednak zdominowaliśmy przeciwnika i zagraliśmy jeszcze bardziej skutecznie, zdobywając trzy kolejne bramki.