WSZYSTKIE AKTUALNOŚCI

CLJ U-18: Wyjazdowa porażka z Legią Warszawa

środa, 08/12/2021

W zaległym spotkaniu 15. kolejki Centralnej Ligi Juniorów U-18 Stal Rzeszów przegrała z Legią Warszawa 0-4. Biało-niebiescy kończą tym samym rozgrywki ligowe w tym roku na 12. miejscu z dorobkiem 17 punktów, co daje im jeden punkt przewagi nad strefą spadkową.

Po dwóch bramkach Wiktora Kamińskiego, Jordana Majchrzaka i Kacpra Wnorowskiego drużyna Legii Warszawa zwyciężyła z podopiecznymi trenera Michała Kordasa, który poprowadził drużynę w tym spotkaniu jako pierwszy trener ze względu na nieobecność trenera Macieja Tokarczyka, który bierze udział w kursie trenerskim w Portugalii. Biało-niebiescy tym spotkaniem zakończyli rozgrywki ligowe w tym roku kalendarzowym i powrócą do nich w marcu przyszłego roku. Na tę chwilę zespół zgromadził w sumie 17 punktów, co daje 12. miejsce w ligowej tabeli. Drużyna ma jeden punkt przewagi nad strefą spadkową.

W kadrze meczowej na to spotkanie znalazł się między innymi Ramil Mustafaev, zawodnik pierwszej drużyny Stali. Poza tym do kadry zostali włączeni zawodnicy z zespołu U-17 – Szymon Kądziołka, Kamil Mazur czy Benedykt Piotrowski, który dwa dni temu zadebiutował w pierwszej drużynie w rozgrywkach eWinner II ligi oraz zawodnik rezerw – Nikodem Skoczylas.

„Mecz przeciwko Legii miał zmienny przebieg. W pierwszej połowie, przy wysokim tempie gry, stworzyliśmy sobie sporo sytuacji bramkowych i powinniśmy schodzić do przerwy, prowadząc. Natomiast to gospodarze byli bardziej konkretni, wychodząc na jednobramkowe prowadzenie. W drugiej części Legia wykorzystując nasze błędy, potwierdziła większą dojrzałość i doświadczenie. Szczególnie sposób, w jaki przerywali nasze ataki, jest lekcją, która nas rozwija. Cieszą kolejne debiuty i minuty młodszych zawodników. Życzymy także szybkiego powrotu do zdrowia Nikodemowi Skoczylasowi”