WSZYSTKIE AKTUALNOŚCI

Grała Akademia: czas gier kontrolnych

niedziela, 13/12/2020

U-9: Kolejne gry kontrolne mlodych Stalowców

W miniony weekend poza głośnym sparingiem U-17, grali też ich młodsi koledzy, m.in. z rocznika 2012. W sobotę (12.12.2020 r.) zagraliśmy z rok starszym zespołem AP Wiki Sanok, natomiast w niedzielę (13.12.2020 r.) zmierzyliśmy się z rówieśnikami z BKS Lublin.

Trener Radosław Gromala: W sobotę drużyna udała się do Sanoka na sparing ze starszymi kolegami z tego miasta. Mecze rozgrywaliśmy w systemie 6+1. Dziękujemy za zaproszenie i bardzo wartościowe minuty spędzone na bardzo dobrze przygotowanym obiekcie. Mamy nadzieję, że będziemy mogli niebawem się znów zmierzyć. W niedzielę natomiast rozegraliśmy sparing z drużyną BKS Lublin, już u nas na boisku w Słocinie. Dziękujemy za przyjazd drużynie przeciwnej.

U-12: Wysoka wygrana z imienniczką z Mielca

Trener Paweł Tomkiewicz: Stal Mielec to kolejny sparingpartner na drodze do przygotowania do ligi. Bardzo ciekawy przeciwnik. Początek spotkania to badanie sił, ale mieliśmy momenty, gdzie jeśli strzelaliśmy bramkę, to szliśmy za ciosem. W przeciągu 10 minut dwukrotnie – w przeciągu całego sparingu wpadło po 3 bramki. Cieszy fakt, że to nad czym pracowaliśmy w tym tygodniu funkcjonowało dobrze, a chłopcy coraz bardziej rozumieją jak chcemy grać i co nam jest do tego potrzebne. Stracona bramka padła po naszym indywidualnym błędzie. Rywal miał sporo okazji do strzelenia bramki, lecz albo my dobrze blokowaliśmy strzały, albo nasi bramkarze wywiązywali się ze swoich zadań. Dziękujemy za sparing i do zobaczenia wkrótce.

Stal Rzeszów 7:1 Stal Mielec

Bramki dla Stali:


Filip Tarkowski (asysta Łukasz Jawniak ), Zawodnik testowany, Gabriel Śmigiel, Nataniel Kulig (asysta Jakub Zegar), Wiktor Zieliński (asysta Kamil Sieczkowski), Kornel Nogaj (rz. karny) oraz Kamil Sieczkowski

U-17: Stal wymagającym przeciwnikiem dla warszawskiej Legii

fot. Aleksandra Wór Photography / Akademia Piłkarska Legii Warszawa

W sobotę 12. grudnia 2020 r. świeżo upieczony zespół CLJ U-17 Stali Rzeszów udał się na kolejne kontrolne granie – tym razem do Stolicy.

W niedawno oddanym do użytku centrum treningowym Legii Warszawa podopieczni trenerów Cabaja, Tokarczyka i Stępnia rozegrali wartościowy sparing z rówieśnikami z Warszawy.

Trener Stali Rzeszów U-17 Łukasz Cabaj: Myślę, że zostawiliśmy po sobie dobre wrażenie. Za nami fajny mecz pod względem szkoleniowym. Obie drużyny postawiły na otwarty i fajny futbol. Myślę, że przy odrobinie szczęścia wynik mógłby być nieco lepszy, ale to nie to było najistotniejsze. Na tle mocnego rywala dostaliśmy odpowiedź, że droga którą obraliśmy jest dobra. Brawa dla drużyny i podziękowania za fajne przyjęcie dla Legii Warszawa.

Trener Legii Warszawa U-17 Rafał Gębarski: Stal była dla nas wymagającym przeciwnikiem. To drużyna, przeciwko której, by wygrać, musisz bardzo dobrze wykonać swoją robotę na boisku. Bardzo podobał mi się sposób, w jaki zdobyliśmy w tym spotkaniu pierwszą bramkę. Wyjście od własnego pola karnego, na spokoju, sam początek meczu – więc przeciwnik pełen sił, wysoko nas pressował. Ten spokój w rozegraniu to coś, co chcemy widzieć w grze naszych zawodników jak najczęściej. W pewnym momencie mecz się wyrównał, było sporo walki, natomiast bardzo podobało mi się to, że zawodnicy – bez mojej ingerencji – potrafili sami wrócić do stylu gry, którego od nich oczekujemy.

Legia Warszawa – Stal Rzeszów 4:2 (1:1)

Bramki dla Stali: Opalski oraz Musik

Najnowsze aktualności