WSZYSTKIE AKTUALNOŚCI

Grała Akademia: awans do CLJ i znakomita postawa w sparingach

środa, 18/11/2020

U-9: Sparingi z Beniaminkiem i Resovią

Trener Radosław Gromala: Za nami wartościowe sparingi. W piątek rywalizowaliśmy z drużyną Beniaminka Krosno, która jest bardzo wymagającym rywal. Pokazali nam, jak dużo pracy jest jeszcze przed nami. Jednak mimo wszystko widać że chłopcy ciągle wykonują postęp. Dziękujemy bardzo za zaproszenie i mamy nadzieję że do zobaczenia.

W niedzielę natomiast graliśmy z Resovią. Prawie dwie godziny gry, gdzie można było zobaczyć na prawdę kilka ciekawych momentów z jednej i drugiej strony. Dziękujemy za przyjazd i niebawem znów się widzimy – dodał trener Gromala.

U-11: 6. miejsce w turnieju w Szalowej

W mocno obsadzonym turnieju w Cutline CUP w Szalowej nasi młodzi zawodnicy zajmują 6. miejsce. W pierwszym dniu turnieju wygraliśmy rywalizację w grupie i awansowaliśmy do grupy finałowej. W niedzielę (drugi dzień turnieju) zagraliśmy w mocnej „grupie platynowej”, w której do ostatniego gwizdka toczyła się walka o zwycięstwo. 

Nagrody indywidualne: 

Stanisław Nowak – Najlepszy bramkarz turnieju 

Oskar Żebrakowski – wybrany do Najlepszej „7” turnieju


Trener Bartosz Złamaniec: Za nami świetny turniej, dwa dni dobrego grania. Cieszymy się, że w obecnej sytuacji w Polsce taki turniej udało się rozegrać. Wielkie gratulacje dla organizatorów za przygotowanie i sprowadzenie tak dobrych drużyn. Nasza gra momentami mogła się podobać, ale były też elementy, którym musimy poświecić więcej czasu. Bardzo cenna lekcja dla nas. Mamy więc sporo materiału do analizy i wiemy nad czym musimy pracować. Na pewno cieszą wyróżnienia indywidualne dla naszych zawodników Oskara i Stasia.

U-17: Awans do CLJ!

Stal Rzeszów U17 – Orlęta Kielce U17 6-0, 2020-11-11

Stal Rzeszów U-17 z szesnastopunktową przewagą wygrała Podkarpacką Ligę Juniora Młodszego (13 zwycięstw i 1 remis, 71 strzelonych bramach i 10 straconych) i zyskała prawo udziału w barażach o awans do Centralnej Ligi Juniorów w swojej kategorii wiekowej.

Podopieczni trenera Łukasza Cabaja w pierwszym spotkaniu o promocję do najwyższej polskiej ligi juniorów w roczniku 2004 pokonali Orlęta Kielce aż 6-0, wobec czego drugi mecz barażowy wydawał się tylko formalnością. Bramki dla biało-niebieskich zdobyli Kacper Paśko, Michał Musik (2), Seweryn Strzelec i Michał Opalski (2). 

Spotkanie na pewno było mocno jednostronne, na naszą korzyść. Pierwsze kilkanaście minut to był czas na wzajemne rozpoznanie się, ale kiedy już rozszyfrowaliśmy naszych rywali, to gra była już tak naprawdę do jednej bramki. Mocno cisnęliśmy przeciwnika i idziemy po swoje. Wątpię, że Orlęta zdołają u siebie doprowadzić do remisu” – powiedział Seweryn Strzelec, zdobywca jednej z bramek. 

Orlęta zagrały w sposób, który przewidywaliśmy, bo zakładaliśmy, że będą bronić nisko i zagęszczać środek pola, więc niczym nas nie zaskoczyli. Na początku było trochę za mało podań penetrujących z naszej strony, ale staraliśmy się to korygować na bieżąco. Myślę, że z perspektywy całego spotkania możemy być zadowoleni i te założenia, które przedstawiliśmy sobie przed meczem, zostały zrealizowane – podsumował Bartosz Stępień, trener Stali Rzeszów U-17. 

W drugim meczu biało-niebiescy wygrali z Orlętami Kielce 5-3. Gole dla Stali zdobywali Cząba, Opalski, Wojtyło (2) oraz Paśko. Tym samym od marca biało-niebiescy będą występować w Centralnej Lidze Juniorów. Ich przeciwnikami będą takie drużyny jak m.in. Wisła Kraków, Cracovia, TOP 54 Biała Podlaska, Korona Kielce czy Motor Lublin. –Wygrywamy po przeciętnym meczu. Daliśmy przeciwnikowi zbyt wiele miejsca i ten to wykorzystał. Najważniejsze teraz to dobrze przygotować się do występów w CLJ. Brawo drużyna! – dodał Łukasz Cabaj, trener Stali Rzeszów U-17.

Najnowsze aktualności