WSZYSTKIE AKTUALNOŚCI

Drużyny U-14 i U-15 mierzyły się, z bardzo dobrym skutkiem, z rywalami z Serbii

wtorek, 14/02/2023

Drużyny Akademii Piłkarskiej Stal Rzeszów U-14 i U-15 przez kilka dni przebywały w Belgradzie, gdzie miały okazję mierzyć się z bardzo mocnymi przeciwnikami.

Rywalami młodych Stalowców były Crvena zvezda Belgrad, Partizan Belgrad, Vojvodina Nowy Sad oraz Teleoptik Belgrad. Trzeba przyznać, że naszym piłkarzom sprawdziany z tymi utytułowanymi zespołami wyszły bardzo dobrze i sięgnęli po pięć zwycięstw, a raz doszło do podziału punktów.

Nasi zawodnicy z grup U-13 i U-14 jeżdzą regularnie na zgrupowania Akademii Młodych Orłów oraz na większości z nich budowana jest nasza kadra województwa podkarpackiego. W kategorii U-15 to są już chłopcy, którzy rozgrywają mecze międzynarodowe w kadrze kraju. Stąd pomysł o możliwie regularnym rywalizowaniu z topowymi akademiami w Europie. W poprzednim roku rozegraliśmy spotkania m.in. ze Sportingiem Lizbona, Belenenses, Slovanem Bratysława czy MŠK Żilina, a ten rok rozpoczęliśmy od wizyty w Serbii – powiedział trener Maciej Seroka.


W szeregach tych zespołów grają reprezentanci Serbii, a nasze drużyny pokazały, że potrafimy na wysokim poziomie grać ładnie dla oka i czerpać wiele przyjemności, zarówno z bronienia jak i atakowania – dodał Maciej Seroka.

WYNIKI:

U-14

Stal Rzeszów – Teleoptik Belgrad 6-1

Bramki dla Stali: Dolata dwie, Tarkowski, Cecuła, Jastrząb, Błaszczyk

Stal Rzeszów – Vojvodina Nowy Sad 2-0

Bramki: Jastrząb, Cecuła.

Stal Rzeszów – Crvena zvezda Belgrad 3-1

Bramki dla Stali: Błaszczyk, Warzybok, Dolata.

U-15

Stal Rzeszów – Partizan Belgrad 1-1

Bramka dla Stali: Kędziora.

Stal Rzeszów – Vojvodina Nowy Sad 7-1

Bramki dla Stali: Kucharski dwie, Tarkowski, Jacak, Leniart, Polak, Majkut.

Stal Rzeszów – Crvena zvezda Belgrad 4-1

Bramki dla Stali: Zieja, Tarkowski, Kędziora, Jacak.

Najnowsze aktualności