WSZYSTKIE AKTUALNOŚCI

Debiut kolejnych wychowanków Akademii Stali w I drużynie

sobota, 06/02/2021

W piątek 05. lutego 2021 r. pierwszy zespół Stali Rzeszów rozegrał dwa spotkania kontrolne w ramach zimowych przygotowań do zbliżającej się rundy wiosennej sezonu 2020/2021 II ligi.

Poza tymi, którzy dzięki swojej sumiennej pracę doznali już przyjemności i zaszczytu zagrania w seniorskiej drużynie Stali Rzeszów (Przemysław Pęksa, Ramil Mustafaev, Jakub Lorek, Michał Musik) do kadry meczowej na sparing z Sandecją Nowy Sącz i Garbarnią Kraków trener Daniel Myśliwiec dowołał kolejnych wychowanków naszej Akademii, zawodników drużyny U-17: Karola Wojtyło, Miłosza Kaczora, Kacpra Paśko i Michała Opalskiego.

Każdy z wyżej wskazanych zawodników również i w piątek mógł pokazać się trenerowi oraz zdobyć cenne szlify w meczu z bardzo wymagającymi rywalami, jakimi były pierwszoligowa Sandecja Nowy Sącz i drugoligowa Garbarnia Kraków.

Spośród wymienionych coraz więcej minut łapie Mustafaev, który także w piątkowe popołudnie zaprezentował się z bardzo dobrej strony. W 37. minucie spotkania w błyskawicznej akcji z Michałem Musikiem wykreowali dogodną sytuację strzelecką, z której skorzystał Krystian Pieczara, zdobywając kolejną bramkę i podwyższając prowadzenie Stali na 2-0.

Docenić należy także pozostałych zawodników, którzy wnieśli swoje atuty do gry I drużyny. To duży krok, ale przed nami jeszcze dużo ciężkiej, sumiennej i codziennej pracy, by poza debiutami w sparingach, pojawiły się kolejne minuty spędzone na treningach z I drużyną, a w końcu i w meczach ligowych.

Najnowsze aktualności