U18 - Stal Rzeszów - Jagielonia Białystok, 2021-08-15, fot. K.Krupa

CLJ U-18: Porażka na inaugurację

niedziela, 15/08/2021

Stal Rzeszów przegrała z Jagiellonią Białystok 2-6 na inaugurację rozgrywek Centralnej Ligi Juniorów. Biało-niebiescy otworzyli wynik spotkania w 11. minucie, ale później Jagiellonia strzeliła szybko dwie bramki, a następnie wywalczyła rzut karny. Hubert Karpiński z Jagiellonii pewnym strzałem pokonał Radosława Dąbrowskiego i w 23. minucie było 1-3 dla przyjezdnych. Przed przerwą bramkę kontaktową dla Stali zdobył jeszcze Igor Ivaniuk. Po przerwie goście podwyższyli prowadzenie w 63. minucie na 2-4. Zaraz po pięknej bramce na 2-5 w 69. minucie jeden z zawodników Jagiellonii otrzymał czerwoną kartkę i musiał opuścić boisko. W 89. minucie bramka Radosława Zyśka ustaliła ostateczny wynik tego meczu – 2:6.

– Uważam, że wynik nie jest adekwatny do przebiegu meczu. W samej drugiej połowie doszliśmy trzy razy do sytuacji sam na sam z bramkarzem. Jagiellonia była bardzo skuteczna w tym meczu – powiedział Maciej Tokarczyk, trener Stali Rzeszów U-18 po meczu.

Stal Rzeszów – Jagiellonia Białystok 2-6 (2-3)

2-6 Radosław Zyśk – 89′

Stal Rzeszów: Radosław Dąbrowski – Paweł Ofiara (77′ Krystian Kuchnia), Nicolas Mazur, Radosław Bąk (46′ Mateusz Popiela), Filip Gawlak, Jakub Wanowicz (46′ Karol Wojtyło), Marcel Kowalewski (46′ Aleksander Okoń), Michał Opalski, Igor Ivaniuk (46′ Mateusz Michasiewicz), Miłosz Kaczor, Michał Musik

Rezerwowi: Mateusz Bulman – Mateusz Michasiewicz, Krystian Kuchnia, Mikołaj Liszka, Aleksander Okoń, Karol Wojtyło, Mateusz Popiela

Żółta kartka: Jakub Wanowicz 43′

Trener Maciej Tokarczyk

Jagiellonia Białystok: Jakub Jasionek – Jakub Lewicki (82′ Jakub Burkowski), Kacper Piórkowski, Adrian Podczarski, Oskar Osipiuk, Hubert Karpiński (70′ Igor Szczygieł), Jakub Lutostański, Oscar Mabiala, Alex Protaziuk (70′ Radosław Zyśk), Damian Wojdakowski (70′ Sebastian Dąbrowski), Michał Mościcki (57′ Bartosz Bernatowicz)

Rezerwowi: Maksymilian Ciesielczuk – Jakub Burkowski, Igor Szczygieł, Sebastian Dąbrowski, Radosław Zyśk, Bartosz Bernatowicz, Mateusz Kowalski

Żółte kartki: Michał Mościcki 13′ – Radosław Bąk 19′ – Kacper Piórkowski 47′ – Damian Wojdakowski 52′ – Sebastian Dąbrowski 88′

Czerwona kartka: Jakub Lutostański 70′

Trener Krzysztof Zalewski

Biało-niebiescy w ramach 2. kolejki Centralnej Ligi Juniorów U-18 zmierzą się z Wisłą Kraków na wyjeździe. Spotkanie odbędzie się 21 sierpnia o godzinie 12:00 w Myślenicach.