WSZYSTKIE AKTUALNOŚCI

Emocje, walka i zabawa. Kolejna edycja STAL FIBRAIN CUP dobiegła końca!

poniedziałek, 25/10/2021

W sobotni poranek na boisku bocznym Stadionu Miejskiego „Stal” w Rzeszowie stawiło się 20 drużyn, które wzięły udział w kolejnej edycji STAL FIBRAIN CUP. W sumie w turnieju wzięło udział ponad 200 zawodników oraz zawodniczek z roczników 2013 oraz 2014. Kolejna edycja przyniosła wiele emocji, walki oraz przede wszystkim dobrej zabawy. Patronat nad wydarzeniem objęła Gmina Miasto Rzeszów oraz Rzeszów – Stolica innowacji. Sponsorami turnieju była firma FIBRAIN, Helios oraz FlyPark.

Sobotni poranek dla uczestników turnieju rozpoczął się bardzo wcześnie, bowiem już od godziny 9:00 rozpoczęły się pierwsze zmagania na boisku. Natomiast kilka dni wcześniej, trenerzy wszystkich zespołów otrzymali zasady turnieju, harmonogram rozgrywek, ogólne przepisy, czy zasady bezpieczeństwa. W dniach poprzedzających turniej rozlosowano także grupy dla obu roczników, które wyglądały następująco:

ROCZNIK 2013 – GRUPA A – Stal Rzeszów, Motor Lublin, Orlik Przemyśl, Orzełek Przeworsk, Ziomki Rzeszów

ROCZNIK 2013 – GRUPA B – APPN Mielec, KKP Korona Kielce, AP Rzeszów, JKS JSRR Jarosław, Stal II Rzeszów

ROCZNIK 2014 – GRUPA A – Motor Lublin, AP Rzeszów, Perfect Przeworsk, Igloopol Dębica, Stal Rzeszów

ROCZNIK 2014 – GRUPA B – Orlik Przemyśl, JKS JSRR Jarosław, Igloopol II Dębica, Stal II Rzeszów, Ziomki Rzeszów

„Wszystkie drużyny rozpoczęły zmagania turniejowe od rozgrywek grupowych, gdzie wcześniej zostały podzielene na dwie pięcioosobowe grupy. W systemie każdy z każdym rywalizowali o zajęcia miejsca premiowanego awansem do rozgrywek finałowych”

Paweł Tomkiewicz, koordynator turnieju STAL FIBRAIN CUP oraz trener w Akademii Piłkarskiej Stali Rzeszów

W każdym spotkaniu nie brakowało emocji od pierwszego do ostatniego gwizdka, o czym może świadczyć fakt, że w grupie B (rocznik 2013) oraz w grupie A (rocznik 2014) o tym, kto zagra w półfinale, decydowała tylko jedna bramka. Każda drużyna ambitnie walczyła o dobry wynik, ale przede wszystkim dobrze się bawiła, bo taki był również cel tego turnieju. – Zgromadziliśmy w turnieju ogółem 20 zespołów, po 10 w każdej kategorii wiekowej. Poza zawodnikami i zawodniczkami z rocznika 2013 i 2014 w turnieju zagrało również kilku zawodników z rocznika 2015 – mówi Tomkiewicz.

– Uważam, że turniej STAL FIBRAIN CUP posiadał to, co w turniejach jest najważniejsze, czyli dużo gry, mało czekania, przebieg był sprawny, a rywalizacja stała na dobrym poziomie. Każdy zawodnik mógł nabrać doświadczenia oraz zintegrować się z rówieśnikami. Bardzo dziękujemy trenerom, rodzicom i samym zawodnikom za udział – zakończył Tomkiewicz.

Po zakończeniu turnieju poza pucharami i medalami dla najlepszych zespołów wręczono również dyplomy i medale dla każdego uczestnika oraz piłkę z autografami wszystkich zawodników pierwszej drużyny Stali Rzeszów dla najlepszych strzelców turnieju w obu kategoriach wiekowych. W roczniku 2013 królem strzelców został Oliwier Radulij (AP Rzeszów), który zgromadził 14 bramek, a w roczniku 2014 królem został Wiktor Krochmal (Stal Rzeszów), który zdobył 12 bramek. Wyróżniono także najlepszych zawodników w każdym zespole, a każdy z nich otrzymał podwójną wejściówkę do Kina Helios. Nagrody wręczyła Pani Małgorzata Lorenc – przedstawiciel Fibrain oraz Leszek Rejus – Dyrektor Organizacyjny Akademii Piłkarskiej Stali Rzeszów.

KLASYFIKACJA KOŃCOWA (ROCZNIK 2013): 1. AP Rzeszów – 2. Stal Rzeszów – 3. Stal II Rzeszów – 4. Ziomki Rzeszów – 5. KKP Korona Kielce – 6. APPN Mielec – 7. Motor Lublin – 8. Orzełek Przeworsk – 9. AP JSRR Jarosław – 10. Orlik Przemyśl

KLASYFIKACJA KOŃCOWA (ROCZNIK 2014): 1. Stal II Rzeszów – 2. Ziomki Rzeszów – 3. Stal Rzeszów – 4. Motor Lublin – 5. Orlik Przemyśl – 6. AP Rzeszów – 7. Igloopol II Dębica – 8. Igloopol Dębica – 9. Perfect Przeworsk – 10. AP JSRR Jarosław

Zakończenie emocjonującego dnia zmagań w turnieju STAL FIBRAIN CUP miało miejsce w parku trampolin FlyPark w Rzeszowie oraz na meczu eWinner II ligi pomiędzy Stalą Rzeszów a Pogonią Siedlce na Stadionie Miejskim „Stal” w Rzeszowie, na który każda z drużyn otrzymała wejściówki.

Obszerna relacja zdjęciowa z turnieju STAL FIBRAIN CUP znajduje się TUTAJ.

Najnowsze aktualności