Efektowne zwycięstwo i wyjazdowa porażka. Raport biało-niebieskich z boisk CLJ-ki.

poniedziałek, 14/03/2022

Za nami kolejne ligowe mecze na poziomie centralnym. Dwa zespoły Akademii Piłkarskiej Stali Rzeszów zmierzyły się z Motorem Lublin i Rakowem Częstochowa. Przedstawiamy raport Stalowców z boisk CLJ-ki.

CLJ U-15: Pierwsze domowe spotkanie w tym sezonie ligowym rozpoczęło się dla Stali od zwycięstwa. Do przerwy na Hetmańskiej 69 utrzymywał się jednak tylko bezbramkowy remis. Po zmianie stron wynik za sprawą trafienia Jakuba Sigłowa otworzyli goście i była to dla nich pierwsza ligowa bramka w bieżącym roku. Prawdziwe emocje rozpoczęły się dopiero na 18 minut przed końcem spotkania. Najpierw wynik wyrównał Jakub Wnęczak, który siedem minut później zdołał podwyższyć rezultat. Dla młodego zawodnika to już trzecia bramka w tym sezonie. Ostatecznie na pięć minut przed końcem wynik na 3-1 podwyższył Kacper Gołda – kapitan zespołu i biało-niebiescy zainkasowali trzy punkty, co pozwala im znajdować się na pozycji lidera po dwóch kolejkach ligowych. – Najczęściej zadajemy sobie pytanie „dlaczego przegraliśmy?” i raczej nie zadajemy sobie pytania „dlaczego wygraliśmy?”, ale my na pewno powinniśmy to zrobić po meczu z Motorem. Nie ulega wątpliwości, że byliśmy zespołem lepszym i udało nam się odwrócić losy meczu pomimo tego, że bramkę wyrównującą strzeliliśmy na 18 minut przed końcem. Za to chłopakom należą się brawa. Uważam jednak, że sami dziś prosiliśmy się o to, żeby ten sport nas ukarał. Byliśmy rażąco nieskuteczni w tworzonych sytuacjach, nerwowi przy budowaniu gry i popełnialiśmy ogromne błędy w fazie bronienia. Powinniśmy jak najszybciej wyciągnąć wnioski z tego meczu, bo dziś mieliśmy dużo szczęścia zdobywając trzy punkty – powiedział po meczu Krzysztof Hus, trener Stali.

12 marca 2022 – 12:00, Rzeszów

CLJ U-15: Stal Rzeszów – Motor Lublin 3-1 (0-0)

Bramki: Jakub Wnęczak 62., 69., Kacper Gołda 75. – Jakub Sigłow 52.

Stal Rzeszów: Fabian Głąb – Mateusz Adamski (78′ Igor Majkut), Michał Kuliński (65′ Hubert Kędziora), Michał Synoś, Oliwier Urbaniak, Karol Delikat (41′ Kamil Koczera), Kacper Gołda, Jakub Koszuliński (41′ Jakub Sadowski), Evan Dworak, Jakub Wnęczak (75′ Mateusz Leniart), Kacper Kasza (41′ Kacper Plichta)

Motor Lublin: Oskar Jeż – Maciej Łopaciński, Igor Renda, Paweł Banasiak, Krzysztof Siedlecki (41′ Igor Sędłak), Przemysław Piotrowski (60′ Maciej Wojdalski), Mikołaj Rod (30′ Antoni Szerafin), Albert Borowski, Paweł Zyga, Igor Ziętek, Jakub Sigłow (68′ Owen Goral)

U18 - Stal Rzeszów - Raków Częstochowa 2021-09-05, fot. K.Krupa

CLJ U-18: Drużyna juniora starszego Stali Rzeszów na mecz 19. kolejki Centralnej Ligi Juniorów udała się do Częstochowy. W spotkaniu przed długi czas nie padały żadne bramki. Dopiero po 66. minutach gry częstochowianie zdołali wyjść na prowadzenie, a siedem minut później podwyższyć wynik po kolejnym trafieniu Miłosza Rogula. – Uważam ze wynik jak najbardziej niesprawiedliwy. Z przebiegu całego meczu stworzyliśmy sobie więcej dogodnych sytuacji niż rywal. Niestety po raz kolejny nie dopisujemy punktów do naszego konta. Ze zniecierpliwieniem czekamy na kolejny mecz– mówił po meczu Maciej Tokarczyk, trener Stali. Biało-niebiescy po tej kolejce znajdują się w strefie spadkowej, mając taką samą ilość punktów co wyżej notowany Górnik Zabrze i mając jeden punkt straty do Warty Poznań. Do „bezpiecznej strefy” brakuje im dwóch punktów. Za tydzień w Nowej Wsi Stalowcy zmierzą się z Gwarkiem Zabrze – ostatnim zespołem w tabeli. Początek spotkania o godzinie 12:00.

12 marca 2022 – 12:00, Częstochowa

CLJ U-18: Raków Częstochowa – Stal Rzeszów 2-0 (0-0)

Bramki: Miłosz Rogula 66., 73.

Stal Rzeszów: Kacper Ważny – Krystian Kuchnia, Marcin Kaczor, Kacper Paśko, Paweł Ofiara – Maksymilian Kuzio, Filip Gawlak (78′ Kamil Szwed), Szymon Kądziołka (56′ Kacper Myszogląd) – Nikodem Skoczylas (65′ Miłosz Kaczor), Michał Opalski, Adrian Cieśla (72′ Mikołaj Krawczyk-Demczuk)

Raków Częstochowa: Łukasz Bomba – Mateusz Wójcik, Łukasz Makarski (46′ Dominik Górecki), Tymoteusz Trzepizur, Mateusz Jezierski (46′ Jakub Bęben), Miłosz Rogula, Adrian Krysik (58′ Tudor Butucel), Jakub Cierpiał, Oliwier Długosz, Łukasz Kabaj (65′ Tomasz Okulicki), Dawid Błasik

Żółte kartki: Dawid Błasik 86., Dominik Górecki 90+1. – Paweł Ofiara 45.

1. KOLEJKA CLJ U-15:

Wisła Kraków – Sandecja Nowy Sącz 0-1

Resovia Rzeszów – Cracovia 1-0 (0-0)

Stal Rzeszów – Motor Lublin 3-1 (0-0)

KKP Korona Kielce – Górnik Łęczna 0-1 (0-0)

19. KOLEJKA CLJ U-18:

Warta Poznań – Lech Poznań 4-1 (3-0)

Zagłębie Lubin – Legia Warszawa 2-0 (0-0)

Pogoń Szczecin – Śląsk Wrocław 1-1 (0-0)

MKS Polonia Warszawa – Jagiellonia Białystok 1-0 (0-0)

Gwarek Zabrze – Wisła Kraków 1-6 (1-1)

Raków Częstochowa – Stal Rzeszów 2-0 (0-0)

Cracovia – UKS SMS Łódź 2-4

Arka Gdynia – Górnik Zabrze 1-1 (0-1)

NAJBLIŻSZE SPOTKANIA:

CLJ U-15 – 3. kolejka – 19 marca 2022, 12:00, Nowy Sącz – Sandecja Nowy Sącz Stal Rzeszów

CLJ U-18 – 20. kolejka – 20 marca 2022, 12:00, Nowa Wieś – Stal Rzeszów Gwarek Zabrze